Savoie · De franske Alpene · Frankrike
Courchevel: værmelding og snøvarsel
For Courchevel viser MET Norways varsel utstedt 4. nov., 02:17 modellert snøfall på 0 mm på 1 300 m, 0,2 mm på 1 850 m og 0,2 mm på 2 700 m de neste 24 timene fra 4. nov., 09:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Paris). Varselkilde
Meldte forhold for Courchevel: Heiser: Meldt stengt (Courchevel; Les 3 Vallées; Hentet 4. nov., 08:22 · kildetid ubekreftet). Løyper: Meldt stengt (Courchevel; Les 3 Vallées; Hentet 4. nov., 08:22 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon
Courchevel forbinder landsbyer i ulike høyder med det større skiområdet Les 3 Vallées. Sammenlign høydene og sjekk den lokale rapporten før du drar.
Siste rapporter i korte trekk
Fra de offisielle rapportene PisteWindow har hentet. Hver verdi beholder sitt eget område og sin tid.
- Heiser
- Meldt stengtCourchevel
- Løyper
- Meldt stengtCourchevel
- Snødybde
- Ikke rapportert
- Sesong
- Sesongdatoer ennå ikke kontrollert
Områdets dekning: Courchevel Tourism oppgir over 150 km lokalt; 600 km gjelder hele Les 3 Vallées. Det nøyaktige omfanget av Courchevelrapporten, inkludert La Tania og forbindelser, er ikke verifisert.
Ditt vinterbilde
Gjeldende oversikt
Snøen under skiene dine.
Snødekke, preparering og overflate i de preparerte løypene.
−1 – 7 °C · 1 850 m · 4. nov. – 6. nov.
MET Norway · Utstedt 4. nov., 02:17
Kilder og metode
Lokale rapporter beskriver observerte forhold. Værvarselet vises separat og fastslår ikke løypekvalitet eller snødekke.
Illustrasjonen binder sammen de tre visningene. Den er skjematisk, ikke et løypekart eller et bilde av dagens snødekke.
Verdiene på 1 300, 1 850 og 2 700 m er høydejusterte verdier ved ett representativt punkt ved Croisette, ikke separate varsler eller observasjoner i Le Praz, Croisette og Saulire.
Fjellet, time for time
Sammenlign de neste 48 timene i representative høyder.
Fullstendig varsel · Tilgjengelige varseltimer: 48/48
Utstedt: 4. nov. 2026, 02:17 · Europe/Paris · MET Norway
Varselverdier time for time
| Lokal tid | Temperatur °C | Nedbør mm | Luftfuktighet % | Vind m/s |
|---|---|---|---|---|
| 4. nov. 2026, 09:00 | 1,6 | 0 | 72,2 | 2,4 |
| 4. nov. 2026, 10:00 | 2,7 | 0 | 63,7 | 2,7 |
| 4. nov. 2026, 11:00 | 3,6 | 0 | 56,4 | 3 |
| 4. nov. 2026, 12:00 | 4 | 0 | 53,3 | 3,2 |
| 4. nov. 2026, 13:00 | 4,7 | 0 | 49,3 | 3,3 |
| 4. nov. 2026, 14:00 | 4,3 | 0 | 50,5 | 3,1 |
| 4. nov. 2026, 15:00 | 3,8 | 0 | 53,2 | 3 |
| 4. nov. 2026, 16:00 | 2,9 | 0 | 58 | 2,8 |
| 4. nov. 2026, 17:00 | 1,4 | 0 | 66,4 | 2,4 |
| 4. nov. 2026, 18:00 | 0,4 | 0 | 72,2 | 2,1 |
| 4. nov. 2026, 19:00 | 0 | 0 | 74 | 2,3 |
| 4. nov. 2026, 20:00 | −0,1 | 0 | 74,7 | 2,5 |
| 4. nov. 2026, 21:00 | −0,6 | 0 | 76,8 | 2,4 |
| 4. nov. 2026, 22:00 | −0,6 | 0 | 76,8 | 2,4 |
