Savoie · De franske Alpene · Frankrike
Val Thorens: værmelding og snøvarsel
For Val Thorens viser MET Norways varsel utstedt 4. nov., 08:17 modellert snøfall på 1,4 mm på 2 300 m, 1,4 mm på 2 700 m og 1,4 mm på 3 200 m de neste 24 timene fra 4. nov., 09:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Paris). Varselkilde
Meldte forhold for Val Thorens: Heiser: Meldt stengt (Val Thorens; Les 3 Vallées; Hentet 4. nov., 08:22 · kildetid ubekreftet). Løyper: Meldt stengt (Val Thorens; Les 3 Vallées; Hentet 4. nov., 08:22 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon
Val Thorens ligger 2 300 m høyt i en åpen alpin fjellgryte, med en kompakt landsby under steinete rygger og brede fjellsider. Sammenlign landsbyvarselet med to høyere nivåer før du velger hvor du vil kjøre.
Siste rapporter i korte trekk
Fra de offisielle rapportene PisteWindow har hentet. Hver verdi beholder sitt eget område og sin tid.
- Heiser
- Meldt stengtVal Thorens
- Løyper
- Meldt stengtVal Thorens
- Snødybde
- Ikke rapportert
- Sesong
- Åpner 21. nov. · om 17 dagerOperatørens sesongdatoer · Kontrollert 3. nov. 2026
Områdets dekning: Varslet gjelder Val Thorens. Det publiserte området på 150 km inkluderer Orelle; 600 km betegner det større Les 3 Vallées. Rapportene beholder kildens Val Thorens-betegnelse: nøyaktig dekning av Orelles heiser er ennå ikke verifisert.
Ditt vinterbilde
Gjeldende oversikt
Snøen under skiene dine.
Snødekke, preparering og overflate i de preparerte løypene.
−6 – −1 °C · 2 700 m · 4. nov. – 6. nov.
MET Norway · Utstedt 4. nov., 08:17
Kilder og metode
Lokale rapporter beskriver observerte forhold. Værvarselet vises separat og fastslår ikke løypekvalitet eller snødekke.
Illustrasjonen binder sammen de tre visningene. Den er skjematisk, ikke et løypekart eller et bilde av dagens snødekke.
Varslene på 2 300, 2 700 og 3 200 m er høydejusterte verdier ved ett representativt punkt i Val Thorens, ikke tre værstasjoner. Verdien på 3 200 m er ikke et separat varsel for Cime Caron eller Orelle. Det felles Val Thorens–Orelle-området oppgir maksimal skihøyde på 3 230 m.
Fjellet, time for time
Sammenlign de neste 48 timene i representative høyder.
Fullstendig varsel · Tilgjengelige varseltimer: 48/48
Utstedt: 4. nov. 2026, 08:17 · Europe/Paris · MET Norway
Varselverdier time for time
| Lokal tid | Temperatur °C | Nedbør mm | Luftfuktighet % | Vind m/s |
|---|---|---|---|---|
| 4. nov. 2026, 09:00 | −4,4 | 0 | 80,7 | 2,5 |
| 4. nov. 2026, 10:00 | −4 | 0 | 78,1 | 2,6 |
