Haute-Savoie · Franske Alpene · Frankrike

La Chapelle d’Abondance: værmelding og snøvarsel

For La Chapelle d’Abondance viser MET Norways varsel utstedt 4. nov., 02:17 modellert snøfall på 0 mm på 1 020 m, 0 mm på 1 400 m og 0 mm på 1 800 m de neste 24 timene fra 4. nov., 09:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Paris). Varselkilde

Meldte forhold for La Chapelle d’Abondance: Heiser: 0 av 9 åpne (Braitaz og Cret-beni; Portes du Soleil official; Hentet 4. nov., 08:44 · kildetid ubekreftet). Løyper: 0 av 25 åpne (Braitaz og Cret-beni; Portes du Soleil official; Hentet 4. nov., 08:44 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon

La Chapelle d’Abondance ligger i Abondancedalen i Portes du Soleil.

Planlegg reisen

Siste rapporter i korte trekk

Fra de offisielle rapportene PisteWindow har hentet. Hver verdi beholder sitt eget område og sin tid.

Stengt i dag
Heiser
0 av 9 åpneBraitaz og Cret-beni
Løyper
0 av 25 åpneBraitaz og Cret-beni
Snødybde
Ikke rapportert
Sesong
Sesongdatoer ennå ikke kontrollert
Alle rapporter og kilder

Områdets dekning: Crêt-Béni og Braitaz er separate sektorer med skyttelbuss mellom. Braitaz leder mot Torgon; sjekk den offisielle rapporten for tilgang.

Ditt vinterbilde

Gjeldende oversikt

Skjematisk fjellandskap · La Chapelle d’Abondance

Snøen under skiene dine.

Snødekke, preparering og overflate i de preparerte løypene.

Været fremover
Varsel tilgjengelig

1 – 10 °C · 1 400 m · 4. nov. – 6. nov.

MET Norway · Utstedt 4. nov., 02:17

Se fjellvarselet
Kilder og metode

Lokale rapporter beskriver observerte forhold. Værvarselet vises separat og fastslår ikke løypekvalitet eller snødekke.

Illustrasjonen binder sammen de tre visningene. Den er skjematisk, ikke et løypekart eller et bilde av dagens snødekke.

Varsler på 1 020, 1 400 og 1 800 m er høydejusterte modellestimater ved landsbyen (46,29583° N, 6,78802° Ø), ikke separate observasjoner.

Fjellet, time for time

Sammenlign de neste 48 timene i representative høyder.

