Valais · Schweiziske Alper · Schweiz
Morgins: sneprognose og vejret
For Morgins viser prognosen fra MET Norway, udsendt 4. nov., 02.17, modelleret snefald på 0 mm i 1.320 m, 0 mm i 1.700 m og 0 mm i 2.000 m i de 24 timer fra 4. nov., 11.00. Mængderne er millimeter vand i sneen (vandækvivalent), ikke snedybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Zurich). Prognosekilde
Meldte forhold for Morgins: Lifte: Antal åbne ukendt · 19 angivet (MORGINS — navngiven bulletinsektor, elementer opført af kilden; Portes du Soleil Suisse / Lumiplan; Hentet 4. nov., 10.09 · kildetid ubekræftet). Pister: 0 af 23 åbne (MORGINS — navngiven bulletinsektor, elementer opført af kilden; Portes du Soleil Suisse / Lumiplan; Hentet 4. nov., 10.09 · kildetid ubekræftet). Skiområdets officielle information
Morgins er en schweizisk landsby i Portes du Soleil.
I dag i overblik
Fra de officielle meldinger, PisteWindow har hentet. Hver værdi beholder sit eget område og sin tid.
- Lifte
- Antal åbne ukendt · 19 angivetMORGINS — navngiven bulletinsektor, elementer opført af kilden
- Pister
- 0 af 23 åbneMORGINS — navngiven bulletinsektor, elementer opført af kilden
- Snedybde
- Ikke meldt
- Sæson
- Sæsondatoer endnu ikke kontrolleret
Områdets dækning: Rapportens Morginssektor omfatter nærliggende terræn; listen er ikke en samlet områdestatus.
Dit vinterbillede
Aktuel oversigt
Sneen under dine ski.
Snedække, præparering og overflade på de præparerede pister.
Morgins
-1 – 9 °C · 1.700 m · 4. nov. – 6. nov.
MET Norway · Udstedt 4. nov., 02.17
Kilder og metode
Lokale meldinger beskriver observerede forhold. Vejrprognosen vises særskilt; den fastslår ikke pistekvalitet eller snedække.
Illustrationen forbinder de tre visninger. Den er skematisk, ikke et rutekort eller et billede af det aktuelle snedække.
Prognoserpå 1.320, 1.700 og 2.000 m er højdejusterede modelestimater ved Morgins (46,236250° N, 6,859430° Ø), ikke separate observationer.
Bjerget, time for time
Sammenlign de næste 48 timer i repræsentative højder.
Fuldstændig prognose · Tilgængelige prognosetimer: 48/48
Udstedt: 4. nov. 2026, 02.17 · Europe/Zurich · MET Norway
Prognoseværdier time for time
| Lokal tid | Temperatur °C | Nedbør mm | Luftfugtighed % | Vind m/s |
|---|---|---|---|---|
| 4. nov. 2026, 11.00 | 4,7 | 0 | 62,4 | 1,6 |
| 4. nov. 2026, 12.00 | 5,7 | 0 | 56,7 | 1,8 |
| 4. nov. 2026, 13.00 | 6,4 | 0 | 51,9 | 2 |
| 4. nov. 2026, 14.00 | 6,6 | 0 | 49,3 | 1,8 |
