Valais · Sveits

Champéry: værmelding og snøvarsel

For Champéry viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 4. nov., 07:00, modellert snøfall på 0 mm på 1 055 m, 0 mm på 2 022 m og 0 mm på 2 200 m de neste 24 timene fra 4. nov., 11:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Zurich). Varselkilde

Meldte forhold for Champéry: Heiser: Antall åpne ukjent · 17 oppført (Champéry — navngitt bulletinsektor, elementer oppført av kilden; Portes du Soleil Suisse / Lumiplan; Hentet 4. nov., 10:09 · kildetid ubekreftet). Løyper: 0 av 22 åpne (Champéry — navngitt bulletinsektor, elementer oppført av kilden; Portes du Soleil Suisse / Lumiplan; Hentet 4. nov., 10:09 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon

Champéry er en sveitsisk inngang til Portes du Soleil.

Planlegg reisen

Siste rapporter i korte trekk

Fra de offisielle rapportene PisteWindow har hentet. Hver verdi beholder sitt eget område og sin tid.

Ingen aktuell rapport
Heiser
Antall åpne ukjent · 17 oppførtChampéry — navngitt bulletinsektor, elementer oppført av kilden
Løyper
0 av 22 åpneChampéry — navngitt bulletinsektor, elementer oppført av kilden
Snødybde
Ikke rapportert
Sesong
Sesongdatoer ennå ikke kontrollert
Alle rapporter og kilder

Områdets dekning: Operatørens rapport dekker Champéry–Les Crosets; Morgins er en egen sektor.

Ditt vinterbilde

Gjeldende oversikt

Skjematisk fjellandskap · Champéry

Snøen under skiene dine.

Snødekke, preparering og overflate i de preparerte løypene.

Været fremover
Varsel tilgjengelig

0 – 7 °C · 2 022 m · 4. nov. – 6. nov.

Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Utstedt 4. nov., 07:00

Se fjellvarselet
Kilder og metode

Lokale rapporter beskriver observerte forhold. Værvarselet vises separat og fastslår ikke løypekvalitet eller snødekke.

Illustrasjonen binder sammen de tre visningene. Den er skjematisk, ikke et løypekart eller et bilde av dagens snødekke.

Varslene på 1 055, 2 022 og 2 200 m er modellverdier ved Les Collines, ikke tre værstasjoner eller snømålinger.

Fjellet, time for time

Sammenlign de neste 48 timene i representative høyder.

Fullstendig varsel · Tilgjengelige varseltimer: 48/48

Utstedt: 4. nov. 2026, 07:00 · Europe/Zurich · Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2

