Savoie · Frankrike

Méribel: værmelding og snøvarsel

For Méribel viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 4. nov., 19:00, modellert snøfall på 0 mm på 1 450 m, 0 mm på 1 700 m og 0,2 mm på 2 952 m de neste 24 timene fra 5. nov., 00:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Paris). Varselkilde

Meldte forhold for Méribel: Heiser: 0 av 42 åpne (Méribel; Les 3 Vallées; Hentet 4. nov., 23:22 · kildetid ubekreftet). Løyper: 0 av 91 åpne (Méribel; Les 3 Vallées; Hentet 4. nov., 23:22 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon

Méribel Centre, Méribel Village og Méribel-Mottaret er ulike steder i Méribel-dalen i Les 3 Vallées.

Planlegg reisen

Siste rapporter i korte trekk

Fra de offisielle rapportene PisteWindow har hentet. Hver verdi beholder sitt eget område og sin tid.

Åpner snart
Heiser
0 av 42 åpneMéribel
Løyper
0 av 91 åpneMéribel
Snødybde
Ikke rapportert
Sesong
Åpner 5. des. · om 31 dagerOperatørens sesongdatoer · Kontrollert 4. nov. 2026
Alle rapporter og kilder

Områdets dekning: Destinasjonen omfatter Mottaret. Brides-les-Bains er en separat adkomst; rapporten overlapper Méribels, og tallene må ikke legges sammen.

Ditt vinterbilde

Gjeldende oversikt

Skjematisk fjellandskap · Méribel

Snøen under skiene dine.

Snødekke, preparering og overflate i de preparerte løypene.

Været fremover
Varsel tilgjengelig

1 – 8 °C · 1 700 m · 5. nov. – 7. nov.

Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Utstedt 4. nov., 19:00

Se fjellvarselet
Kilder og metode

Lokale rapporter beskriver observerte forhold. Værvarselet vises separat og fastslår ikke løypekvalitet eller snødekke.

Illustrasjonen binder sammen de tre visningene. Den er skjematisk, ikke et løypekart eller et bilde av dagens snødekke.

Høydene på kartet angir steder, ikke værsensorer. Varselpunkter og høydene deres må tolkes separat.

Fjellet, time for time

Sammenlign de neste 48 timene i representative høyder.

Fullstendig varsel · Tilgjengelige varseltimer: 48/48

Utstedt: 4. nov. 2026, 19:00 · Europe/Paris · Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2

Temperaturvarsel time for time2,8 °C
Temperaturvarsel time for time−2°0°11°5. nov., 006. nov., 23
Varselverdier time for time
Méribel · 1 700 m · Europe/Paris
Lokal tidTemperatur °CNedbør mmLuftfuktighet %Vind m/s
5. nov. 2026, 00:002,80663,1
5. nov. 2026, 01:003,30635,7
5. nov. 2026, 02:003,20675,2
5. nov. 2026, 03:003,10687,4
5. nov. 2026, 04:003,30658,1
5. nov. 2026, 05:002,90,1707,5
5. nov. 2026, 06:002,90706,5
5. nov. 2026, 07:0030676,1
5. nov. 2026, 08:003,40654,8
5. nov. 2026, 09:005,10614,2
5. nov. 2026, 10:006,90544,8
5. nov. 2026, 11:007,80525,8
5. nov. 2026, 12:007,90537
5. nov. 2026, 13:008,10546,3
5. nov. 2026, 14:0080545,9
5. nov. 2026, 15:006,70595,2
5. nov. 2026, 16:006,20623,7
5. nov. 2026, 17:004,60701,3
5. nov. 2026, 18:003,60701,4
5. nov. 2026, 19:003,40711,2
5. nov. 2026, 20:003,20721,2
5. nov. 2026, 21:003,40730,9
5. nov. 2026, 22:003,70731,2
5. nov. 2026, 23:003,90751,3
6. nov. 2026, 00:003,30811,4
6. nov. 2026, 01:002,90821,4
6. nov. 2026, 02:002,80821
6. nov. 2026, 03:002,60830,8
6. nov. 2026, 04:002,70830,9
6. nov. 2026, 05:002,30,9880,7
6. nov. 2026, 06:002,10,6910,5
6. nov. 2026, 07:001,80,1930,4
6. nov. 2026, 08:001,70,3950,3
6. nov. 2026, 09:001,61,9950,6
6. nov. 2026, 10:001,53,2970,5
6. nov. 2026, 11:000,73,1980,5
6. nov. 2026, 12:000,72,5970,7
6. nov. 2026, 13:001,91,2950,4
6. nov. 2026, 14:0021940,4
6. nov. 2026, 15:002,40,5930,7
6. nov. 2026, 16:002,40,3940,5
6. nov. 2026, 17:001,80,11000,4
6. nov. 2026, 18:001,60,11000,6
6. nov. 2026, 19:001,40990,2
6. nov. 2026, 20:001,40,1990,2
6. nov. 2026, 21:000,90,4990,1
6. nov. 2026, 22:000,80,4980,6
6. nov. 2026, 23:000,80,3970,4
Modellert snøfall · neste 24 timer
0 mm vannekvivalent
Timer med våttemperatur ≤ −2 °C
0/48 h
Lengste sammenhengende periode
0 h

