Maurienne · Savoie · Frankrike

Orelle: værmelding og snøvarsel

For Orelle viser MET Norways varsel utstedt 4. nov., 02:17 modellert snøfall på 1,6 mm på 2 350 m, 1,6 mm på 3 000 m og 1,6 mm på 3 200 m de neste 24 timene fra 4. nov., 09:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Paris). Varselkilde

Meldte forhold for Orelle: Heiser: Meldt stengt (Orelle; Les 3 Vallées; Hentet 4. nov., 08:22 · kildetid ubekreftet). Løyper: Meldt stengt (Orelle; Les 3 Vallées; Hentet 4. nov., 08:22 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon

Fra Maurienne-dalen går Orelle-gondolen til Plan Bouchet, utgangspunktet for høyfjellsområdet mot Rosaël.

Planlegg reisen

Siste rapporter i korte trekk

Fra de offisielle rapportene PisteWindow har hentet. Hver verdi beholder sitt eget område og sin tid.

Stengt i dag
Heiser
Meldt stengtOrelle
Løyper
Meldt stengtOrelle
Snødybde
Ikke rapportert
Sesong
Sesongdatoer ennå ikke kontrollert
Alle rapporter og kilder

Områdets dekning: Orelle er en egen destinasjon i Les 3 Vallées. De publiserte 150 km gjelder det felles skiområdet Val Thorens–Orelle; 600 km gjelder hele nettverket. Lokale oversikter må ikke legges sammen uten verifisert avgrensning.

Ditt vinterbilde

Gjeldende oversikt

Skjematisk fjellandskap · Orelle

Snøen under skiene dine.

Snødekke, preparering og overflate i de preparerte løypene.

Været fremover
Varsel tilgjengelig

−8 – −4 °C · 3 000 m · 4. nov. – 6. nov.

MET Norway · Utstedt 4. nov., 02:17

Se fjellvarselet
Kilder og metode

Lokale rapporter beskriver observerte forhold. Værvarselet vises separat og fastslår ikke løypekvalitet eller snødekke.

Illustrasjonen binder sammen de tre visningene. Den er skjematisk, ikke et løypekart eller et bilde av dagens snødekke.

Varslene på 2 350, 3 000 og 3 200 m er høydejusterte modellverdier ved ett representativt punkt i Plan Bouchet. De er ikke observasjoner eller separate varsler for Col de Rosaël og Cime Caron.

Fjellet, time for time

Sammenlign de neste 48 timene i representative høyder.

Fullstendig varsel · Tilgjengelige varseltimer: 48/48

Utstedt: 4. nov. 2026, 02:17 · Europe/Paris · MET Norway

Temperaturvarsel time for time−6,7 °C
Temperaturvarsel time for time−10°0°2°4. nov., 096. nov., 08
Varselverdier time for time
Orelle · 3 000 m · Europe/Paris
Lokal tidTemperatur °CNedbør mmLuftfuktighet %Vind m/s
4. nov. 2026, 09:00−6,7089,43,7
4. nov. 2026, 10:00−6,2086,84
4. nov. 2026, 11:00−5,7082,74,6
4. nov. 2026, 12:00−5,30,177,84,9
4. nov. 2026, 13:00−5,10,175,95,2
4. nov. 2026, 14:00−5,50,276,94,9
4. nov. 2026, 15:00−5,90,278,64,8
4. nov. 2026, 16:00−6,40,181,84,2
4. nov. 2026, 17:00−7,3087,73,9
4. nov. 2026, 18:00−7,60913,6
4. nov. 2026, 19:00−7,7092,23,5
4. nov. 2026, 20:00−7,7092,23,5
4. nov. 2026, 21:00−7,8092,93,4
4. nov. 2026, 22:00−7,70,193,13,4
4. nov. 2026, 23:00−7,50,292,63,6
5. nov. 2026, 00:00−7,30,392,13,7
5. nov. 2026, 01:00−7,30,292,53,5
5. nov. 2026, 02:00−7,20,192,73,4
5. nov. 2026, 03:00−7,1092,33,4
5. nov. 2026, 04:00−7,2092,83,3
5. nov. 2026, 05:00−7,40943,2
5. nov. 2026, 06:00−7,4094,53,1
5. nov. 2026, 07:00−7,3094,33,1
5. nov. 2026, 08:00−6,9092,73,1
5. nov. 2026, 09:00−6,2089,93,3
5. nov. 2026, 10:00−5,5087,63,4
5. nov. 2026, 11:00−4,8084,93,6
5. nov. 2026, 12:00−4,1081,33,6
5. nov. 2026, 13:00−3,7080,43,5
5. nov. 2026, 14:00−4083,13,5
5. nov. 2026, 15:00−4,40,186,73,3
5. nov. 2026, 16:00−5,10,391,32,9
5. nov. 2026, 17:00−5,30,792,42,6
5. nov. 2026, 18:00−5,60,994,62,4
5. nov. 2026, 19:00−5,80,494,72,7
5. nov. 2026, 20:00−5,80,3952,8
5. nov. 2026, 21:00−60,395,43,1
5. nov. 2026, 22:00−6,30,796,13,2
5. nov. 2026, 23:00−6,30,395,62,8
6. nov. 2026, 00:00−6,10,395,32,6
6. nov. 2026, 01:00−6,30,895,62,6
6. nov. 2026, 02:00−60,494,62,4
6. nov. 2026, 03:00−6,20,695,42,3
6. nov. 2026, 04:00−6,11,195,82,1
6. nov. 2026, 05:00−60,895,51,9
6. nov. 2026, 06:00−6,4095,81,5
6. nov. 2026, 07:00−6,2094,91,7
6. nov. 2026, 08:00−6,9095,31,6
Modellert snøfall · neste 24 timer
1,6 mm vannekvivalent
Timer med våttemperatur ≤ −2 °C
48/48 h
Lengste sammenhengende periode
48 h

