Valais · Schweiz

Champéry: sneprognose og vejret

For Champéry viser prognosen fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, udsendt 4. nov., 16.00, modelleret snefald på 0 mm i 1.055 m, 0 mm i 2.022 m og 0 mm i 2.200 m i de 24 timer fra 4. nov., 22.00. Mængderne er millimeter vand i sneen (vandækvivalent), ikke snedybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Zurich). Prognosekilde

Meldte forhold for Champéry: Lifte: Antal åbne ukendt · 17 angivet (Champéry — navngiven bulletinsektor, elementer opført af kilden; Portes du Soleil Suisse / Lumiplan; Hentet 4. nov., 21.01 · kildetid ubekræftet). Pister: 0 af 22 åbne (Champéry — navngiven bulletinsektor, elementer opført af kilden; Portes du Soleil Suisse / Lumiplan; Hentet 4. nov., 21.01 · kildetid ubekræftet). Skiområdets officielle information

Champéry er en schweizisk adgang til Portes du Soleil.

Planlæg din rejse

I dag i overblik

Fra de officielle meldinger, PisteWindow har hentet. Hver værdi beholder sit eget område og sin tid.

Åbner snart
Lifte
Antal åbne ukendt · 17 angivetChampéry — navngiven bulletinsektor, elementer opført af kilden
Pister
0 af 22 åbneChampéry — navngiven bulletinsektor, elementer opført af kilden
Snedybde
Ikke meldt
Sæson
Åbner 5. dec. · om 31 dageOperatørens sæsondatoer · Kontrolleret 4. nov. 2026
Alle meldinger og kilder

Områdets dækning: Operatørens rapport dækker Champéry–Les Crosets; Morgins er en separat sektor.

Dit vinterbillede

Aktuel oversigt

Skematisk bjerglandskab · Champéry

Sneen under dine ski.

Snedække, præparering og overflade på de præparerede pister.

Vejret fremover
Prognose tilgængelig

-1 – 7 °C · 2.022 m · 4. nov. – 6. nov.

Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Udstedt 4. nov., 16.00

Se bjergprognosen
Kilder og metode

Lokale meldinger beskriver observerede forhold. Vejrprognosen vises særskilt; den fastslår ikke pistekvalitet eller snedække.

Illustrationen forbinder de tre visninger. Den er skematisk, ikke et rutekort eller et billede af det aktuelle snedække.

Prognoserne på 1.055, 2.022 og 2.200 m er modelværdier ved Les Collines, ikke tre vejrstationer eller snemålinger.

Bjerget, time for time

Sammenlign de næste 48 timer i repræsentative højder.

Fuldstændig prognose · Tilgængelige prognosetimer: 48/48

Udstedt: 4. nov. 2026, 16.00 · Europe/Zurich · Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2

