Chablais · FR / CH · Sammenkoblet skiområde
Skiområdet Portes du Soleil: varsel per sted
600 kmPublisert lengde for området Området i tall
Kort fortalt
- Rapporter
- 0 av 17 aktuelleRapporttid ubekreftet
- Heisrapporter
- 6 av 12 stederRapporttid ubekreftet
- Sesong
- Planlagt fra 28. nov.9 av 12 steder har meldt datoer
- Varsel
- Mest snø: Avoriaz, 2,9 mmAktuell
- Forbindelser
- 9 dokumenterte forbindelser
Portes du Soleil knytter sammen 12 steder med 600 km løyper ifølge operatøren. 12 av dem har en PisteWindow-side. 17 sektorrapporter vises nedenfor. Ingen er aktuelle: hver er merket som arkivert eller med ubekreftet rapporttid. Tider er lokal tid (Europe/Paris).
Steder i området
| Sted | Rapport | Snø, neste 2 dager | Åpne heiser | Rapportert snødybde |
|---|---|---|---|---|
| Avoriaz | Arkivert rapport | 2,9 mm i 2 000 m | — | 125 cm Avoriaz (1 768 m) |
| Morzine | Rapporttid ubekreftet | 0,2 mm i 1 515 m | — | Arkivert rapport0 cm Le Pleney, Morzine (1 515 m) |
| Les Gets | Arkivert rapport | 0 mm i 1 482 m | — | 116 cm Les Gets (1 530 m) |
| Montriond | Arkivert rapport | 1,3 mm i 1 750 m | — | 125 cm Avoriaz (1 768 m) |
| Châtel | Arkivert rapport | 0,3 mm i 1 700 m | — | 37 cm CHATEL NIVO (1 700 m) |
| La Chapelle d’Abondance | Rapporttid ubekreftet | 0 mm i 1 400 m | 0 / 9 | Arkivert rapport37 cm CHATEL NIVO (1 700 m) |
| Abondance | Arkivert rapport | 0 mm i 1 330 m | — | 0 cm VACHERESSE AUXI (790 m) |
| Saint-Jean-d’Aulps | Rapporttid ubekreftet | 0 mm i 1 400 m | 0 / 9 | Arkivert rapport116 cm Les Gets (1 530 m) |
| Champéry | Rapporttid ubekreftet | 2,4 mm i 2 022 m | — | Arkivert rapport2 cm Les Collines (2 022 m) |
| Morgins | Rapporttid ubekreftet | 0,7 mm i 1 700 m | — | Arkivert rapport3 cm Morgins (1 320 m) |
| Torgon | Rapporttid ubekreftet | 0 mm i 1 350 m | 0 / 5 | Arkivert rapport3 cm Morgins (1 320 m) |
| Val-d’Illiez · Les Crosets · Champoussin | Arkivert rapport | 2,4 mm i 2 022 m | — | 2 cm Les Collines (2 022 m) |
De neste to dagene per sted
Snø oppgis som vannmengde i millimeter i stedets varselhøyde, ikke som snødybde. Nedbør, temperaturspenn og høyeste vind gjelder hele lokale døgn; en dag med manglende varseltimer står tom.