| 4. nov. 2026, 23:00 | 0 | 0 | 75,4 | 2,5 |
| 5. nov. 2026, 00:00 | 0,4 | 0 | 74,6 | 2,6 |
| 5. nov. 2026, 01:00 | 0,5 | 0,2 | 75,2 | 2,4 |
| 5. nov. 2026, 02:00 | 0,6 | 0 | 74,7 | 2,3 |
| 5. nov. 2026, 03:00 | 0,4 | 0 | 76,2 | 2,5 |
| 5. nov. 2026, 04:00 | 0,3 | 0 | 76,8 | 2,3 |
| 5. nov. 2026, 05:00 | −0,4 | 0 | 79,6 | 2,2 |
| 5. nov. 2026, 06:00 | −0,3 | 0 | 78,9 | 2,3 |
| 5. nov. 2026, 07:00 | −0,3 | 0 | 78,7 | 2,3 |
| 5. nov. 2026, 08:00 | 0,6 | 0 | 76,1 | 2,6 |
| 5. nov. 2026, 09:00 | 2,4 | 0 | 68,5 | 2,6 |
| 5. nov. 2026, 10:00 | 4,3 | 0 | 62,2 | 2,6 |
| 5. nov. 2026, 11:00 | 5,6 | 0 | 59,1 | 2,7 |
| 5. nov. 2026, 12:00 | 6,6 | 0 | 56,5 | 2,6 |
| 5. nov. 2026, 13:00 | 7,1 | 0 | 55,1 | 2,5 |
| 5. nov. 2026, 14:00 | 6,9 | 0 | 56,2 | 2,4 |
| 5. nov. 2026, 15:00 | 6,2 | 0 | 59,5 | 2,4 |
| 5. nov. 2026, 16:00 | 4,9 | 0 | 65,9 | 2,3 |
| 5. nov. 2026, 17:00 | 3,7 | 0,1 | 74,1 | 2,1 |
| 5. nov. 2026, 18:00 | 3,1 | 0,4 | 78,7 | 2 |
| 5. nov. 2026, 19:00 | 2,5 | 0,8 | 83,7 | 2,1 |
| 5. nov. 2026, 20:00 | 2,2 | 0,5 | 84,9 | 1,7 |
| 5. nov. 2026, 21:00 | 2 | 0,4 | 84,6 | 1,9 |
| 5. nov. 2026, 22:00 | 1,8 | 1,1 | 84,6 | 1,7 |
| 5. nov. 2026, 23:00 | 1,4 | 0,6 | 86,3 | 1,8 |
| 6. nov. 2026, 00:00 | 1,3 | 0,8 | 86,3 | 1,7 |
| 6. nov. 2026, 01:00 | 0,9 | 0,6 | 87,1 | 1,5 |
| 6. nov. 2026, 02:00 | 1,4 | 0,6 | 86,7 | 1,8 |
| 6. nov. 2026, 03:00 | 1,2 | 0,7 | 86,9 | 1,5 |
| 6. nov. 2026, 04:00 | 1,2 | 0,6 | 88,5 | 1,5 |
| 6. nov. 2026, 05:00 | 1,2 | 1 | 90,6 | 1,5 |
| 6. nov. 2026, 06:00 | 1,1 | 0,4 | 91,7 | 1,5 |
| 6. nov. 2026, 07:00 | 1 | 0 | 90,4 | 1,5 |
| 6. nov. 2026, 08:00 | 0,1 | 0 | 88 | 1,1 |
- Modellert snøfall · neste 24 timer
- 0,2 mm vannekvivalent
- Timer med våttemperatur ≤ −2 °C
- 7/48 h
- Lengste sammenhengende periode
- 4 h
Vann i modellert snøfall, ikke centimeter nysnø eller målt snødybde. Krever 24 fullstendige timer.
Vær for snøproduksjon
Kun en værvurdering. Utstyr, vannforsyning og faktisk drift av snøkanoner måles ikke. Våttemperaturens tilnærming er ikke korrigert for lufttrykk i høyden.
Stull (2011)Slik endret varselet seg
Temperaturendring i felles varseltimer: +0,2 °C · 52 h
3. nov. 2026, 20:17 → 4. nov. 2026, 02:17
Varselarkiv
Utforsk et scenario for snøvann
Oppgi en antatt startmengde snøvann. Dette er et eksperimentelt massebalansescenario, ikke observert snødybde, løypeforhold eller et sesongvarsel.
Sesongutsikter
En stedsspesifikk sesongutsikt er ikke tilgjengelig her. Korttidsvær er ikke et varsel for hele vinteren.
Kilde: MET Norway · CC BY 4.0
Fjelldata time for time
Ett fjell. Ulike forhold.
Følg varselet fra landsbyen til høyfjellet.
Europe/Paris
Beregning
Lineær interpolasjon mellom varslede temperaturer. En inversjon kan gi flere linjer. Grensen mellom regn og snø kan være annerledes.