| 4. nov. 2026, 11:00 | −3,2 | 0,1 | 71,7 | 2,7 |
| 4. nov. 2026, 12:00 | −3 | 0,4 | 69,2 | 2,9 |
| 4. nov. 2026, 13:00 | −2 | 0,3 | 64,1 | 3,3 |
| 4. nov. 2026, 14:00 | −2,4 | 0 | 65,7 | 3,3 |
| 4. nov. 2026, 15:00 | −2,9 | 0 | 69,5 | 3,3 |
| 4. nov. 2026, 16:00 | −3,5 | 0 | 73,8 | 3,1 |
| 4. nov. 2026, 17:00 | −4,7 | 0 | 78,1 | 2,5 |
| 4. nov. 2026, 18:00 | −5,6 | 0 | 82,5 | 2,2 |
| 4. nov. 2026, 19:00 | −5,7 | 0 | 83,9 | 2,3 |
| 4. nov. 2026, 20:00 | −5,8 | 0 | 85 | 2,4 |
| 4. nov. 2026, 21:00 | −5,7 | 0 | 85,3 | 2,5 |
| 4. nov. 2026, 22:00 | −5,6 | 0 | 85 | 2,6 |
| 4. nov. 2026, 23:00 | −5,5 | 0,2 | 84,5 | 2,7 |
| 5. nov. 2026, 00:00 | −5,2 | 0,3 | 84,7 | 2,9 |
| 5. nov. 2026, 01:00 | −5,3 | 0,1 | 84,5 | 2,6 |
| 5. nov. 2026, 02:00 | −4,8 | 0 | 82,9 | 2,7 |
| 5. nov. 2026, 03:00 | −5,1 | 0 | 84,2 | 2,7 |
| 5. nov. 2026, 04:00 | −5,1 | 0 | 84,3 | 2,7 |
| 5. nov. 2026, 05:00 | −5,3 | 0 | 85,2 | 2,6 |
| 5. nov. 2026, 06:00 | −5,7 | 0 | 86,6 | 2,6 |
| 5. nov. 2026, 07:00 | −6 | 0 | 87,4 | 2,5 |
| 5. nov. 2026, 08:00 | −5,3 | 0 | 85,9 | 2,9 |
| 5. nov. 2026, 09:00 | −4,1 | 0 | 83 | 2,9 |
| 5. nov. 2026, 10:00 | −2,8 | 0 | 78,9 | 2,8 |
| 5. nov. 2026, 11:00 | −1,5 | 0 | 74,1 | 2,8 |
| 5. nov. 2026, 12:00 | −0,7 | 0 | 71,9 | 2,6 |
| 5. nov. 2026, 13:00 | −0,5 | 0 | 72,1 | 2,6 |
| 5. nov. 2026, 14:00 | −0,5 | 0 | 73,5 | 2,5 |
| 5. nov. 2026, 15:00 | −0,9 | 0 | 75,2 | 2,4 |
| 5. nov. 2026, 16:00 | −1,6 | 0 | 79,2 | 2,4 |
| 5. nov. 2026, 17:00 | −2,6 | 0 | 85,6 | 1,9 |
| 5. nov. 2026, 18:00 | −3,1 | 0,6 | 89 | 1,9 |
| 5. nov. 2026, 19:00 | −3,6 | 2,1 | 89,5 | 1,9 |
| 5. nov. 2026, 20:00 | −3,8 | 1,4 | 85,1 | 1,8 |
| 5. nov. 2026, 21:00 | −4,1 | 0,6 | 87,8 | 1,8 |
| 5. nov. 2026, 22:00 | −3,7 | 0,6 | 89,9 | 2 |
| 5. nov. 2026, 23:00 | −3,9 | 0,4 | 90,4 | 1,8 |
| 6. nov. 2026, 00:00 | −3,7 | 0,7 | 90,3 | 1,9 |
| 6. nov. 2026, 01:00 | −4,2 | 0,5 | 89,2 | 1,9 |
| 6. nov. 2026, 02:00 | −3,9 | 0,2 | 89,7 | 1,9 |
| 6. nov. 2026, 03:00 | −5 | 0,2 | 88,5 | 1,5 |
| 6. nov. 2026, 04:00 | −3,8 | 0,5 | 88,5 | 1,6 |
| 6. nov. 2026, 05:00 | −4,3 | 0,6 | 89,8 | 1,4 |
| 6. nov. 2026, 06:00 | −4 | 1,1 | 91,7 | 1,5 |
| 6. nov. 2026, 07:00 | −4 | 2,6 | 93,1 | 1,3 |
| 6. nov. 2026, 08:00 | −4,1 | 2,8 | 93,7 | 1,2 |
- Modellert snøfall · neste 24 timer
- 1,4 mm vannekvivalent
- Timer med våttemperatur ≤ −2 °C
- 48/48 h
- Lengste sammenhengende periode
- 48 h
Vann i modellert snøfall, ikke centimeter nysnø eller målt snødybde. Krever 24 fullstendige timer.