Fullstendig varsel · Tilgjengelige varseltimer: 48/48

Utstedt: 4. nov. 2026, 02:17 · Europe/Paris · MET Norway

Temperaturvarsel time for time2,9 °C
Temperaturvarsel time for time−2°0°12°4. nov., 096. nov., 08
Varselverdier time for time
La Chapelle d’Abondance · 1 400 m · Europe/Paris
Lokal tidTemperatur °CNedbør mmLuftfuktighet %Vind m/s
4. nov. 2026, 09:002,9072,31,6
4. nov. 2026, 10:004,6065,42
4. nov. 2026, 11:005,8064,32,3
4. nov. 2026, 12:006,1069,52,4
4. nov. 2026, 13:006,5071,72,1
4. nov. 2026, 14:006,8072,11,9
4. nov. 2026, 15:006,4076,21,9
4. nov. 2026, 16:005,5083,51,6
4. nov. 2026, 17:003,1096,11,2
4. nov. 2026, 18:002,4089,81,3
4. nov. 2026, 19:002,1079,31,3
4. nov. 2026, 20:001,4073,41,3
4. nov. 2026, 21:000,9071,81,4
4. nov. 2026, 22:001,4068,51,5
4. nov. 2026, 23:001,2068,91,6
5. nov. 2026, 00:000,90701,6
5. nov. 2026, 01:000,8070,21,7
5. nov. 2026, 02:001070,11,9
5. nov. 2026, 03:001,1070,91,7
5. nov. 2026, 04:001,9069,21,8
5. nov. 2026, 05:001,1072,21,9
5. nov. 2026, 06:001,3070,82
5. nov. 2026, 07:001071,92
5. nov. 2026, 08:001,3072,12,3
5. nov. 2026, 09:005063,32,7
5. nov. 2026, 10:007,8054,22,1
5. nov. 2026, 11:009,10531,9
5. nov. 2026, 12:009,9054,81,9
5. nov. 2026, 13:0010059,91,8
5. nov. 2026, 14:009,80631,8
5. nov. 2026, 15:009,3065,31,7
5. nov. 2026, 16:008,3071,31,4
5. nov. 2026, 17:005,80831,5
5. nov. 2026, 18:005,2085,31
5. nov. 2026, 19:004,9084,61,1
5. nov. 2026, 20:004,4082,70,7
5. nov. 2026, 21:003,90,3801,6
5. nov. 2026, 22:003,90,380,81,3
5. nov. 2026, 23:003,70,3841
6. nov. 2026, 00:003,10,786,60,8
6. nov. 2026, 01:003,20,387,50,8
6. nov. 2026, 02:003,40,186,60,7
6. nov. 2026, 03:003,60,286,80,6
6. nov. 2026, 04:003,40,788,50,6
6. nov. 2026, 05:003,21,190,80,7
6. nov. 2026, 06:003,21,192,50,6
6. nov. 2026, 07:003,10,993,40,8
6. nov. 2026, 08:003,20,894,90,9
Modellert snøfall · neste 24 timer
0 mm vannekvivalent
Timer med våttemperatur ≤ −2 °C
0/48 h
Lengste sammenhengende periode
0 h

Vann i modellert snøfall, ikke centimeter nysnø eller målt snødybde. Krever 24 fullstendige timer.

Vær for snøproduksjon

Kun en værvurdering. Utstyr, vannforsyning og faktisk drift av snøkanoner måles ikke. Våttemperaturens tilnærming er ikke korrigert for lufttrykk i høyden.

Stull (2011)

Slik endret varselet seg

Temperaturendring i felles varseltimer: +0 °C · 52 h

4. nov. 2026, 00:17 → 4. nov. 2026, 02:17

Varselarkiv
Utforsk et scenario for snøvann

Oppgi en antatt startmengde snøvann. Dette er et eksperimentelt massebalansescenario, ikke observert snødybde, løypeforhold eller et sesongvarsel.

Sesongutsikter

En stedsspesifikk sesongutsikt er ikke tilgjengelig her. Korttidsvær er ikke et varsel for hele vinteren.

Kilde: MET Norway · CC BY 4.0

Fjelldata time for time
Værvarsel / Høyde

Ett fjell. Ulike forhold.

Følg varselet fra landsbyen til høyfjellet.

Europe/Paris

1 020 m5,2°C1 400 m2,9°C1 800 m0,5°C
Ingen 0 °C-kryssing mellom tilgjengelige høyder
Beregning

Lineær interpolasjon mellom varslede temperaturer. En inversjon kan gi flere linjer. Grensen mellom regn og snø kan være annerledes.

Skjematisk høydeprofil. Varsler for ett lokalt modellpunkt, justert for høyde.

Modellert

Varslet snøfall

Vanninnholdet i varslet snøfall.

4. nov., 09:00 → 5. nov., 09:00

1 020 m

0 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

1 400 m

0 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

1 800 m

0 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

Modellert

Vær for snøproduksjon i natt

I natt · 18.00–08.00 lokal tid.