Vann i modellert snøfall, ikke centimeter nysnø eller målt snødybde. Krever 24 fullstendige timer.

Vær for snøproduksjon

Kun en værvurdering. Utstyr, vannforsyning og faktisk drift av snøkanoner måles ikke. Våttemperaturens tilnærming er ikke korrigert for lufttrykk i høyden.

Stull (2011)

Slik endret varselet seg

Temperaturendring i felles varseltimer: −0 °C · 52 h

4. nov. 2026, 00:18 → 4. nov. 2026, 02:17

Varselarkiv
Utforsk et scenario for snøvann

Oppgi en antatt startmengde snøvann. Dette er et eksperimentelt massebalansescenario, ikke observert snødybde, løypeforhold eller et sesongvarsel.

Sesongutsikter

En stedsspesifikk sesongutsikt er ikke tilgjengelig her. Korttidsvær er ikke et varsel for hele vinteren.

Kilde: MET Norway · CC BY 4.0

Fjelldata time for time
Værvarsel / Høyde

Ett fjell. Ulike forhold.

Følg varselet fra landsbyen til høyfjellet.

Europe/Paris

2 350 m−2,8°C3 000 m−6,7°C3 200 m−7,9°C
Ingen 0 °C-kryssing mellom tilgjengelige høyder
Beregning

Lineær interpolasjon mellom varslede temperaturer. En inversjon kan gi flere linjer. Grensen mellom regn og snø kan være annerledes.

Skjematisk høydeprofil. Varsler for ett lokalt modellpunkt, justert for høyde.

Modellert

Varslet snøfall

Vanninnholdet i varslet snøfall.

4. nov., 09:00 → 5. nov., 09:00

2 350 m

1,6 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

3 000 m

1,6 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

3 200 m

1,6 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

Modellert

Vær for snøproduksjon i natt

I natt · 18.00–08.00 lokal tid.

2 350 m

14 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer

18✓Egnet vær · −4,5°C
19✓Egnet vær · −4,5°C
20✓Egnet vær · −4,5°C
21✓Egnet vær · −4,6°C
22✓Egnet vær · −4,5°C
23✓Egnet vær · −4,3°C
00✓Egnet vær · −4,1°C
01✓Egnet vær · −4,1°C
02✓Egnet vær · −4°C
03✓Egnet vær · −3,9°C
04✓Egnet vær · −4°C
05✓Egnet vær · −4,1°C
06✓Egnet vær · −4,1°C
07✓Egnet vær · −4°C
3 000 m

14 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer

18✓Egnet vær · −8,4°C
19✓Egnet vær · −8,4°C
20✓Egnet vær · −8,4°C
21✓Egnet vær · −8,4°C
22✓Egnet vær · −8,3°C
23✓Egnet vær · −8,2°C
00✓Egnet vær · −8°C
01✓Egnet vær · −8°C
02✓Egnet vær · −7,9°C
03✓Egnet vær · −7,8°C
04✓Egnet vær · −7,9°C
05✓Egnet vær · −8°C
06✓Egnet vær · −7,9°C
07✓Egnet vær · −7,9°C
3 200 m