| 4. nov. 2026, 15.00 | 6,3 | 0 | 49 | 1,9 |
| 4. nov. 2026, 16.00 | 5,1 | 0 | 54,4 | 1,8 |
| 4. nov. 2026, 17.00 | 2,5 | 0 | 66 | 1,3 |
| 4. nov. 2026, 18.00 | 1,4 | 0 | 64,2 | 1,3 |
| 4. nov. 2026, 19.00 | 0,9 | 0 | 66,3 | 1,3 |
| 4. nov. 2026, 20.00 | 0 | 0 | 69,4 | 1,3 |
| 4. nov. 2026, 21.00 | -0,4 | 0 | 70,8 | 1,5 |
| 4. nov. 2026, 22.00 | -0,5 | 0 | 71,2 | 1,5 |
| 4. nov. 2026, 23.00 | -0,6 | 0 | 71,9 | 1,7 |
| 5. nov. 2026, 00.00 | -0,7 | 0 | 72,5 | 1,8 |
| 5. nov. 2026, 01.00 | -0,8 | 0 | 73,3 | 1,9 |
| 5. nov. 2026, 02.00 | -0,7 | 0 | 73,5 | 2 |
| 5. nov. 2026, 03.00 | -0,7 | 0 | 74,1 | 1,9 |
| 5. nov. 2026, 04.00 | 0,3 | 0 | 71,1 | 2,1 |
| 5. nov. 2026, 05.00 | -0,8 | 0 | 74,8 | 2 |
| 5. nov. 2026, 06.00 | -1 | 0 | 75,7 | 2 |
| 5. nov. 2026, 07.00 | -1,1 | 0 | 76,6 | 2 |
| 5. nov. 2026, 08.00 | -0,4 | 0 | 75,7 | 2,3 |
| 5. nov. 2026, 09.00 | 2,5 | 0 | 66,7 | 2,7 |
| 5. nov. 2026, 10.00 | 4,8 | 0 | 60 | 2,4 |
| 5. nov. 2026, 11.00 | 6,6 | 0 | 54,9 | 2 |
| 5. nov. 2026, 12.00 | 8,2 | 0 | 51,5 | 1,8 |
| 5. nov. 2026, 13.00 | 9,1 | 0 | 49,1 | 1,8 |
| 5. nov. 2026, 14.00 | 9,3 | 0 | 48,8 | 1,8 |
| 5. nov. 2026, 15.00 | 9 | 0 | 50,4 | 1,7 |
| 5. nov. 2026, 16.00 | 7,9 | 0 | 60,1 | 1,2 |
| 5. nov. 2026, 17.00 | 5,4 | 0 | 68,2 | 1,1 |
| 5. nov. 2026, 18.00 | 4,5 | 0 | 71,3 | 1 |
| 5. nov. 2026, 19.00 | 3,5 | 0 | 70,8 | 1,2 |
| 5. nov. 2026, 20.00 | 2,7 | 0 | 70,8 | 1 |
| 5. nov. 2026, 21.00 | 2,1 | 0,9 | 71,3 | 1,1 |
| 5. nov. 2026, 22.00 | 1,9 | 0,7 | 78 | 1 |
| 5. nov. 2026, 23.00 | 1,5 | 0 | 79,7 | 0,7 |
| 6. nov. 2026, 00.00 | 1 | 0,2 | 80,4 | 0,7 |
| 6. nov. 2026, 01.00 | 1,2 | 0 | 79,8 | 0,7 |
| 6. nov. 2026, 02.00 | 1,2 | 0 | 80,7 | 0,5 |
| 6. nov. 2026, 03.00 | 1,4 | 0,1 | 81,9 | 0,7 |
| 6. nov. 2026, 04.00 | 1,3 | 0,3 | 82,9 | 0,7 |
| 6. nov. 2026, 05.00 | 1,2 | 0,4 | 84,6 | 0,6 |
| 6. nov. 2026, 06.00 | 1,2 | 0,5 | 87,2 | 0,6 |
| 6. nov. 2026, 07.00 | 0,7 | 0,7 | 91,2 | 0,8 |
| 6. nov. 2026, 08.00 | 0,7 | 0,5 | 95,6 | 0,9 |
| 6. nov. 2026, 09.00 | 1,1 | 0,1 | 98,8 | 1,2 |
| 6. nov. 2026, 10.00 | 2,4 | 0 | 96,3 | 1,8 |
- Modelleret snefald · næste 24 timer
- 0 mm vandækvivalent
- Timer med vådtemperatur ≤ −2 °C
- 12/48 h
- Længste sammenhængende periode
- 8 h
Vand i modelleret snefald, ikke centimeter nysne eller målt snedybde. Kræver 24 fuldstændige timer.
Vejr til sneproduktion
Kun en vejrbedømmelse. Udstyr, vandforsyning og faktisk drift af snekanoner måles ikke. Vådtemperaturformlen er ikke korrigeret for lufttryk i højden.