−3,5°C
Vind: 2,4 m/s · Nedbør: 0 mm/h
MET Norway · Varsel utstedt: 4. nov., 02:171,6°C
Vind: 2,4 m/s · Nedbør: 0 mm/h
MET Norway · Varsel utstedt: 4. nov., 02:174,9°C
Vind: 2,4 m/s · Nedbør: 0 mm/h
MET Norway · Varsel utstedt: 4. nov., 02:17Skjematisk høydeprofil. Varsler for ett lokalt modellpunkt, justert for høyde.
Varslet snøfall
Vanninnholdet i varslet snøfall.
4. nov., 09:00 → 5. nov., 09:00
1 300 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
1 850 m
0,2 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
2 700 m
0,2 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
Vær for snøproduksjon i natt
I natt · 18.00–08.00 lokal tid.
0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
7 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
14 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
✓ Egnet vær · — Over vurderingsgrensen · ? Utilgjengelig
Beregning for snøproduksjon
Gjenstående hele timer mellom 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls våttemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vær bekrefter ikke produksjon. Se metodens begrensninger nedenfor.
Utsikter på kort sikt
Timevarsel fra MET Norway, justert for høyde.
Lufttemperatur
1,6°Mulighet for snøproduksjon
7 / 48 hLengste kuldeperiode: 4 h
| Reisedatoer | Lufttemperatur °C | Nedbør mm |
|---|---|---|
| 4. nov. 2026 | −0,6° / 4,7° | 0 mm (15 h) |
| 5. nov. 2026 | −0,4° / 7,1° | 4,1 mm (24 h) |
| 6. nov. 2026 | 0,1° / 1,4° | 4,7 mm (9 h) |
Leverandørens oppdatering: 4. nov., 02:17 · Hentet: 4. nov., 04:18 · Europe/Paris
MET Norway ↗Skjematisk høydeprofil
Slik beregner vi
Våt temperatur: Stulls tilnærming (2011) nær havnivå. Lufttrykk i Alpene og svært kalde, tørre forhold begrenser nøyaktigheten. Potensielle timer bruker en grense på −2 °C; utstyr, vann og driftsbeslutninger er ukjente. Snøbalansen bruker nedbørsfordeling etter våt temperatur og en justerbar graddagsfaktor for smelting. Ikke kalibrert forskningsmodell.
Stull (2011) ↗Utforsk et snøbalansescenario
Scenario for snøbalanse
Utforsk en snøbalanse med din egen startverdi.
Illustrativ vannbalanse, ikke snødybde eller løypepreparering. Ingen produsert snø legges til. Stråling, vindtransport og preparering er ikke med.
Konseptuelle snølag. Tykkelsen er illustrativ, ikke målt.
Varselarkiv
Hva har endret seg i varselet?
Sammenlign oppdateringer for de samme timene og samme høyde.
0,2°C varmere i de felles varseltimene.
Felles varselperiode4. nov. 2026, 09:00 — 6. nov. 2026, 13:0052 h · 1 850 m · Europe/Paris
Timer mellom leverandørens oppdateringer6 h
- Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel
- +0,2 °CTidligere varsel: 2 °C
Siste varsel: 2,2 °C - Samlet nedbørVærvarsel
- −1,2 mmTidligere varsel: 10 mm
Siste varsel: 8,8 mm - Fast nedbør · mm vannModellert
- −1,4 mmTidligere varsel: 4,4 mm
Siste varsel: 3 mm - Timer med egnet værModellert
- +0 hTidligere varsel: 7 h
Siste varsel: 7 h
| Detaljer | Tidligere varsel | Siste varsel | Endring |
|---|---|---|---|
| Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel | 2 °C | 2,2 °C | +0,2 °C |
| Samlet nedbørVærvarsel | 10 mm | 8,8 mm | −1,2 mm |
| Fast nedbør · mm vannModellert | 4,4 mm | 3 mm | −1,4 mm |
| Timer med egnet værModellert | 7 h | 7 h | +0 h |
Modellert snøfallsvann og timer med vær egnet for snøproduksjon.
Utstedt: 3. nov. 2026, 20:17
Hentet: 3. nov. 2026, 23:18
snow-0.1.0
Åpne lagret varsel ↗Utstedt: 4. nov. 2026, 02:17
Hentet: 4. nov. 2026, 04:18
snow-0.1.0
Åpne lagret varsel ↗Slik fungerer sammenligningen+
Døgnsammenligningen velger den lagrede utstedelsen nærmest 24 timer tidligere (innen 6 timer); ukesammenligningen bruker 7 dager (innen 12 timer). Minst seks sammenhengende fremtidige timer må samsvare. Kilde og modellversjon må være like. Sammenligningen beskriver endringer i denne varselperioden.