14 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer

18✓Egnet vær · −9,5°C
19✓Egnet vær · −9,6°C
20✓Egnet vær · −9,6°C
21✓Egnet vær · −9,6°C
22✓Egnet vær · −9,5°C
23✓Egnet vær · −9,4°C
00✓Egnet vær · −9,2°C
01✓Egnet vær · −9,2°C
02✓Egnet vær · −9°C
03✓Egnet vær · −9°C
04✓Egnet vær · −9°C
05✓Egnet vær · −9,2°C
06✓Egnet vær · −9,1°C
07✓Egnet vær · −9°C

✓ Egnet vær · — Over vurderingsgrensen · ? Utilgjengelig

Beregning for snøproduksjon

Gjenstående hele timer mellom 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls våttemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vær bekrefter ikke produksjon. Se metodens begrensninger nedenfor.

På fjellet

Utsikter på kort sikt

Timevarsel fra MET Norway, justert for høyde.

Værvarsel

Lufttemperatur

−6,7°
Modellert

Mulighet for snøproduksjon

48 / 48 h

Lengste kuldeperiode: 48 h

Temperaturvarsel time for time−6,7 °C
Temperaturvarsel time for time−10°0°2°4. nov., 096. nov., 08
3 000 m · Europe/Paris
ReisedatoerLufttemperatur °CNedbør mm
4. nov. 2026−7,8° / −5,1°1 mm (15 h)
5. nov. 2026−7,4° / −3,7°4,6 mm (24 h)
6. nov. 2026−6,9° / −6°4 mm (9 h)

Leverandørens oppdatering: 4. nov., 02:17 · Hentet: 4. nov., 06:18 · Europe/Paris

MET Norway ↗
Orientering på fjellet
2 350 m3 000 m3 200 m

Skjematisk høydeprofil

Slik beregner vi

Våt temperatur: Stulls tilnærming (2011) nær havnivå. Lufttrykk i Alpene og svært kalde, tørre forhold begrenser nøyaktigheten. Potensielle timer bruker en grense på −2 °C; utstyr, vann og driftsbeslutninger er ukjente. Snøbalansen bruker nedbørsfordeling etter våt temperatur og en justerbar graddagsfaktor for smelting. Ikke kalibrert forskningsmodell.

Stull (2011) ↗
Utforsk et snøbalansescenario
Scenario

Scenario for snøbalanse

Utforsk en snøbalanse med din egen startverdi.

Illustrativ vannbalanse, ikke snødybde eller løypepreparering. Ingen produsert snø legges til. Stråling, vindtransport og preparering er ikke med.

Konseptuelle snølag. Tykkelsen er illustrativ, ikke målt.

Varselarkiv
Fjelljournalen

Hva har endret seg i varselet?

Sammenlign oppdateringer for de samme timene og samme høyde.

Middeltemperaturen er uendret med den viste presisjonen.

Felles varselperiode4. nov. 2026, 09:00 — 6. nov. 2026, 13:0052 h · 3 000 m · Europe/Paris

Timer mellom leverandørens oppdateringer2 h

Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel
+0 °CTidligere varsel: −6,1 °C
Siste varsel: −6,2 °C
Samlet nedbørVærvarsel
−0,6 mmTidligere varsel: 10,2 mm
Siste varsel: 9,6 mm
Fast nedbør · mm vannModellert
−0,6 mmTidligere varsel: 10,2 mm
Siste varsel: 9,6 mm
Timer med egnet værModellert
+0 hTidligere varsel: 52 h
Siste varsel: 52 h
DetaljerTidligere varselSiste varselEndring
Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel−6,1 °C−6,2 °C+0 °C
Samlet nedbørVærvarsel10,2 mm9,6 mm−0,6 mm
Fast nedbør · mm vannModellert10,2 mm9,6 mm−0,6 mm
Timer med egnet værModellert52 h52 h+0 h

Modellert snøfallsvann og timer med vær egnet for snøproduksjon.

Slik fungerer sammenligningen+

Døgnsammenligningen velger den lagrede utstedelsen nærmest 24 timer tidligere (innen 6 timer); ukesammenligningen bruker 7 dager (innen 12 timer). Minst seks sammenhengende fremtidige timer må samsvare. Kilde og modellversjon må være like. Sammenligningen beskriver endringer i denne varselperioden.

Denne visningen bruker ett enkelt varsel. Sannsynligheter og historiske treffsikkerhetsmål er ikke tilgjengelige.

Varselstatus

2 350 mNytt varsel4. nov. 2026, 02:17
3 000 mNytt varsel4. nov. 2026, 02:17
3 200 mNytt varsel4. nov. 2026, 02:17

Snø og heiser

Skistedets offisielle informasjon

Rapporter fra skiområdene

Offisielle kilderapporter for områder med minst 30 km løyper. Hver sektor beholder sitt eget dekningsområde.