Vær for snøproduksjon
Kun en værvurdering. Utstyr, vannforsyning og faktisk drift av snøkanoner måles ikke. Våttemperaturens tilnærming er ikke korrigert for lufttrykk i høyden.
Stull (2011)Slik endret varselet seg
Temperaturendring i felles varseltimer: −0,1 °C · 58 h
4. nov. 2026, 02:17 → 4. nov. 2026, 08:17
Varselarkiv
Utforsk et scenario for snøvann
Oppgi en antatt startmengde snøvann. Dette er et eksperimentelt massebalansescenario, ikke observert snødybde, løypeforhold eller et sesongvarsel.
Sesongutsikter
En stedsspesifikk sesongutsikt er ikke tilgjengelig her. Korttidsvær er ikke et varsel for hele vinteren.
Kilde: MET Norway · CC BY 4.0
Fjelldata time for time
Ett fjell. Ulike forhold.
Følg varselet fra landsbyen til høyfjellet.
Europe/Paris
Beregning
Lineær interpolasjon mellom varslede temperaturer. En inversjon kan gi flere linjer. Grensen mellom regn og snø kan være annerledes.
−7,4°C
Vind: 2,5 m/s · Nedbør: 0 mm/h
MET Norway · Varsel utstedt: 4. nov., 08:17−4,4°C
Vind: 2,5 m/s · Nedbør: 0 mm/h
MET Norway · Varsel utstedt: 4. nov., 08:17−1,4°C
Vind: 2,5 m/s · Nedbør: 0 mm/h
MET Norway · Varsel utstedt: 4. nov., 08:17Skjematisk høydeprofil. Varsler for ett lokalt modellpunkt, justert for høyde.
Varslet snøfall
Vanninnholdet i varslet snøfall.
4. nov., 09:00 → 5. nov., 09:00
2 300 m
1,4 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
2 700 m
1,4 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
3 200 m
1,4 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
Vær for snøproduksjon i natt
I natt · 18.00–08.00 lokal tid.
14 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
14 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
14 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
✓ Egnet vær · — Over vurderingsgrensen · ? Utilgjengelig
Beregning for snøproduksjon
Gjenstående hele timer mellom 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls våttemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vær bekrefter ikke produksjon. Se metodens begrensninger nedenfor.
Utsikter på kort sikt
Timevarsel fra MET Norway, justert for høyde.
Lufttemperatur
−4,4°Mulighet for snøproduksjon
48 / 48 hLengste kuldeperiode: 48 h
| Reisedatoer | Lufttemperatur °C | Nedbør mm |
|---|---|---|
| 4. nov. 2026 | −5,8° / −2° | 1 mm (15 h) |
| 5. nov. 2026 | −6° / −0,5° | 6,1 mm (24 h) |
| 6. nov. 2026 | −5° / −3,7° | 9,2 mm (9 h) |
Leverandørens oppdatering: 4. nov., 08:17 · Hentet: 4. nov., 08:18 · Europe/Paris
MET Norway ↗Skjematisk høydeprofil
Slik beregner vi
Våt temperatur: Stulls tilnærming (2011) nær havnivå. Lufttrykk i Alpene og svært kalde, tørre forhold begrenser nøyaktigheten. Potensielle timer bruker en grense på −2 °C; utstyr, vann og driftsbeslutninger er ukjente. Snøbalansen bruker nedbørsfordeling etter våt temperatur og en justerbar graddagsfaktor for smelting. Ikke kalibrert forskningsmodell.
Stull (2011) ↗Utforsk et snøbalansescenario
Scenario for snøbalanse
Utforsk en snøbalanse med din egen startverdi.