| Sted | fre. 6. nov. | lør. 7. nov. |
|---|---|---|
| Avoriazi 2 000 m · Utstedt | Snø 2,5 mmNedbør 4,5 mm · Temperatur −0…3 °C · Høyeste vind 1 m/s | Snø 0,4 mmNedbør 0,5 mm · Temperatur −1…2 °C · Høyeste vind 2 m/s |
| Morzinei 1 515 m · Utstedt | Snø 0,1 mmNedbør 2,2 mm · Temperatur 1…7 °C · Høyeste vind 2 m/s | Snø 0,1 mmNedbør 0,5 mm · Temperatur 1…5 °C · Høyeste vind 2 m/s |
| Les Getsi 1 482 m · Utstedt | Snø 0 mmNedbør 1,9 mm · Temperatur 2…7 °C · Høyeste vind 3 m/s | Snø 0 mmNedbør 0,3 mm · Temperatur 2…5 °C · Høyeste vind 2 m/s |
| Montriondi 1 750 m · Utstedt | Snø 1,1 mmNedbør 4,3 mm · Temperatur 0…6 °C · Høyeste vind 2 m/s | Snø 0,2 mmNedbør 0,3 mm · Temperatur 0…4 °C · Høyeste vind 2 m/s |
| Châteli 1 700 m · Utstedt | Snø 0,1 mmNedbør 2,2 mm · Temperatur 1…5 °C · Høyeste vind 2 m/s | Snø 0,2 mmNedbør 0,6 mm · Temperatur 0…4 °C · Høyeste vind 2 m/s |
| La Chapelle d’Abondancei 1 400 m · Utstedt | Snø 0 mmNedbør 2,3 mm · Temperatur 2…8 °C · Høyeste vind 2 m/s | Snø 0 mmNedbør 0,2 mm · Temperatur 1…7 °C · Høyeste vind 2 m/s |
| Abondancei 1 330 m · Utstedt | Snø 0 mmNedbør 1,3 mm · Temperatur 3…6 °C · Høyeste vind 2 m/s | Snø 0 mmNedbør 0,4 mm · Temperatur 2…6 °C · Høyeste vind 2 m/s |
| Saint-Jean-d’Aulpsi 1 400 m · Utstedt | Snø 0 mmNedbør 1,6 mm · Temperatur 2…7 °C · Høyeste vind 2 m/s | Snø 0 mmNedbør 0,2 mm · Temperatur 2…6 °C · Høyeste vind 2 m/s |
| Champéryi 2 022 m · Utstedt | Snø 1,8 mmNedbør 2,8 mm · Temperatur −1…3 °C · Høyeste vind 2 m/s | Snø 0,6 mmNedbør 0,6 mm · Temperatur −1…2 °C · Høyeste vind 1 m/s |
| Morginsi 1 700 m · Utstedt | Snø 0,7 mmNedbør 2,7 mm · Temperatur 0…6 °C · Høyeste vind 1 m/s | Snø 0 mmNedbør 0,7 mm · Temperatur 1…5 °C · Høyeste vind 2 m/s |
| Torgoni 1 350 m · Utstedt | Snø 0 mmNedbør 3,7 mm · Temperatur 3…6 °C · Høyeste vind 1 m/s | Snø 0 mmNedbør 0,6 mm · Temperatur 3…5 °C · Høyeste vind 2 m/s |
| Val-d’Illiez · Les Crosets · Champoussini 2 022 m · Utstedt | Snø 1,8 mmNedbør 2,8 mm · Temperatur −1…3 °C · Høyeste vind 2 m/s | Snø 0,6 mmNedbør 0,6 mm · Temperatur −1…2 °C · Høyeste vind 1 m/s |
Slik henger stedene sammen
Avoriaz – Val-d’Illiez · Les Crosets · Champoussin: Ikke oppgitt; Morgins – Val-d’Illiez · Les Crosets · Champoussin: Ikke oppgitt; Châtel – Morgins: Ikke oppgitt; Avoriaz – Châtel: Ikke oppgitt; Châtel – Torgon: Ikke oppgitt; La Chapelle d’Abondance – Torgon: Ikke oppgitt; Les Gets – Morzine: Ikke oppgitt; Avoriaz – Morzine: Ikke oppgitt; Avoriaz → Montriond: Én vei
- Én vei
- Ikke oppgitt
Skisse, ikke et løypekart. Plasseringene følger stedenes koordinater; linjene er heisforbindelser som operatøren eller stedet oppgir. Ingen dokumentert heisforbindelse ennå for Abondance, Saint-Jean-d’Aulps og Champéry.