Temperaturprognose time for time0,8 °C
Temperaturprognose time for time-3°0°9°4. nov., 226. nov., 21
Prognoseværdier time for time
Champéry · 2.022 m · Europe/Zurich
Lokal tidTemperatur °CNedbør mmLuftfugtighed %Vind m/s
4. nov. 2026, 22.000,80681,5
4. nov. 2026, 23.000,90671,5
5. nov. 2026, 00.001,10631,5
5. nov. 2026, 01.001,10631,8
5. nov. 2026, 02.001,50601,8
5. nov. 2026, 03.001,60612,5
5. nov. 2026, 04.001,80592,4
5. nov. 2026, 05.002,10602,4
5. nov. 2026, 06.001,90612,3
5. nov. 2026, 07.0020591,8
5. nov. 2026, 08.002,10611,8
5. nov. 2026, 09.003,60571,5
5. nov. 2026, 10.004,60551,6
5. nov. 2026, 11.005,40591,8
5. nov. 2026, 12.006,30561,7
5. nov. 2026, 13.006,70551,5
5. nov. 2026, 14.006,50591,5
5. nov. 2026, 15.006,10721,1
5. nov. 2026, 16.005,30730,3
5. nov. 2026, 17.004,20740,5
5. nov. 2026, 18.003,60680,6
5. nov. 2026, 19.003,30640,8
5. nov. 2026, 20.003,30621,1
5. nov. 2026, 21.003,30600,9
5. nov. 2026, 22.003,30620,8
5. nov. 2026, 23.003,10620,5
6. nov. 2026, 00.002,90650,9
6. nov. 2026, 01.002,60670,9
6. nov. 2026, 02.002,50680,9
6. nov. 2026, 03.002,40710,9
6. nov. 2026, 04.002,30750,6
6. nov. 2026, 05.001,70801,2
6. nov. 2026, 06.001,70780,1
6. nov. 2026, 07.000,80831,4
6. nov. 2026, 08.0010811
6. nov. 2026, 09.000,90902
6. nov. 2026, 10.001,30911
6. nov. 2026, 11.001,40,1900,6
6. nov. 2026, 12.0010,9970,5
6. nov. 2026, 13.00-0,12990,9
6. nov. 2026, 14.0002,1981,3
6. nov. 2026, 15.0001,2971,7
6. nov. 2026, 16.00-0,21,5962,5
6. nov. 2026, 17.00-0,31,2961,9
6. nov. 2026, 18.00-0,30,8970,9
6. nov. 2026, 19.00-0,20,3960,5
6. nov. 2026, 20.00-0,40,3971,2
6. nov. 2026, 21.00-0,60,5980,9
Modelleret snefald · næste 24 timer
0 mm vandækvivalent
Timer med vådtemperatur ≤ −2 °C
0/48 h
Længste sammenhængende periode
0 h

Vand i modelleret snefald, ikke centimeter nysne eller målt snedybde. Kræver 24 fuldstændige timer.

Vejr til sneproduktion

Kun en vejrbedømmelse. Udstyr, vandforsyning og faktisk drift af snekanoner måles ikke. Vådtemperaturformlen er ikke korrigeret for lufttryk i højden.

Stull (2011)

Sådan ændrede prognosen sig

Temperaturændring i fælles prognosetimer: -0,1 °C · 64 h

4. nov. 2026, 10.00 → 4. nov. 2026, 16.00

Prognosearkiv
Udforsk et snevandsscenarie

Indtast en antaget startmængde snevand. Dette er et eksperimentelt massebalancescenarie, ikke observeret snedybde, pisteberedskab eller en sæsonprognose.

Sæsonudsigt

En destinationsspecifik sæsonudsigt er ikke tilgængelig her. Korttidsvejr er ikke en prognose for hele vinteren.

Kilde: Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · CC BY 4.0

Bjergdata time for time
Prognose / Højde

Ét bjerg. Forskellige forhold.

Følg prognosen fra landsbyen til det høje bjerg.

Europe/Zurich

1.055 m4,4°C2.022 m0,8°C2.200 m-0,4°C0°C · ≈ 2.141 m
Anslået 0 °C-niveau: ≈ 2.141 m
Beregning

Lineær interpolation mellem prognosetemperaturer. En inversion kan give flere linjer. Grænsen mellem regn og sne kan være anderledes.

Skematisk højdeprofil. Prognoser for ét lokalt modelpunkt, justeret for højde.

Modelleret

Forventet snefald

Vandindholdet i det forventede snefald.

4. nov., 22.00 → 5. nov., 22.00

1.055 m

0 mm vandækvivalent

Modelleret · Dækning: 24/24 h

2.022 m

0 mm vandækvivalent

Modelleret · Dækning: 24/24 h

2.200 m

0 mm vandækvivalent

Modelleret · Dækning: 24/24 h

Modelleret

Vejr til sneproduktion i nat

I nat · 18.00–08.00 lokal tid.