Vann i modellert snøfall, ikke centimeter nysnø eller målt snødybde. Krever 24 fullstendige timer.

Vær for snøproduksjon

Kun en værvurdering. Utstyr, vannforsyning og faktisk drift av snøkanoner måles ikke. Våttemperaturens tilnærming er ikke korrigert for lufttrykk i høyden.

Stull (2011)

Slik endret varselet seg

Temperaturendring i felles varseltimer: +0,2 °C · 65 h

4. nov. 2026, 13:00 → 4. nov. 2026, 19:00

Varselarkiv
Utforsk et scenario for snøvann

Oppgi en antatt startmengde snøvann. Dette er et eksperimentelt massebalansescenario, ikke observert snødybde, løypeforhold eller et sesongvarsel.

Sesongutsikter

En stedsspesifikk sesongutsikt er ikke tilgjengelig her. Korttidsvær er ikke et varsel for hele vinteren.

Kilde: Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · CC BY 4.0

Fjelldata time for time
Værvarsel / Høyde

Ett fjell. Ulike forhold.

Følg varselet fra landsbyen til høyfjellet.

Europe/Paris

1 450 m4,4°C1 700 m2,8°C2 952 m−4,8°C0°C · ≈ 2 161 m
Anslått 0 °C-nivå: ≈ 2 161 m
Beregning

Lineær interpolasjon mellom varslede temperaturer. En inversjon kan gi flere linjer. Grensen mellom regn og snø kan være annerledes.

Skjematisk høydeprofil. Varsler for ett lokalt modellpunkt, justert for høyde.

Modellert

Varslet snøfall

Vanninnholdet i varslet snøfall.

5. nov., 00:00 → 6. nov., 00:00

1 450 m

0 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

1 700 m

0 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

2 952 m

0,2 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

Modellert

Vær for snøproduksjon i natt

I natt · 18.00–08.00 lokal tid.

1 450 m

0 h · Egnet vær · 8/8 vurderte timer

00—Over vurderingsgrensen · 1,4°C
01—Over vurderingsgrensen · 1,7°C
02—Over vurderingsgrensen · 1,9°C
03—Over vurderingsgrensen · 1,9°C
04—Over vurderingsgrensen · 1,8°C
05—Over vurderingsgrensen · 1,8°C
06—Over vurderingsgrensen · 1,8°C
07—Over vurderingsgrensen · 1,7°C
1 700 m

0 h · Egnet vær · 8/8 vurderte timer

00—Over vurderingsgrensen · −0°C
01—Over vurderingsgrensen · 0,2°C
02—Over vurderingsgrensen · 0,4°C
03—Over vurderingsgrensen · 0,4°C
04—Over vurderingsgrensen · 0,4°C
05—Over vurderingsgrensen · 0,3°C
06—Over vurderingsgrensen · 0,3°C
07—Over vurderingsgrensen · 0,2°C
2 952 m

8 h · Egnet vær · 8/8 vurderte timer

00✓Egnet vær · −6,9°C
01✓Egnet vær · −7°C
02✓Egnet vær · −6,7°C
03✓Egnet vær · −6,8°C
04✓Egnet vær · −6,8°C
05✓Egnet vær · −6,7°C
06✓Egnet vær · −6,7°C
07✓Egnet vær · −6,6°C

✓ Egnet vær · — Over vurderingsgrensen · ? Utilgjengelig

Beregning for snøproduksjon

Gjenstående hele timer mellom 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls våttemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vær bekrefter ikke produksjon. Se metodens begrensninger nedenfor.