Stull (2011)Sådan ændrede prognosen sig
Temperaturændring i fælles prognosetimer: +0,1 °C · 50 h
4. nov. 2026, 00.17 → 4. nov. 2026, 02.17
Prognosearkiv
Udforsk et snevandsscenarie
Indtast en antaget startmængde snevand. Dette er et eksperimentelt massebalancescenarie, ikke observeret snedybde, pisteberedskab eller en sæsonprognose.
Sæsonudsigt
En destinationsspecifik sæsonudsigt er ikke tilgængelig her. Korttidsvejr er ikke en prognose for hele vinteren.
Kilde: MET Norway · CC BY 4.0
Bjergdata time for time
Ét bjerg. Forskellige forhold.
Følg prognosen fra landsbyen til det høje bjerg.
Europe/Zurich
Beregning
Lineær interpolation mellem prognosetemperaturer. En inversion kan give flere linjer. Grænsen mellem regn og sne kan være anderledes.
2,9°C
Vind: 1,6 m/s · Nedbør: 0 mm/h
MET Norway · Prognose udstedt: 4. nov., 02.174,7°C
Vind: 1,6 m/s · Nedbør: 0 mm/h
MET Norway · Prognose udstedt: 4. nov., 02.177°C
Vind: 1,6 m/s · Nedbør: 0 mm/h
MET Norway · Prognose udstedt: 4. nov., 02.17Skematisk højdeprofil. Prognoser for ét lokalt modelpunkt, justeret for højde.
Forventet snefald
Vandindholdet i det forventede snefald.
4. nov., 11.00 → 5. nov., 11.00
1.320 m
0 mm vandækvivalentModelleret · Dækning: 24/24 h
1.700 m
0 mm vandækvivalentModelleret · Dækning: 24/24 h
2.000 m
0 mm vandækvivalentModelleret · Dækning: 24/24 h
Vejr til sneproduktion i nat
I nat · 18.00–08.00 lokal tid.
0 h · Egnet vejr · 14/14 vurderede timer
11 h · Egnet vejr · 14/14 vurderede timer
14 h · Egnet vejr · 14/14 vurderede timer
✓ Egnet vejr · — Over vurderingens grænse · ? Utilgængelig
Beregning for sneproduktion
Resterende hele timer mellem 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls vådtemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vejr bekræfter ikke produktion. Se metodens begrænsninger nedenfor.
Udsigter på kort sigt
Timeprognose, justeret efter højde.
Lufttemperatur
4,7°Mulighed for sneproduktion
12 / 48 hLængste kuldeperiode: 8 h
| Rejsedatoer | Lufttemperatur °C | Nedbør mm |
|---|---|---|
| 4. nov. 2026 | -0,6° / 6,6° | 0 mm (13 h) |
| 5. nov. 2026 | -1,1° / 9,3° | 1,6 mm (24 h) |
| 6. nov. 2026 | 0,7° / 2,4° | 2,8 mm (11 h) |
Udbyderens opdatering: 4. nov., 02.17 · Hentet: 4. nov., 06.18 · Europe/Zurich
MET Norway ↗Skematisk højdeprofil
Sådan beregner vi
Vådtemperatur: Stulls tilnærmelsesformel (2011) nær havniveau. Lufttryk i Alperne og meget kolde, tørre forhold begrænser nøjagtigheden. Potentielle timer bruger en grænse på −2 °C; udstyr, vand og driftsbeslutninger er ukendte. Snebalancen bruger nedbørsfordeling efter vådtemperatur og en justerbar graddagsfaktor for smeltning. Ikke kalibreret forskningsmodel.
Stull (2011) ↗Udforsk et snebalancescenarie
Scenarie for snebalance
Undersøg en snebalance med din egen startværdi.
Illustrativ vandbalance, ikke snedybde eller pisteforberedelse. Der tilføjes ingen kunstig sne. Stråling, vindtransport og præparering er ikke med.
Konceptuelle snelag. Tykkelsen er illustrativ, ikke målt.
Prognosearkiv
Hvad har ændret sig i prognosen?
Sammenlign opdateringer for de samme timer og samme højde.
0,1°C varmere i de fælles prognosetimer.