1.055 m

0 h · Egnet vejr · 10/10 vurderede timer

22—Over vurderingens grænse · 2,1°C
23—Over vurderingens grænse · 2°C
00—Over vurderingens grænse · 1,9°C
01—Over vurderingens grænse · 1,9°C
02—Over vurderingens grænse · 2°C
03—Over vurderingens grænse · 2,3°C
04—Over vurderingens grænse · 2,7°C
05—Over vurderingens grænse · 2,9°C
06—Over vurderingens grænse · 2,7°C
07—Over vurderingens grænse · 2,5°C
2.022 m

0 h · Egnet vejr · 10/10 vurderede timer

22—Over vurderingens grænse · -1,7°C
23—Over vurderingens grænse · -1,7°C
00—Over vurderingens grænse · -1,8°C
01—Over vurderingens grænse · -1,8°C
02—Over vurderingens grænse · -1,6°C
03—Over vurderingens grænse · -1,5°C
04—Over vurderingens grænse · -1,4°C
05—Over vurderingens grænse · -1,1°C
06—Over vurderingens grænse · -1,2°C
07—Over vurderingens grænse · -1,2°C
2.200 m

10 h · Egnet vejr · 10/10 vurderede timer

22✓Egnet vejr · -2,9°C
23✓Egnet vejr · -2,8°C
00✓Egnet vejr · -2,9°C
01✓Egnet vejr · -2,8°C
02✓Egnet vejr · -2,6°C
03✓Egnet vejr · -2,5°C
04✓Egnet vejr · -2,4°C
05✓Egnet vejr · -2,2°C
06✓Egnet vejr · -2,2°C
07✓Egnet vejr · -2,2°C

✓ Egnet vejr · — Over vurderingens grænse · ? Utilgængelig

Beregning for sneproduktion

Resterende hele timer mellem 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls vådtemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vejr bekræfter ikke produktion. Se metodens begrænsninger nedenfor.

På bjerget

Udsigter på kort sigt

Timeprognose, justeret efter højde.

Prognose

Lufttemperatur

0,8°
Modelleret

Mulighed for sneproduktion

0 / 48 h

Længste kuldeperiode: 0 h

Temperaturprognose time for time0,8 °C
Temperaturprognose time for time-3°0°9°4. nov., 226. nov., 21
2.022 m · Europe/Zurich
RejsedatoerLufttemperatur °CNedbør mm
4. nov. 20260,8° / 0,9°0 mm (2 h)
5. nov. 20261,1° / 6,7°0 mm (24 h)
6. nov. 2026-0,6° / 2,9°10,9 mm (22 h)

Udbyderens opdatering: 4. nov., 16.00 · Hentet: 4. nov., 19.18 · Europe/Zurich

Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 ↗
Orientering på bjerget
1.055 m2.022 m2.200 m

Skematisk højdeprofil

Sådan beregner vi

Vådtemperatur: Stulls tilnærmelsesformel (2011) nær havniveau. Lufttryk i Alperne og meget kolde, tørre forhold begrænser nøjagtigheden. Potentielle timer bruger en grænse på −2 °C; udstyr, vand og driftsbeslutninger er ukendte. Snebalancen bruger nedbørsfordeling efter vådtemperatur og en justerbar graddagsfaktor for smeltning. Ikke kalibreret forskningsmodel.

Stull (2011) ↗
Udforsk et snebalancescenarie
Scenarie

Scenarie for snebalance

Undersøg en snebalance med din egen startværdi.

Illustrativ vandbalance, ikke snedybde eller pisteforberedelse. Der tilføjes ingen kunstig sne. Stråling, vindtransport og præparering er ikke med.

Konceptuelle snelag. Tykkelsen er illustrativ, ikke målt.

Prognosearkiv
Bjergjournalen

Hvad har ændret sig i prognosen?

Sammenlign opdateringer for de samme timer og samme højde.

0,1°C koldere i de fælles prognosetimer.