1 020 m

0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer

18—Over vurderingsgrensen · 3,7°C
19—Over vurderingsgrensen · 2,5°C
20—Over vurderingsgrensen · 1,4°C
21—Over vurderingsgrensen · 0,8°C
22—Over vurderingsgrensen · 1°C
23—Over vurderingsgrensen · 0,8°C
00—Over vurderingsgrensen · 0,6°C
01—Over vurderingsgrensen · 0,6°C
02—Over vurderingsgrensen · 0,7°C
03—Over vurderingsgrensen · 0,9°C
04—Over vurderingsgrensen · 1,5°C
05—Over vurderingsgrensen · 1°C
06—Over vurderingsgrensen · 1,1°C
07—Over vurderingsgrensen · 0,9°C
1 400 m

0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer

18—Over vurderingsgrensen · 1,4°C
19—Over vurderingsgrensen · 0,3°C
20—Over vurderingsgrensen · −0,8°C
21—Over vurderingsgrensen · −1,4°C
22—Over vurderingsgrensen · −1,2°C
23—Over vurderingsgrensen · −1,3°C
00—Over vurderingsgrensen · −1,5°C
01—Over vurderingsgrensen · −1,6°C
02—Over vurderingsgrensen · −1,4°C
03—Over vurderingsgrensen · −1,3°C
04—Over vurderingsgrensen · −0,6°C
05—Over vurderingsgrensen · −1,2°C
06—Over vurderingsgrensen · −1,1°C
07—Over vurderingsgrensen · −1,3°C
1 800 m

13 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer

18—Over vurderingsgrensen · −0,9°C
19✓Egnet vær · −2°C
20✓Egnet vær · −3,1°C
21✓Egnet vær · −3,6°C
22✓Egnet vær · −3,4°C
23✓Egnet vær · −3,5°C
00✓Egnet vær · −3,7°C
01✓Egnet vær · −3,8°C
02✓Egnet vær · −3,7°C
03✓Egnet vær · −3,5°C
04✓Egnet vær · −2,9°C
05✓Egnet vær · −3,4°C
06✓Egnet vær · −3,3°C
07✓Egnet vær · −3,5°C

✓ Egnet vær · — Over vurderingsgrensen · ? Utilgjengelig

Beregning for snøproduksjon

Gjenstående hele timer mellom 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls våttemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vær bekrefter ikke produksjon. Se metodens begrensninger nedenfor.

På fjellet

Utsikter på kort sikt

Timevarsel fra MET Norway, justert for høyde.

Værvarsel

Lufttemperatur

2,9°
Modellert

Mulighet for snøproduksjon

0 / 48 h

Lengste kuldeperiode: 0 h

Temperaturvarsel time for time2,9 °C
Temperaturvarsel time for time−2°0°12°4. nov., 096. nov., 08
1 400 m · Europe/Paris
ReisedatoerLufttemperatur °CNedbør mm
4. nov. 20260,9° / 6,8°0 mm (15 h)
5. nov. 20260,8° / 10°0,9 mm (24 h)
6. nov. 20263,1° / 3,6°5,9 mm (9 h)

Leverandørens oppdatering: 4. nov., 02:17 · Hentet: 4. nov., 05:18 · Europe/Paris

MET Norway ↗
Orientering på fjellet
1 020 m1 400 m1 800 m

Skjematisk høydeprofil

Slik beregner vi

Våt temperatur: Stulls tilnærming (2011) nær havnivå. Lufttrykk i Alpene og svært kalde, tørre forhold begrenser nøyaktigheten. Potensielle timer bruker en grense på −2 °C; utstyr, vann og driftsbeslutninger er ukjente. Snøbalansen bruker nedbørsfordeling etter våt temperatur og en justerbar graddagsfaktor for smelting. Ikke kalibrert forskningsmodell.

Stull (2011) ↗
Utforsk et snøbalansescenario
Scenario

Scenario for snøbalanse

Utforsk en snøbalanse med din egen startverdi.

Illustrativ vannbalanse, ikke snødybde eller løypepreparering. Ingen produsert snø legges til. Stråling, vindtransport og preparering er ikke med.

Konseptuelle snølag. Tykkelsen er illustrativ, ikke målt.

Varselarkiv
Fjelljournalen

Hva har endret seg i varselet?