Fælles prognoseperiode4. nov. 2026, 11.00 — 6. nov. 2026, 13.0050 h · 1.700 m · Europe/Zurich
Timer mellem udbyderens opdateringer2 h
- Gennemsnitlig lufttemperaturPrognose
- +0,1 °CTidligere prognose: 2,6 °C
Seneste prognose: 2,7 °C - Samlet nedbørPrognose
- +1,7 mmTidligere prognose: 2,9 mm
Seneste prognose: 4,6 mm - Fast nedbør · mm vandModelleret
- +0,9 mmTidligere prognose: 1,5 mm
Seneste prognose: 2,4 mm - Timer med egnet vejrModelleret
- -2 hTidligere prognose: 14 h
Seneste prognose: 12 h
| Detaljer | Tidligere prognose | Seneste prognose | Ændring |
|---|---|---|---|
| Gennemsnitlig lufttemperaturPrognose | 2,6 °C | 2,7 °C | +0,1 °C |
| Samlet nedbørPrognose | 2,9 mm | 4,6 mm | +1,7 mm |
| Fast nedbør · mm vandModelleret | 1,5 mm | 2,4 mm | +0,9 mm |
| Timer med egnet vejrModelleret | 14 h | 12 h | -2 h |
Modelleret snefaldsvand og timer med vejr egnet til sneproduktion.
Udstedt: 4. nov. 2026, 00.17
Hentet: 4. nov. 2026, 01.18
snow-0.1.0
Åbn gemt prognose ↗Udstedt: 4. nov. 2026, 02.17
Hentet: 4. nov. 2026, 06.18
snow-0.1.0
Åbn gemt prognose ↗Sådan fungerer sammenligningen+
Døgnsammenligningen vælger den gemte udstedelse nærmest 24 timer tidligere (inden for 6 timer); ugesammenligningen bruger 7 dage (inden for 12 timer). Mindst seks sammenhængende fremtidige timer skal matche. Kilde og modelversion skal være ens. Sammenligningen beskriver ændringer i den prognoseperiode.
Denne visning bruger én prognose. Sandsynligheder og historiske træfsikkerhedsmål er ikke tilgængelige.
Prognosestatus
Sne og lifter
Skiområdets officielle informationMeldinger fra skiområderne
Officielle kildemeldinger for områder med mindst 30 km pister. Hver sektor beholder sit eget dækningsområde.
Portes du Soleil Suisse · Champéry og Morgins
MORGINS — navngiven bulletinsektor, elementer opført af kildenMeldingstid ubekræftet
Gemte kildeværdier bekræfter ikke forhold eller liftdrift lige nu.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oplyst
Åbne ifølge kildens liftliste: — / 19
Pistestatus · 0 / 23
Ingen verificeret aktuel snedybde i meldingen
Kildeoplysninger: Kun elementer i den eksplicit betitlede bulletinsektor; ikke en samlet total for hele området. Ikke-alpine aktiviteter er udeladt; adgang og observationstidspunkt er ikke verificeret.
Liftstatus
- 31 POINTE DE L'AU · Ukendt · Kildeoplysninger: Element opført af kilden; observationstidspunktet og den offentlige adgang er ikke verificeret.
- 36 AIGUILLE DES CHAMPEYS · Ukendt · Kildeoplysninger: Element opført af kilden; observationstidspunktet og den offentlige adgang er ikke verificeret.
- 40 TC MORGINS · Meldt åben · Kildeoplysninger: Element opført af kilden; observationstidspunktet og den offentlige adgang er ikke verificeret.
- 41 CHAUX · Ukendt · Kildeoplysninger: Element opført af kilden; observationstidspunktet og den offentlige adgang er ikke verificeret.
- 46 BOCHASSES · Ukendt · Kildeoplysninger: Element opført af kilden; observationstidspunktet og den offentlige adgang er ikke verificeret.
- 48 CORBEAU · Ukendt · Kildeoplysninger: Element opført af kilden; observationstidspunktet og den offentlige adgang er ikke verificeret.
- 20 GUEILLY · Ukendt · Kildeoplysninger: Element opført af kilden; observationstidspunktet og den offentlige adgang er ikke verificeret.
- 30 CHAMPEY · Ukendt · Kildeoplysninger: Element opført af kilden; observationstidspunktet og den offentlige adgang er ikke verificeret.