Denne visningen bruker ett enkelt varsel. Sannsynligheter og historiske treffsikkerhetsmål er ikke tilgjengelige.
Varselstatus
Snø og heiser
Skistedets offisielle informasjonRapporter fra skiområdene
Offisielle kilderapporter for områder med minst 30 km løyper. Hver sektor beholder sitt eget dekningsområde.
Les 3 Vallées
CourchevelRapporttid ubekreftet
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Åpne ifølge kildens heisliste: Meldt stengt
Løypestatus · Meldt stengt
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗CourchevelRapport utilgjengelig
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 4. nov. 2026
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Météo-France · Les 3 Vallées stations
Stasjon CourchevelArkivert rapport
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 19. apr. 2026, 09:00
| Målested | cm |
|---|---|
| Courchevel (1 780 m) · Målt snødybdeTotalt bakkelag av snø, is og annet materiale. | 85 |
Daglig rapportarkiv
Daglig rapportarkiv
Les 3 Vallées
Courchevel4. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Åpne ifølge kildens heisliste: Meldt stengt
Løypestatus · Meldt stengt
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Courchevel4. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 4. nov. 2026
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Les 3 Vallées
Courchevel3. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Åpne ifølge kildens heisliste: Meldt stengt
Løypestatus · Meldt stengt
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Courchevel3. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 3. nov. 2026
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Météo-France · Les 3 Vallées stations
Stasjon Courchevel4. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 19. apr. 2026, 09:00
| Målested | cm |
|---|---|
| Courchevel (1 780 m) · Målt snødybdeTotalt bakkelag av snø, is og annet materiale. | 85 |
Spørsmål om snø og heiser
Hvor mye snø kommer det i Courchevel?
For Courchevel viser MET Norways varsel utstedt 4. nov., 02:17 modellert snøfall på 0 mm på 1 300 m, 0,2 mm på 1 850 m og 0,2 mm på 2 700 m de neste 24 timene fra 4. nov., 09:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Paris). Varselkilde ↗
Hvor mye snø ligger det i Courchevel?
PisteWindow har ingen aktuell melding om snødybden i Courchevel. Varselverdier er modellert snøfall, ikke snødybde. Skistedets offisielle informasjon ↗
Hvilke heiser er åpne i Courchevel?
Heiser: Meldt stengt (Courchevel; Les 3 Vallées; Hentet 4. nov., 08:22 · kildetid ubekreftet). Løyper: Meldt stengt (Courchevel; Les 3 Vallées; Hentet 4. nov., 08:22 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon ↗
Hva er forskjellen på nysnø og snødybde?
Nysnø er snøen som faller i en periode. Snødybde er hele snødekket på bakken og påvirkes også av tidligere snø, smelting og setning. PisteWindows varsel viser modellert snøfall som vann i millimeter, ikke dybde.
Interaktivt atlas er ikke tilgjengelig her.
Det finnes ingen lokal fjelljournal for destinasjonen.
Bli kjent med fjellet
En skogkledd landsby og åpne fjellsider danner et originalt skjematisk landskap, ikke et løypekart eller en visning av aktuelle forhold.
Før skidagen
Har Courchevel 150 eller 600 km løyper?
Over 150 km gjelder det lokale skiområdet Courchevel; 600 km gjelder det større skiområdet Les 3 Vallées. Sjekk heiskortet og det offisielle kartet før du skifter dal.[1][2]
Inngår La Tania i Courchevelrapporten?
Det nøyaktige omfanget, inkludert La Tania og forbindelser mellom dalene, er ikke verifisert. Se individuelle åpninger i den offisielle rapporten.[6]
Er snøfall det samme som snødybde?
Nei. Nysnø og snø på bakken er ulike mål. En rapportdato viser ikke i seg selv hvor eller når snødybden ble målt.[7]
Destinasjonens kilder
PisteWindow · Gjennomgått
- Courchevel · SkiområdeCourchevel Turisme
- Les 3 Vallées · Fakta og områdeinformasjonLes 3 Vallées
- Croisette · Plassering og høydeCourchevel Turisme
- Le Praz · Plassering og høydeCourchevel Turisme
- Saulire · Plassering og høydeCourchevel Turisme
- Courchevel · Heis- og løypestatusLes 3 Vallées
- Courchevel · Vær-, heis- og løyperapportLes 3 Vallées