På fjellet

Utsikter på kort sikt

Timevarsel, justert for høyde.

Værvarsel

Lufttemperatur

2,8°
Modellert

Mulighet for snøproduksjon

0 / 48 h

Lengste kuldeperiode: 0 h

Temperaturvarsel time for time2,8 °C
Temperaturvarsel time for time−2°0°11°5. nov., 006. nov., 23
1 700 m · Europe/Paris
ReisedatoerLufttemperatur °CNedbør mm
5. nov. 20262,8° / 8,1°0,1 mm (24 h)
6. nov. 20260,7° / 3,3°17 mm (24 h)

Leverandørens oppdatering: 4. nov., 19:00 · Hentet: 4. nov., 22:17 · Europe/Paris

Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 ↗
Orientering på fjellet
1 450 m1 700 m2 952 m

Skjematisk høydeprofil

Slik beregner vi

Våt temperatur: Stulls tilnærming (2011) nær havnivå. Lufttrykk i Alpene og svært kalde, tørre forhold begrenser nøyaktigheten. Potensielle timer bruker en grense på −2 °C; utstyr, vann og driftsbeslutninger er ukjente. Snøbalansen bruker nedbørsfordeling etter våt temperatur og en justerbar graddagsfaktor for smelting. Ikke kalibrert forskningsmodell.

Stull (2011) ↗
Utforsk et snøbalansescenario
Scenario

Scenario for snøbalanse

Utforsk en snøbalanse med din egen startverdi.

Illustrativ vannbalanse, ikke snødybde eller løypepreparering. Ingen produsert snø legges til. Stråling, vindtransport og preparering er ikke med.

Konseptuelle snølag. Tykkelsen er illustrativ, ikke målt.

Varselarkiv
Fjelljournalen

Hva har endret seg i varselet?

Sammenlign oppdateringer for de samme timene og samme høyde.

0,2°C varmere i de felles varseltimene.

Felles varselperiode5. nov. 2026, 00:00 — 7. nov. 2026, 17:0065 h · 1 700 m · Europe/Paris

Timer mellom leverandørens oppdateringer6 h

Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel
+0,2 °CTidligere varsel: 2,7 °C
Siste varsel: 2,9 °C
Samlet nedbørVærvarsel
+3,6 mmTidligere varsel: 13,9 mm
Siste varsel: 17,5 mm
Fast nedbør · mm vannModellert
−0,8 mmTidligere varsel: 2,9 mm
Siste varsel: 2,1 mm
Timer med egnet værModellert
+0 hTidligere varsel: 0 h
Siste varsel: 0 h
DetaljerTidligere varselSiste varselEndring
Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel2,7 °C2,9 °C+0,2 °C
Samlet nedbørVærvarsel13,9 mm17,5 mm+3,6 mm
Fast nedbør · mm vannModellert2,9 mm2,1 mm−0,8 mm
Timer med egnet værModellert0 h0 h+0 h

Modellert snøfallsvann og timer med vær egnet for snøproduksjon.

Slik fungerer sammenligningen+

Døgnsammenligningen velger den lagrede utstedelsen nærmest 24 timer tidligere (innen 6 timer); ukesammenligningen bruker 7 dager (innen 12 timer). Minst seks sammenhengende fremtidige timer må samsvare. Kilde og modellversjon må være like. Sammenligningen beskriver endringer i denne varselperioden.

Denne visningen bruker ett enkelt varsel. Sannsynligheter og historiske treffsikkerhetsmål er ikke tilgjengelige.

Varselstatus

1 450 mNytt varsel4. nov. 2026, 19:00
1 700 mNytt varsel4. nov. 2026, 19:00
2 952 mNytt varsel4. nov. 2026, 19:00

Snø og heiser

Skistedets offisielle informasjon

Rapporter fra skiområdene

Offisielle kilderapporter for områder med minst 30 km løyper. Hver sektor beholder sitt eget dekningsområde.