Fælles prognoseperiode4. nov. 2026, 22.00 — 7. nov. 2026, 14.0064 h · 2.022 m · Europe/Zurich

Timer mellem udbyderens opdateringer6 h

Gennemsnitlig lufttemperaturPrognose
-0,1 °CTidligere prognose: 1,6 °C
Seneste prognose: 1,5 °C
Samlet nedbørPrognose
-5,5 mmTidligere prognose: 20,3 mm
Seneste prognose: 14,8 mm
Fast nedbør · mm vandModelleret
-2,3 mmTidligere prognose: 13,6 mm
Seneste prognose: 11,3 mm
Timer med egnet vejrModelleret
+0 hTidligere prognose: 0 h
Seneste prognose: 0 h
DetaljerTidligere prognoseSeneste prognoseÆndring
Gennemsnitlig lufttemperaturPrognose1,6 °C1,5 °C-0,1 °C
Samlet nedbørPrognose20,3 mm14,8 mm-5,5 mm
Fast nedbør · mm vandModelleret13,6 mm11,3 mm-2,3 mm
Timer med egnet vejrModelleret0 h0 h+0 h

Modelleret snefaldsvand og timer med vejr egnet til sneproduktion.

Sådan fungerer sammenligningen+

Døgnsammenligningen vælger den gemte udstedelse nærmest 24 timer tidligere (inden for 6 timer); ugesammenligningen bruger 7 dage (inden for 12 timer). Mindst seks sammenhængende fremtidige timer skal matche. Kilde og modelversion skal være ens. Sammenligningen beskriver ændringer i den prognoseperiode.

Denne visning bruger én prognose. Sandsynligheder og historiske træfsikkerhedsmål er ikke tilgængelige.

Prognosestatus

1.055 mNy prognose4. nov. 2026, 16.00
2.022 mNy prognose4. nov. 2026, 16.00
2.200 mNy prognose4. nov. 2026, 16.00

Sne og lifter

Skiområdets officielle information

Meldinger fra skiområderne

Officielle kildemeldinger for områder med mindst 30 km pister. Hver sektor beholder sit eget dækningsområde.

Portes du Soleil Suisse · Champéry og Morgins

Champéry — navngiven bulletinsektor, elementer opført af kildenMeldingstid ubekræftet

Gemte kildeværdier bekræfter ikke forhold eller liftdrift lige nu.

Hentet
Kildetid
Ikke oplyst

Åbne ifølge kildens liftliste: — / 17

Pistestatus · 0 / 22

Ingen verificeret aktuel snedybde i meldingen

Kildeoplysninger: Kun elementer i den eksplicit betitlede bulletinsektor; ikke en samlet total for hele området. Ikke-alpine aktiviteter er udeladt; adgang og observationstidspunkt er ikke verificeret.