Les 3 Vallées

OrelleRapporttid ubekreftet

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Åpne ifølge kildens heisliste: Meldt stengt

Løypestatus · Meldt stengt

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗
OrelleRapport utilgjengelig

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
4. nov. 2026

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗

Météo-France · Les 3 Vallées stations

Stasjon OrelleArkivert rapport

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
30. apr. 2026, 09:56
Verdier rapportert av kilden
Målestedcm
Orelle (2 356 m) · Målt snødybdeTotalt bakkelag av snø, is og annet materiale.70
Offisiell kilde ↗
Daglig rapportarkiv

Daglig rapportarkiv

Les 3 Vallées

Orelle4. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Åpne ifølge kildens heisliste: Meldt stengt

Løypestatus · Meldt stengt

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗
Orelle4. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
4. nov. 2026

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗

Les 3 Vallées

Orelle3. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Åpne ifølge kildens heisliste: Meldt stengt

Løypestatus · Meldt stengt

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗
Orelle3. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
3. nov. 2026

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗

Météo-France · Les 3 Vallées stations

Stasjon Orelle4. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
30. apr. 2026, 09:56
Verdier rapportert av kilden
Målestedcm
Orelle (2 356 m) · Målt snødybdeTotalt bakkelag av snø, is og annet materiale.70
Offisiell kilde ↗

Spørsmål om snø og heiser

Hvor mye snø kommer det i Orelle?

For Orelle viser MET Norways varsel utstedt 4. nov., 02:17 modellert snøfall på 1,6 mm på 2 350 m, 1,6 mm på 3 000 m og 1,6 mm på 3 200 m de neste 24 timene fra 4. nov., 09:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Paris). Varselkilde ↗

Hvor mye snø ligger det i Orelle?

PisteWindow har ingen aktuell melding om snødybden i Orelle. Varselverdier er modellert snøfall, ikke snødybde. Skistedets offisielle informasjon ↗

Hvilke heiser er åpne i Orelle?

Heiser: Meldt stengt (Orelle; Les 3 Vallées; Hentet 4. nov., 08:22 · kildetid ubekreftet). Løyper: Meldt stengt (Orelle; Les 3 Vallées; Hentet 4. nov., 08:22 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon ↗

Hva er forskjellen på nysnø og snødybde?

Nysnø er snøen som faller i en periode. Snødybde er hele snødekket på bakken og påvirkes også av tidligere snø, smelting og setning. PisteWindows varsel viser modellert snøfall som vann i millimeter, ikke dybde.

Interaktivt atlas er ikke tilgjengelig her.

Det finnes ingen lokal fjelljournal for destinasjonen.

Maurienne · Savoie · Frankrike

Bli kjent med fjellet

Den skjematiske illustrasjonen samler adkomst fra dalen, en øvre skibase og åpent alpint terreng. Den er verken et kart eller en visning av aktuelle forhold.

Adkomst
Orelle-gondolen til Plan Bouchet[1][2]
Felles skiområde
150 km · Val Thorens–Orelle[3]
Hele nettverket
600 km · Les 3 Vallées[4]

Før skidagen

Hvordan kommer jeg til skiområdet fra Orelle?

Orelle-gondolen går fra Maurienne-dalen til Plan Bouchet. Det offisielle kartet viser dalstasjonen og skiområdet ovenfor.[1][2]

Kan jeg stå på ski mot Val Thorens?

Ruten via Rosaël forbinder området med Val Thorens. Sjekk drift og returforbindelser før du drar; kartet bekrefter ikke at de er åpne.[2][6]

Er rapportert snøfall det samme som snødybde?

Nei. Værsiden oppgir snøfall og dato for siste snøfall, men den undersøkte rapporten oppga ingen målt snødybde. En dato uten klokkeslett viser ikke når hver verdi ble målt.[7]

Destinasjonens kilder

PisteWindow · Gjennomgått

  1. Orelle · Reise til destinasjonenMaurienne Tourisme
  2. Orelle · LøypekartLes 3 Vallées
  3. Val Thorens–Orelle · SkiområdeVal Thorens turistkontor
  4. Les 3 Vallées · Fakta og områdeinformasjonLes 3 Vallées
  5. Plan Bouchet · Plassering og høydeMaurienne Tourisme
  6. Orelle · Heis- og løypestatusLes 3 Vallées
  7. Orelle · Vær-, heis- og løyperapportLes 3 Vallées