Les 3 Vallées

MéribelRapporttid ubekreftet

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Åpne ifølge kildens heisliste: 0 / 42

Løypestatus · 0 / 91

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗
MéribelRapport utilgjengelig

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
4. nov. 2026

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗

Météo-France · Les 3 Vallées stations

Stasjon Meribel MottaretArkivert rapport

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
17. apr. 2026, 13:40
Verdier rapportert av kilden
Målestedcm
Meribel Mottaret (1 700 m) · Målt snødybdeTotalt bakkelag av snø, is og annet materiale.56
Offisiell kilde ↗
Daglig rapportarkiv

Daglig rapportarkiv

Les 3 Vallées

Méribel4. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Åpne ifølge kildens heisliste: 0 / 42

Løypestatus · 0 / 91

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗
Méribel4. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
4. nov. 2026

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗

Les 3 Vallées

Méribel3. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Åpne ifølge kildens heisliste: 0 / 42

Løypestatus · 0 / 91

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗
Méribel3. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
3. nov. 2026

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗

Météo-France · Les 3 Vallées stations

Stasjon Meribel Mottaret4. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
17. apr. 2026, 13:40
Verdier rapportert av kilden
Målestedcm
Meribel Mottaret (1 700 m) · Målt snødybdeTotalt bakkelag av snø, is og annet materiale.56
Offisiell kilde ↗

Spørsmål om snø og heiser

Hvor mye snø kommer det i Méribel?

For Méribel viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 4. nov., 19:00, modellert snøfall på 0 mm på 1 450 m, 0 mm på 1 700 m og 0,2 mm på 2 952 m de neste 24 timene fra 5. nov., 00:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Paris). Varselkilde ↗

Hvor mye snø ligger det i Méribel?

PisteWindow har ingen aktuell melding om snødybden i Méribel. Varselverdier er modellert snøfall, ikke snødybde. Skistedets offisielle informasjon ↗

Hvilke heiser er åpne i Méribel?

Heiser: 0 av 42 åpne (Méribel; Les 3 Vallées; Hentet 4. nov., 23:22 · kildetid ubekreftet). Løyper: 0 av 91 åpne (Méribel; Les 3 Vallées; Hentet 4. nov., 23:22 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon ↗

Hva er forskjellen på nysnø og snødybde?

Nysnø er snøen som faller i en periode. Snødybde er hele snødekket på bakken og påvirkes også av tidligere snø, smelting og setning. PisteWindows varsel viser modellert snøfall som vann i millimeter, ikke dybde.

Interaktivt atlas er ikke tilgjengelig her.

Det finnes ingen lokal fjelljournal for destinasjonen.

Savoie · Frankrike

Bli kjent med fjellet

En original skjematisk illustrasjon viser en skogkledd dal og alpint terreng. Den er verken et kart eller en visning av aktuelle forhold.

Méribel Centre
1 450 m på kartet[1]
Méribel-Mottaret
1 750 m på kartet[1]
Brides-les-Bains
Separat adkomst via Olympe[3]

Før skidagen

Er Mottaret en del av destinasjonen?

Ja. Méribel-Mottaret er et eget sted i Méribel-dalen og inngår i destinasjonen.[1]

Hvordan henger Brides-les-Bains sammen med Méribel?

Brides er en separat adkomst via Olympe-gondolen. Rapporten omfatter heiser og forbindelser i Méribel, så rapportene må ikke legges sammen.[3][2]

Er rapportert snøfall målt snødybde?

Nei. Den undersøkte værrapporten oppga verken aktuell målt snødybde eller perioden for snøfallsmengden.[4]

Destinasjonens kilder

PisteWindow · Gjennomgått

  1. Méribel · LøypekartLes 3 Vallées
  2. Méribel · Heis- og løypestatusLes 3 Vallées
  3. Brides-les-Bains · Méribel · Tilgangsvilkår for skikjøringLes 3 Vallées
  4. Méribel · Vær-, heis- og løyperapportLes 3 Vallées
  5. Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2Open-Meteo