Liftstatus
  • 7 CHAMPERY-CROIX DE CULET · Meldt åben · Kildeoplysninger: Element opført af kilden; observationstidspunktet og den offentlige adgang er ikke verificeret.
  • 2 CHAVANETTE · Ukendt · Kildeoplysninger: Element opført af kilden; observationstidspunktet og den offentlige adgang er ikke verificeret.
  • 5 GRAND PARADIS · Ukendt · Kildeoplysninger: Element opført af kilden; observationstidspunktet og den offentlige adgang er ikke verificeret.
  • 6 PLANACHAUX · Ukendt · Kildeoplysninger: Element opført af kilden; observationstidspunktet og den offentlige adgang er ikke verificeret.
  • 10 CROSETS · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Element opført af kilden; observationstidspunktet og den offentlige adgang er ikke verificeret.
  • 12 PAUVRE CONCHE · Ukendt · Kildeoplysninger: Element opført af kilden; observationstidspunktet og den offentlige adgang er ikke verificeret.
  • 14 GRAND CONCHE · Ukendt · Kildeoplysninger: Element opført af kilden; observationstidspunktet og den offentlige adgang er ikke verificeret.
  • 15 MOSSETTES · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Element opført af kilden; observationstidspunktet og den offentlige adgang er ikke verificeret.
  • 1 RIPAILLE 1 · Ukendt · Kildeoplysninger: Element opført af kilden; observationstidspunktet og den offentlige adgang er ikke verificeret.
  • 1 RIPAILLE 2 · Ukendt · Kildeoplysninger: Element opført af kilden; observationstidspunktet og den offentlige adgang er ikke verificeret.
  • 3 LECHEREUSE · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Element opført af kilden; observationstidspunktet og den offentlige adgang er ikke verificeret.
  • 8 MARCHEUSON · Ukendt · Kildeoplysninger: Element opført af kilden; observationstidspunktet og den offentlige adgang er ikke verificeret.
  • 9 HAMEAU · Ukendt · Kildeoplysninger: Element opført af kilden; observationstidspunktet og den offentlige adgang er ikke verificeret.
  • 11 CHAPELLE · Ukendt · Kildeoplysninger: Element opført af kilden; observationstidspunktet og den offentlige adgang er ikke verificeret.
  • 13 CUBORE · Ukendt · Kildeoplysninger: Element opført af kilden; observationstidspunktet og den offentlige adgang er ikke verificeret.
  • 18 BABY PLANACHAUX · Ukendt · Kildeoplysninger: Element opført af kilden; observationstidspunktet og den offentlige adgang er ikke verificeret.
  • KIDS CLUB · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Element opført af kilden; observationstidspunktet og den offentlige adgang er ikke verificeret.
Pistestatus
  • 1 LA CHAPELLE · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Element opført af kilden; observationstidspunktet og den offentlige adgang er ikke verificeret.
  • 2 LE HAMEAU · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Element opført af kilden; observationstidspunktet og den offentlige adgang er ikke verificeret.
  • 5 PLANACHAUX BLEUE · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Element opført af kilden; observationstidspunktet og den offentlige adgang er ikke verificeret.
  • 6 LES CROSETS · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Element opført af kilden; observationstidspunktet og den offentlige adgang er ikke verificeret.
  • 7 MARCHEUSON BLEUE · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Element opført af kilden; observationstidspunktet og den offentlige adgang er ikke verificeret.
  • 8 LECHEREUSE · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Element opført af kilden; observationstidspunktet og den offentlige adgang er ikke verificeret.
  • 10 RIPAILLE · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Element opført af kilden; observationstidspunktet og den offentlige adgang er ikke verificeret.
  • 14 GRAND CONCHE BLEUE · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Element opført af kilden; observationstidspunktet og den offentlige adgang er ikke verificeret.
  • 17 PAUVRE CONCHE · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Element opført af kilden; observationstidspunktet og den offentlige adgang er ikke verificeret.
  • 25 MOSSETTES GRAND CONCHE · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Element opført af kilden; observationstidspunktet og den offentlige adgang er ikke verificeret.
  • 27 CUBORE · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Element opført af kilden; observationstidspunktet og den offentlige adgang er ikke verificeret.
  • 3 LES CROSETS ROUGE · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Element opført af kilden; observationstidspunktet og den offentlige adgang er ikke verificeret.
  • 4 MARCHEUSON ROUGE · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Element opført af kilden; observationstidspunktet og den offentlige adgang er ikke verificeret.
  • 9 PLANACHAUX · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Element opført af kilden; observationstidspunktet og den offentlige adgang er ikke verificeret.
  • 11 RIPAILLE - GRAND PARADIS · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Element opført af kilden; observationstidspunktet og den offentlige adgang er ikke verificeret.
  • 16 GRAND CONCHE ROUGE · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Element opført af kilden; observationstidspunktet og den offentlige adgang er ikke verificeret.
  • 21 LES MOSSETTES · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Element opført af kilden; observationstidspunktet og den offentlige adgang er ikke verificeret.
  • 26 LES CASES · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Element opført af kilden; observationstidspunktet og den offentlige adgang er ikke verificeret.
  • 15 GRAND CONCHE NOIRE · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Element opført af kilden; observationstidspunktet og den offentlige adgang er ikke verificeret.
  • 18 PAUVRE CONCHE · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Element opført af kilden; observationstidspunktet og den offentlige adgang er ikke verificeret.
  • 22 LE LOQUET · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Element opført af kilden; observationstidspunktet og den offentlige adgang er ikke verificeret.
  • 23 CONCHETTE · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Element opført af kilden; observationstidspunktet og den offentlige adgang er ikke verificeret.
Officiel kilde ↗

SLF · Station Les Collines

Station Les CollinesArkiveret melding

Gemte kildeværdier bekræfter ikke forhold eller liftdrift lige nu.