Sammenlign oppdateringer for de samme timene og samme høyde.

Middeltemperaturen er uendret med den viste presisjonen.

Felles varselperiode4. nov. 2026, 09:00 — 6. nov. 2026, 13:0052 h · 1 400 m · Europe/Paris

Timer mellom leverandørens oppdateringer2 h

Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel
+0 °CTidligere varsel: 4,2 °C
Siste varsel: 4,2 °C
Samlet nedbørVærvarsel
+4,3 mmTidligere varsel: 3,5 mm
Siste varsel: 7,8 mm
Fast nedbør · mm vannModellert
+0 mmTidligere varsel: 0 mm
Siste varsel: 0 mm
Timer med egnet værModellert
+0 hTidligere varsel: 0 h
Siste varsel: 0 h
DetaljerTidligere varselSiste varselEndring
Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel4,2 °C4,2 °C+0 °C
Samlet nedbørVærvarsel3,5 mm7,8 mm+4,3 mm
Fast nedbør · mm vannModellert0 mm0 mm+0 mm
Timer med egnet værModellert0 h0 h+0 h

Modellert snøfallsvann og timer med vær egnet for snøproduksjon.

Slik fungerer sammenligningen+

Døgnsammenligningen velger den lagrede utstedelsen nærmest 24 timer tidligere (innen 6 timer); ukesammenligningen bruker 7 dager (innen 12 timer). Minst seks sammenhengende fremtidige timer må samsvare. Kilde og modellversjon må være like. Sammenligningen beskriver endringer i denne varselperioden.

Denne visningen bruker ett enkelt varsel. Sannsynligheter og historiske treffsikkerhetsmål er ikke tilgjengelige.

Varselstatus

1 020 mNytt varsel4. nov. 2026, 02:17
1 400 mNytt varsel4. nov. 2026, 02:17
1 800 mNytt varsel4. nov. 2026, 02:17

Snø og heiser

Skistedets offisielle informasjon

Rapporter fra skiområdene

Offisielle kilderapporter for områder med minst 30 km løyper. Hver sektor beholder sitt eget dekningsområde.

Portes du Soleil · Drift · La Chapelle sector

Braitaz og Cret-beniRapporttid ubekreftet

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Åpne ifølge kildens heisliste: 0 / 9

Løypestatus · 0 / 25

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Kildeinformasjon: Kun navngitte heiser og alpine løyper i utvalgte sektorer; forbindelser og andre aktiviteter er utelatt.

Heisstatus
  • Tc la panthiaz · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Braitaz; Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Ts de braitaz · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Braitaz; Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Tsd cret-beni · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Cret-beni; Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Ts les fontaines · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Cret-beni; Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Tk la combe · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Cret-beni; Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Tk le bambi · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Cret-beni; Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Tk le dahu · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Cret-beni; Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Tk les pres 1 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Cret-beni; Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Tk les pres 2 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Cret-beni; Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
Løypestatus
  • Marmotte · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Braitaz; Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Accès braitaz · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Braitaz; Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Belette · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Braitaz; Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Blanchot haut · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Braitaz; Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Boardercross braitaz · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Braitaz; Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Blanchot bas · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Braitaz; Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Stade slalom · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Braitaz; Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Lynx · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Braitaz; Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Bamby · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Cret-beni; Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Dahu · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Cret-beni; Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Ourson · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Cret-beni; Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Pingouin · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Cret-beni; Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Biche bas · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Cret-beni; Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Biche haut · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Cret-beni; Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Hermine · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Cret-beni; Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Huski 1 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Cret-beni; Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Huski 2 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Cret-beni; Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Renard · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Cret-beni; Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Sanglier · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Cret-beni; Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Stade slalom · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Cret-beni; Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Chable · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Cret-beni; Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Cerf bas · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Cret-beni; Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Cerf haut · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Cret-beni; Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Loup · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Cret-beni; Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Cerf intermédiaire · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Cret-beni; Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
Offisiell kilde ↗