Avoriaz Ikke oppgitt Val-d’Illiez · Les Crosets · Champoussin
Chavanette (løype), Grand Conche (løype), Mossettes (løype)
Morgins Ikke oppgitt Val-d’Illiez · Les Crosets · Champoussin
Didier Défago (løype)
Châtel Ikke oppgitt Morgins
TS Corbeau (stolheis)
Avoriaz Ikke oppgitt Châtel
Châtel Ikke oppgitt Torgon
La Chapelle d’Abondance Ikke oppgitt Torgon
Les Gets Ikke oppgitt Morzine
Avoriaz Ikke oppgitt Morzine
Super Morzine (gondolbane), Prodains (taubane)
Avoriaz Én vei Montriond
Abricotine (løype)
3D-terreng
Det finnes ennå ikke 3D-terreng for dette området.
Heis-, løype- og snørapporter per sektor
Meldinger vises etter sektor. Oversiktene kan overlappe.
Avoriaz
Neste tilgjengelige varselstime: 5,5 °C · 2 000 m · · Utstedt · Kilde
Stasjon Avoriaz
- Rapportert snødybde
- Arkivert rapport
- Avoriaz (1 768 m) · 125 cm Totalt bakkelag av snø, is og annet materiale.
Morzine
Neste tilgjengelige varselstime: 7,2 °C · 1 515 m · · Utstedt · Kilde
Morzine — navngitte elementer oppført av kilden
- Åpne løyper
- Rapporttid ubekreftet1 / 41
Le Pleney, Morzine · Stasjon LE PLENEY
- Rapportert snødybde
- Arkivert rapport
- Le Pleney, Morzine (1 515 m) · 0 cm
Les Gets
Neste tilgjengelige varselstime: 7,2 °C · 1 482 m · · Utstedt · Kilde
Stasjon Les Gets
- Rapportert snødybde
- Arkivert rapport
- Les Gets (1 530 m) · 116 cm Totalt bakkelag av snø, is og annet materiale.
Montriond
Neste tilgjengelige varselstime: 7,5 °C · 1 750 m · · Utstedt · Kilde
Stasjon Avoriaz · nearby measurement, outside Montriond
- Rapportert snødybde
- Arkivert rapport
- Avoriaz (1 768 m) · 125 cm Totalt bakkelag av snø, is og annet materiale.
Châtel
Neste tilgjengelige varselstime: 6,7 °C · 1 700 m · · Utstedt · Kilde
Stasjon CHATEL NIVO
- Rapportert snødybde
- Arkivert rapport
- CHATEL NIVO (1 700 m) · 37 cm Totalt bakkelag av snø, is og annet materiale.
La Chapelle d’Abondance
Neste tilgjengelige varselstime: 8,7 °C · 1 400 m · · Utstedt · Kilde
Braitaz og Cret-beni
- Åpne heiser
- Rapporttid ubekreftet0 / 9
- Åpne løyper
- Rapporttid ubekreftet0 / 25
Stasjon Châtel NIVO · nearby measurement, outside La Chapelle d’Abondance
- Rapportert snødybde
- Arkivert rapport
- CHATEL NIVO (1 700 m) · 37 cm Totalt bakkelag av snø, is og annet materiale.
Abondance
Neste tilgjengelige varselstime: 8,5 °C · 1 330 m · · Utstedt · Kilde
Stasjon Vacheresse AUXI · nearby measurement, outside Abondance
- Rapportert snødybde
- Arkivert rapport
- VACHERESSE AUXI (790 m) · 0 cm Totalt bakkelag av snø, is og annet materiale.
Saint-Jean-d’Aulps
Neste tilgjengelige varselstime: 6,5 °C · 1 400 m · · Utstedt · Kilde
Saint jean d'aulps
- Åpne heiser
- Rapporttid ubekreftet0 / 9
- Åpne løyper
- Rapporttid ubekreftet0 / 19
Stasjon Les Gets · nearby measurement, outside Saint-Jean-d’Aulps
- Rapportert snødybde
- Arkivert rapport
- Les Gets (1 530 m) · 116 cm Totalt bakkelag av snø, is og annet materiale.