Hentet
Kildetid
1. nov. 2026
Værdier meldt af kilden
Målestedcm
Les Collines (2.022 m) · Målt snedybdeDaglig samlet snedækkedybde (HS), median af målte dybder. Eksporten angiver dagsrækken ved midnat UTC.2
Officiel kilde ↗
Dagligt rapportarkiv

Dagligt rapportarkiv

Portes du Soleil Suisse · Champéry og Morgins

Champéry — navngiven bulletinsektor, elementer opført af kilden4. nov. 2026

Gemte kildeværdier bekræfter ikke forhold eller liftdrift lige nu.

Hentet
Kildetid
Ikke oplyst

Åbne ifølge kildens liftliste: — / 17

Pistestatus · 0 / 22

Ingen verificeret aktuel snedybde i meldingen

Officiel kilde ↗

Portes du Soleil Suisse · Champéry og Morgins

Champéry — navngiven bulletinsektor, elementer opført af kilden3. nov. 2026

Gemte kildeværdier bekræfter ikke forhold eller liftdrift lige nu.

Hentet
Kildetid
Ikke oplyst

Åbne ifølge kildens liftliste: — / 17

Pistestatus · 0 / 22

Ingen verificeret aktuel snedybde i meldingen

Officiel kilde ↗

SLF · Station Les Collines

Station Les Collines4. nov. 2026

Gemte kildeværdier bekræfter ikke forhold eller liftdrift lige nu.

Hentet
Kildetid
1. nov. 2026
Værdier meldt af kilden
Målestedcm
Les Collines (2.022 m) · Målt snedybdeDaglig samlet snedækkedybde (HS), median af målte dybder. Eksporten angiver dagsrækken ved midnat UTC.2
Officiel kilde ↗

Spørgsmål om sne og lifte

Hvor meget sne ventes der i Champéry?

For Champéry viser prognosen fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, udsendt 4. nov., 16.00, modelleret snefald på 0 mm i 1.055 m, 0 mm i 2.022 m og 0 mm i 2.200 m i de 24 timer fra 4. nov., 22.00. Mængderne er millimeter vand i sneen (vandækvivalent), ikke snedybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Zurich). Prognosekilde ↗

Hvilke lifte er åbne i Champéry?

Lifte: Antal åbne ukendt · 17 angivet (Champéry — navngiven bulletinsektor, elementer opført af kilden; Portes du Soleil Suisse / Lumiplan; Hentet 4. nov., 21.01 · kildetid ubekræftet). Pister: 0 af 22 åbne (Champéry — navngiven bulletinsektor, elementer opført af kilden; Portes du Soleil Suisse / Lumiplan; Hentet 4. nov., 21.01 · kildetid ubekræftet). Skiområdets officielle information ↗

Hvad er forskellen på nysne og snedybde?

Nysne er den sne, der falder i en periode. Snedybde er hele snelaget på jorden og afhænger også af tidligere sne, smeltning og sætning. PisteWindows prognose viser modelleret snefald som vand i millimeter, ikke dybde.

Interaktivt atlas er ikke tilgængeligt her.

Der er ingen lokal bjergjournal for destinationen.

Valais · Schweiz

Lær bjerget at kende

Den originale bjergbyillustration er skematisk, ikke et kort eller et billede af aktuelle forhold.

Rapportsektor
Champéry–Les Crosets[1]
Station
Les Collines · ILI2[2]
Stationshøjde
2.022 m[2]

Før din skidag

Indgår Morgins i rapporten?

Nej. Morgins er en separat sektor med sin egen rapport.[1]

Hvad måler stationen?

Les Collines er en SLF-station; målt snedybde adskiller sig fra forventet snefald.[2]

Er alle tre prognoser observationer?

Nej. Det er modelværdier ved ét punkt for tre højder.[2]

Destinationens kilder

PisteWindow · Gennemgået

  1. Champéry · Les Crosets · Lift- og pistestatusPortes du Soleil Suisse
  2. SLF · Les Collines · Placering og højdeSLF
  3. Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2Open-Meteo