Illustrativ vannbalanse, ikke snødybde eller løypepreparering. Ingen produsert snø legges til. Stråling, vindtransport og preparering er ikke med.
Konseptuelle snølag. Tykkelsen er illustrativ, ikke målt.
Varselarkiv
Hva har endret seg i varselet?
Sammenlign oppdateringer for de samme timene og samme høyde.
0,1°C kaldere i de felles varseltimene.
Felles varselperiode4. nov. 2026, 09:00 — 6. nov. 2026, 19:0058 h · 2 700 m · Europe/Paris
Timer mellom leverandørens oppdateringer6 h
- Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel
- −0,1 °CTidligere varsel: −3,7 °C
Siste varsel: −3,7 °C - Samlet nedbørVærvarsel
- +12 mmTidligere varsel: 11,6 mm
Siste varsel: 23,6 mm - Fast nedbør · mm vannModellert
- Utilgjengelig
- Timer med egnet værModellert
- Utilgjengelig
| Detaljer | Tidligere varsel | Siste varsel | Endring |
|---|---|---|---|
| Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel | −3,7 °C | −3,7 °C | −0,1 °C |
| Samlet nedbørVærvarsel | 11,6 mm | 23,6 mm | +12 mm |
| Fast nedbør · mm vannModellert | — | — | Utilgjengelig |
| Timer med egnet værModellert | — | — | Utilgjengelig |
Modellert snøfallsvann og timer med vær egnet for snøproduksjon.
Utstedt: 4. nov. 2026, 02:17
Hentet: 4. nov. 2026, 03:18
snow-0.1.0
Åpne lagret varsel ↗Utstedt: 4. nov. 2026, 08:17
Hentet: 4. nov. 2026, 08:18
snow-0.1.0
Åpne lagret varsel ↗Slik fungerer sammenligningen+
Døgnsammenligningen velger den lagrede utstedelsen nærmest 24 timer tidligere (innen 6 timer); ukesammenligningen bruker 7 dager (innen 12 timer). Minst seks sammenhengende fremtidige timer må samsvare. Kilde og modellversjon må være like. Sammenligningen beskriver endringer i denne varselperioden.
Denne visningen bruker ett enkelt varsel. Sannsynligheter og historiske treffsikkerhetsmål er ikke tilgjengelige.
Varselstatus
Snø og heiser
Skistedets offisielle informasjonRapporter fra skiområdene
Offisielle kilderapporter for områder med minst 30 km løyper. Hver sektor beholder sitt eget dekningsområde.
Les 3 Vallées
Val ThorensRapporttid ubekreftet
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Åpne ifølge kildens heisliste: Meldt stengt
Løypestatus · Meldt stengt
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Val ThorensRapport utilgjengelig
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 4. nov. 2026
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Météo-France · Les 3 Vallées stations
Stasjon VAL THORENSArkivert rapport
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 3. mai 2026, 09:22
| Målested | cm |
|---|---|
| VAL THORENS (2 283 m) · Målt snødybdeTotalt bakkelag av snø, is og annet materiale. | 105 |
Daglig rapportarkiv
Daglig rapportarkiv
Les 3 Vallées
Val Thorens4. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Åpne ifølge kildens heisliste: Meldt stengt
Løypestatus · Meldt stengt
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Val Thorens4. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 4. nov. 2026
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Les 3 Vallées
Val Thorens3. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Åpne ifølge kildens heisliste: Meldt stengt
Løypestatus · Meldt stengt
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Val Thorens3. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 3. nov. 2026
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Météo-France · Les 3 Vallées stations
Stasjon VAL THORENS4. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 3. mai 2026, 09:22
| Målested | cm |
|---|---|
| VAL THORENS (2 283 m) · Målt snødybdeTotalt bakkelag av snø, is og annet materiale. | 105 |
Spørsmål om snø og heiser
Hvor mye snø kommer det i Val Thorens?