Champéry
Neste tilgjengelige varselstime: 5,7 °C · 2 022 m · · Utstedt · Kilde
Champéry — navngitt bulletinsektor, elementer oppført av kilden
- Åpne løyper
- Rapporttid ubekreftet0 / 22
Stasjon Les Collines
- Rapportert snødybde
- Arkivert rapport
- Les Collines (2 022 m) · 2 cm Daglig total snødekkedybde (HS), median av målte dybder. Eksporten angir dagsraden ved midnatt UTC.
Morgins
Neste tilgjengelige varselstime: 6,6 °C · 1 700 m · · Utstedt · Kilde
MORGINS — navngitt bulletinsektor, elementer oppført av kilden
- Åpne løyper
- Rapporttid ubekreftet0 / 23
Stasjon Morgins
- Rapportert snødybde
- Arkivert rapport
- Morgins (1 320 m) · 3 cm Manuelt målt total snødybde på bakken (HS) i centimeter.
Torgon
Neste tilgjengelige varselstime: 8 °C · 1 350 m · · Utstedt · Kilde
Torgon
- Åpne heiser
- Rapporttid ubekreftet0 / 5
- Åpne løyper
- Rapporttid ubekreftet0 / 8
Stasjon Morgins · nearby measurement, outside Torgon
- Rapportert snødybde
- Arkivert rapport
- Morgins (1 320 m) · 3 cm Manuelt målt total snødybde på bakken (HS) i centimeter.
Val-d’Illiez · Les Crosets · Champoussin
Neste tilgjengelige varselstime: 5,7 °C · 2 022 m · · Utstedt · Kilde
Stasjon Les Collines
- Rapportert snødybde
- Arkivert rapport
- Les Collines (2 022 m) · 2 cm Daglig total snødekkedybde (HS), median av målte dybder. Eksporten angir dagsraden ved midnatt UTC.
Spørsmål
Hvor mye snø er ventet i Portes du Soleil?
Mest snø er ventet i Avoriaz: 2,9 mm vannmengde de neste to dagene i 2 000 m. 12 av 12 steder har et fullstendig varsel.
Når starter sesongen i Portes du Soleil?
Operatørene har meldt datoer for 2026/27 for 9 av 12 steder. Val-d’Illiez · Les Crosets · Champoussin planlegger å åpne først, 28. november 2026; Avoriaz planlegger å stenge sist, 18. april 2027. Planlagte datoer betyr ikke at heisene er meldt åpne.
Er heisene åpne i Portes du Soleil?
Det finnes ingen aktuell heisrapport. De siste rapportene er arkivert, så sjekk operatøren før du reiser.
Hvordan henger stedene i Portes du Soleil sammen?
9 dokumenterte heisforbindelser knytter sammen 9 av de 12 stedene. Skissen og listen ovenfor nevner heisene og kildene.
Kilder
- Området i tall
- Météo-France · Stasjon Avoriaz
- Morzine-Avoriaz tourist office · Morzine — navngitte elementer oppført av kilden
- Météo-France · Le Pleney, Morzine · Stasjon LE PLENEY
- Portes du Soleil official · Braitaz og Cret-beni
- Portes du Soleil official · Saint jean d'aulps
- Portes du Soleil Suisse / Lumiplan · Champéry — navngitt bulletinsektor, elementer oppført av kilden
- WSL Institute for Snow and Avalanche Research SLF · Stasjon Les Collines
- Portes du Soleil official · Torgon
- Varsel · api.open-meteo.com
- Varsel · api.open-meteo.com
- Varsel · api.open-meteo.com
- Varsel · api.open-meteo.com
- Varsel · api.open-meteo.com
- Varsel · api.open-meteo.com
- Varsel · api.open-meteo.com
- Varsel · api.open-meteo.com
- Varsel · api.open-meteo.com
- Varsel · api.open-meteo.com
- Varsel · api.open-meteo.com