- 33 DERRIERE-PERTUIS · Ukendt · Kildeoplysninger: Element opført af kilden; observationstidspunktet og den offentlige adgang er ikke verificeret.
- 34 SEPAYA I · Ukendt · Kildeoplysninger: Element opført af kilden; observationstidspunktet og den offentlige adgang er ikke verificeret.
- 35 SEPAYA II · Ukendt · Kildeoplysninger: Element opført af kilden; observationstidspunktet og den offentlige adgang er ikke verificeret.
- 42 GOURTET · Ukendt · Kildeoplysninger: Element opført af kilden; observationstidspunktet og den offentlige adgang er ikke verificeret.
- 43 LA TRUCHE · Ukendt · Kildeoplysninger: Element opført af kilden; observationstidspunktet og den offentlige adgang er ikke verificeret.
- 49 ECOTTIS · Ukendt · Kildeoplysninger: Element opført af kilden; observationstidspunktet og den offentlige adgang er ikke verificeret.
- 51 GEANT · Ukendt · Kildeoplysninger: Element opført af kilden; observationstidspunktet og den offentlige adgang er ikke verificeret.
- 61 CULET · Ukendt · Kildeoplysninger: Element opført af kilden; observationstidspunktet og den offentlige adgang er ikke verificeret.
- 62 SNOWLY I · Ukendt · Kildeoplysninger: Element opført af kilden; observationstidspunktet og den offentlige adgang er ikke verificeret.
- 64 TAPIS MINI-GOURTET · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Element opført af kilden; observationstidspunktet og den offentlige adgang er ikke verificeret.
- 52 FIL NEIGE · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Element opført af kilden; observationstidspunktet og den offentlige adgang er ikke verificeret.
Pistestatus
- BOCHASSES · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Element opført af kilden; observationstidspunktet og den offentlige adgang er ikke verificeret.
- BOCHASSES PAR RESTAURANT · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Element opført af kilden; observationstidspunktet og den offentlige adgang er ikke verificeret.
- CORBEAU A · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Element opført af kilden; observationstidspunktet og den offentlige adgang er ikke verificeret.
- CORBEAU B · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Element opført af kilden; observationstidspunktet og den offentlige adgang er ikke verificeret.
- DIDIER DEFAGO BLEUE · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Element opført af kilden; observationstidspunktet og den offentlige adgang er ikke verificeret.
- ECOTTIS · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Element opført af kilden; observationstidspunktet og den offentlige adgang er ikke verificeret.
- FOILLEUSE · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Element opført af kilden; observationstidspunktet og den offentlige adgang er ikke verificeret.
- GUEILLY-CHAMPOUSSIN · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Element opført af kilden; observationstidspunktet og den offentlige adgang er ikke verificeret.
- PERTUIS · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Element opført af kilden; observationstidspunktet og den offentlige adgang er ikke verificeret.
- PLANAILLE · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Element opført af kilden; observationstidspunktet og den offentlige adgang er ikke verificeret.
- SEPAYA · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Element opført af kilden; observationstidspunktet og den offentlige adgang er ikke verificeret.
- TOVASSIERE - MORGINS · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Element opført af kilden; observationstidspunktet og den offentlige adgang er ikke verificeret.
- CHAMPEYS · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Element opført af kilden; observationstidspunktet og den offentlige adgang er ikke verificeret.
- COL DES PORTES DU SOLEIL - LES CROSETS · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Element opført af kilden; observationstidspunktet og den offentlige adgang er ikke verificeret.
- CULET · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Element opført af kilden; observationstidspunktet og den offentlige adgang er ikke verificeret.
- DRONNAIRE · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Element opført af kilden; observationstidspunktet og den offentlige adgang er ikke verificeret.
- FOILLEUSE LES BOCHASSES · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Element opført af kilden; observationstidspunktet og den offentlige adgang er ikke verificeret.
- L'HERMINE · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Element opført af kilden; observationstidspunktet og den offentlige adgang er ikke verificeret.
- LA CHAUX · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Element opført af kilden; observationstidspunktet og den offentlige adgang er ikke verificeret.