For Val Thorens viser MET Norways varsel utstedt 4. nov., 08:17 modellert snøfall på 1,4 mm på 2 300 m, 1,4 mm på 2 700 m og 1,4 mm på 3 200 m de neste 24 timene fra 4. nov., 09:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Paris). Varselkilde ↗
Hvor mye snø ligger det i Val Thorens?
PisteWindow har ingen aktuell melding om snødybden i Val Thorens. Varselverdier er modellert snøfall, ikke snødybde. Skistedets offisielle informasjon ↗
Hvilke heiser er åpne i Val Thorens?
Heiser: Meldt stengt (Val Thorens; Les 3 Vallées; Hentet 4. nov., 08:22 · kildetid ubekreftet). Løyper: Meldt stengt (Val Thorens; Les 3 Vallées; Hentet 4. nov., 08:22 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon ↗
Hva er forskjellen på nysnø og snødybde?
Nysnø er snøen som faller i en periode. Snødybde er hele snødekket på bakken og påvirkes også av tidligere snø, smelting og setning. PisteWindows varsel viser modellert snøfall som vann i millimeter, ikke dybde.
Interaktivt atlas er ikke tilgjengelig her.
Det finnes ingen lokal fjelljournal for destinasjonen.
Bli kjent med fjellet
Åpne snødekte sider omgir en tett landsby i flere nivåer under steinete rygger. Illustrasjonen kombinerer lokale trekk i en skjematisk komposisjon; den viser ikke faktiske nedfarter, toppenes plassering eller ruten til Orelle. Bruk det offisielle kartet for orientering.
Før skidagen
Har Val Thorens 150 eller 600 km med nedfarter?
De 150 km beskriver det sammenhengende området Val Thorens–Orelle. De 600 km gjelder det større Les 3 Vallées. Ingen av tallene gjelder Val Thorens alene. Se offisielt kart og heiskortets område når du planlegger en dag utenfor lokalområdet.[1][2]
Omfatter heisrapportene for Val Thorens Orelle?
Den regionale rapporten grupperer Val Thorens og Orelle, men Les 3 Vallées publiserer også separate destinasjonssider. Den tilgjengelige Val Thorens-siden angir ikke om eller hvilke Orelle-heiser som inngår i oversikten. PisteWindow beholder derfor kildens Val Thorens-betegnelse og behandler ikke tallene som et verifisert totalantall for hele området på 150 km.[3][8]
Kan jeg bruke åpningskartet til å planlegge retur fra en annen dal?
Sjekk den offisielle rapporten og stengetidene for forbindelsene før du drar. Val Thorens opplyser at kartet viser planlagte åpninger utenom driftstid. En planlagt åpning bekrefter ikke at en heis er i drift nå; en rapport uten verifisert observasjonstid bekrefter heller ikke aktuell tilgang.[5][3]
Er mengden snø som har falt det samme som snødybden i Val Thorens?
Nei. Snøfall og samlet snødybde er ulike målinger. Værsiden til Les 3 Vallées skiller snøfallsmengde fra datoen for siste snøfall og oppgir sidens oppdateringsdato. Et tidligere datert snøfall er ikke dagens snødybde, og oppdateringsdatoen bekrefter ikke alene måletiden for hver verdi. PisteWindow viser bare snødybde når kilden uttrykkelig identifiserer den som det.[4]
Destinasjonens kilder
PisteWindow · Gjennomgått
- Val Thorens–Orelle · SkiområdeVal Thorens turistkontor
- Val Thorens–Orelle · Les 3 Vallées · LøypekartVal Thorens turistkontor
- Val Thorens · Heis- og løypestatusLes 3 Vallées
- Val Thorens · SnørapportLes 3 Vallées
- Val Thorens · Praktisk informasjonVal Thorens turistkontor
- Val Thorens · Easy Rider · NybegynnerområderVal Thorens turistkontor
- Orelle–Val Thorens · Plassering og høydeOrelle lift operatør
- Les 3 Vallées · Regional heis- og løyperapportLes 3 Vallées