Météo-France · Portes du Soleil NIVO stations

Stasjon Châtel NIVO · nearby measurement, outside La Chapelle d’AbondanceArkivert rapport

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
19. apr. 2026, 10:49
Verdier rapportert av kilden
Målestedcm
CHATEL NIVO (1 700 m) · Målt snødybdeTotalt bakkelag av snø, is og annet materiale.37
Offisiell kilde ↗
Daglig rapportarkiv

Daglig rapportarkiv

Portes du Soleil · Drift · La Chapelle sector

Braitaz og Cret-beni4. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Åpne ifølge kildens heisliste: 0 / 9

Løypestatus · 0 / 25

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗

Portes du Soleil · Drift · La Chapelle sector

Braitaz og Cret-beni3. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Åpne ifølge kildens heisliste: 0 / 9

Løypestatus · 0 / 25

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗

Météo-France · Portes du Soleil NIVO stations

Stasjon Châtel NIVO · nearby measurement, outside La Chapelle d’Abondance4. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
19. apr. 2026, 10:49
Verdier rapportert av kilden
Målestedcm
CHATEL NIVO (1 700 m) · Målt snødybdeTotalt bakkelag av snø, is og annet materiale.37
Offisiell kilde ↗

Spørsmål om snø og heiser

Hvor mye snø kommer det i La Chapelle d’Abondance?

For La Chapelle d’Abondance viser MET Norways varsel utstedt 4. nov., 02:17 modellert snøfall på 0 mm på 1 020 m, 0 mm på 1 400 m og 0 mm på 1 800 m de neste 24 timene fra 4. nov., 09:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Paris). Varselkilde ↗

Hvor mye snø ligger det i La Chapelle d’Abondance?

PisteWindow har ingen aktuell melding om snødybden i La Chapelle d’Abondance. Varselverdier er modellert snøfall, ikke snødybde. Skistedets offisielle informasjon ↗

Hvilke heiser er åpne i La Chapelle d’Abondance?

Heiser: 0 av 9 åpne (Braitaz og Cret-beni; Portes du Soleil official; Hentet 4. nov., 08:44 · kildetid ubekreftet). Løyper: 0 av 25 åpne (Braitaz og Cret-beni; Portes du Soleil official; Hentet 4. nov., 08:44 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon ↗

Hva er forskjellen på nysnø og snødybde?

Nysnø er snøen som faller i en periode. Snødybde er hele snødekket på bakken og påvirkes også av tidligere snø, smelting og setning. PisteWindows varsel viser modellert snøfall som vann i millimeter, ikke dybde.

Interaktivt atlas er ikke tilgjengelig her.

Det finnes ingen lokal fjelljournal for destinasjonen.

Haute-Savoie · Franske Alpene · Frankrike

Bli kjent med fjellet

En skjematisk dal med to fjellsider, ikke et kart eller aktuelle forhold.

Sektorer
Crêt-Béni · Braitaz[1]
Forbindelse
Braitaz · Torgon[1]
Høyde på kartet
1 020–1 800 m[2]

Før skidagen

Er sektorene forbundet på ski?

Nei. Kommunen beskriver en skyttelbuss mellom Crêt-Béni og adkomsten til Braitaz.[1]

Hvordan når man det større området fra Braitaz?

Ifølge kommunen via Torgon mot Portes du Soleil; sjekk rapporten før turen.[1]

Er varselet en snødybdemåling?

Nei, det er et modellestimat.[4]

Destinasjonens kilder

PisteWindow · Gjennomgått

  1. La Chapelle d’Abondance · SkiområdeLa Chapelle d’Abondance
  2. La Chapelle d’Abondance · LøypekartPortes du Soleil
  3. La Chapelle d’Abondance · Heis- og løypestatusPortes du Soleil
  4. La Chapelle d’Abondance · Plassering og høydeGeoNames