- LES CHAPELLES · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Element opført af kilden; observationstidspunktet og den offentlige adgang er ikke verificeret.
- PIERRE A CORNIEULE · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Element opført af kilden; observationstidspunktet og den offentlige adgang er ikke verificeret.
- PLAN-JOYEUX · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Element opført af kilden; observationstidspunktet og den offentlige adgang er ikke verificeret.
- DIDIER DEFAGO NOIRE · Meldt lukket · Kildeoplysninger: Element opført af kilden; observationstidspunktet og den offentlige adgang er ikke verificeret.
SLF · Station Morgins manual
Station MorginsArkiveret melding
Gemte kildeværdier bekræfter ikke forhold eller liftdrift lige nu.
- Hentet
- Kildetid
- 24. okt. 2026, 08.00
| Målested | cm |
|---|---|
| Morgins (1.320 m) · Målt snedybdeManuelt målt samlet snedybde på jorden (HS) i centimeter. | 3 |
Dagligt rapportarkiv
Dagligt rapportarkiv
Portes du Soleil Suisse · Champéry og Morgins
MORGINS — navngiven bulletinsektor, elementer opført af kilden4. nov. 2026
Gemte kildeværdier bekræfter ikke forhold eller liftdrift lige nu.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oplyst
Åbne ifølge kildens liftliste: — / 19
Pistestatus · 0 / 23
Ingen verificeret aktuel snedybde i meldingen
Officiel kilde ↗Portes du Soleil Suisse · Champéry og Morgins
MORGINS — navngiven bulletinsektor, elementer opført af kilden3. nov. 2026
Gemte kildeværdier bekræfter ikke forhold eller liftdrift lige nu.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oplyst
Åbne ifølge kildens liftliste: — / 19
Pistestatus · 0 / 23
Ingen verificeret aktuel snedybde i meldingen
Officiel kilde ↗SLF · Station Morgins manual
Station Morgins4. nov. 2026
Gemte kildeværdier bekræfter ikke forhold eller liftdrift lige nu.
- Hentet
- Kildetid
- 24. okt. 2026, 08.00
| Målested | cm |
|---|---|
| Morgins (1.320 m) · Målt snedybdeManuelt målt samlet snedybde på jorden (HS) i centimeter. | 3 |
Spørgsmål om sne og lifte
Hvor meget sne ventes der i Morgins?
For Morgins viser prognosen fra MET Norway, udsendt 4. nov., 02.17, modelleret snefald på 0 mm i 1.320 m, 0 mm i 1.700 m og 0 mm i 2.000 m i de 24 timer fra 4. nov., 11.00. Mængderne er millimeter vand i sneen (vandækvivalent), ikke snedybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Zurich). Prognosekilde ↗
Hvor meget sne er der i Morgins?
PisteWindow har ingen aktuel melding om snedybden i Morgins. Prognoseværdier er modelleret snefald, ikke snedybde. Skiområdets officielle information ↗
Hvilke lifte er åbne i Morgins?
Lifte: Antal åbne ukendt · 19 angivet (MORGINS — navngiven bulletinsektor, elementer opført af kilden; Portes du Soleil Suisse / Lumiplan; Hentet 4. nov., 10.09 · kildetid ubekræftet). Pister: 0 af 23 åbne (MORGINS — navngiven bulletinsektor, elementer opført af kilden; Portes du Soleil Suisse / Lumiplan; Hentet 4. nov., 10.09 · kildetid ubekræftet). Skiområdets officielle information ↗
Hvad er forskellen på nysne og snedybde?
Nysne er den sne, der falder i en periode. Snedybde er hele snelaget på jorden og afhænger også af tidligere sne, smeltning og sætning. PisteWindows prognose viser modelleret snefald som vand i millimeter, ikke dybde.
Interaktivt atlas er ikke tilgængeligt her.
Der er ingen lokal bjergjournal for destinationen.
Lær bjerget at kende
Den skematiske illustration er ikke et kort eller et billede af aktuelle forhold.
Før din skidag
Destinationens kilder
PisteWindow · Gennemgået
- Morgins · Lift- og pistestatusPortes du Soleil Suisse
- SLF · Morgins · SnemeldingSLF
- Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2Open-Meteo