Temperaturvarsel time for time2,4 °C
Temperaturvarsel time for time−2°0°9°4. nov., 116. nov., 10
Varselverdier time for time
Champéry · 2 022 m · Europe/Zurich
Lokal tidTemperatur °CNedbør mmLuftfuktighet %Vind m/s
4. nov. 2026, 11:002,40681,9
4. nov. 2026, 12:002,50711,6
4. nov. 2026, 13:003,20671,7
4. nov. 2026, 14:003,40711,7
4. nov. 2026, 15:003,10701,8
4. nov. 2026, 16:002,50661,3
4. nov. 2026, 17:001,70690,9
4. nov. 2026, 18:001,10751,3
4. nov. 2026, 19:0010741,6
4. nov. 2026, 20:000,90711,6
4. nov. 2026, 21:000,90681,7
4. nov. 2026, 22:0010641,9
4. nov. 2026, 23:001,10621,8
5. nov. 2026, 00:001,40592,1
5. nov. 2026, 01:001,60582
5. nov. 2026, 02:001,80581,9
5. nov. 2026, 03:001,80601,9
5. nov. 2026, 04:001,80612,2
5. nov. 2026, 05:0020571,9
5. nov. 2026, 06:0020601,8
5. nov. 2026, 07:001,90601,6
5. nov. 2026, 08:002,20591,3
5. nov. 2026, 09:003,60571,7
5. nov. 2026, 10:004,60531,7
5. nov. 2026, 11:005,40621,9
5. nov. 2026, 12:006,20571,7
5. nov. 2026, 13:006,80531,5
5. nov. 2026, 14:006,60641,2
5. nov. 2026, 15:0060741,3
5. nov. 2026, 16:005,20701
5. nov. 2026, 17:004,20681
5. nov. 2026, 18:003,70631,1
5. nov. 2026, 19:003,50660,9
5. nov. 2026, 20:003,50671,4
5. nov. 2026, 21:003,80650,7
5. nov. 2026, 22:003,10660,8
5. nov. 2026, 23:002,90681,2
6. nov. 2026, 00:002,90671,4
6. nov. 2026, 01:002,30721,5
6. nov. 2026, 02:002,20711
6. nov. 2026, 03:001,80731
6. nov. 2026, 04:001,50741,9
6. nov. 2026, 05:000,90891,1
6. nov. 2026, 06:000,90951,5
6. nov. 2026, 07:0001,5981,4
6. nov. 2026, 08:000,11,9981,6
6. nov. 2026, 09:000,51,3971,5
6. nov. 2026, 10:001,40,7941,4
Modellert snøfall · neste 24 timer
0 mm vannekvivalent
Timer med våttemperatur ≤ −2 °C
0/48 h
Lengste sammenhengende periode
0 h

Vann i modellert snøfall, ikke centimeter nysnø eller målt snødybde. Krever 24 fullstendige timer.

Vær for snøproduksjon

Kun en værvurdering. Utstyr, vannforsyning og faktisk drift av snøkanoner måles ikke. Våttemperaturens tilnærming er ikke korrigert for lufttrykk i høyden.

Stull (2011)

Slik endret varselet seg

Ingen sammenlignbar varselhistorikk ennå.

Varselarkiv
Utforsk et scenario for snøvann

Oppgi en antatt startmengde snøvann. Dette er et eksperimentelt massebalansescenario, ikke observert snødybde, løypeforhold eller et sesongvarsel.

Sesongutsikter

En stedsspesifikk sesongutsikt er ikke tilgjengelig her. Korttidsvær er ikke et varsel for hele vinteren.

Kilde: Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · CC BY 4.0

Fjelldata time for time
Værvarsel / Høyde

Ett fjell. Ulike forhold.

Følg varselet fra landsbyen til høyfjellet.

Europe/Zurich

1 055 m8,9°C2 022 m2,4°C2 200 m1,2°C
Ingen 0 °C-kryssing mellom tilgjengelige høyder
Beregning

Lineær interpolasjon mellom varslede temperaturer. En inversjon kan gi flere linjer. Grensen mellom regn og snø kan være annerledes.

Skjematisk høydeprofil. Varsler for ett lokalt modellpunkt, justert for høyde.

Modellert

Varslet snøfall

Vanninnholdet i varslet snøfall.

4. nov., 11:00 → 5. nov., 11:00

1 055 m

0 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

2 022 m

0 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

2 200 m

0 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

Modellert

Vær for snøproduksjon i natt

I natt · 18.00–08.00 lokal tid.

1 055 m

0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer

18—Over vurderingsgrensen · 3,3°C
19—Over vurderingsgrensen · 2,9°C
20—Over vurderingsgrensen · 2,5°C
21—Over vurderingsgrensen · 2°C
22—Over vurderingsgrensen · 1,8°C
23—Over vurderingsgrensen · 1,9°C
00—Over vurderingsgrensen · 2,1°C
01—Over vurderingsgrensen · 2,2°C
02—Over vurderingsgrensen · 2,4°C
03—Over vurderingsgrensen · 2,6°C
04—Over vurderingsgrensen · 2,5°C
05—Over vurderingsgrensen · 2,6°C
06—Over vurderingsgrensen · 2,8°C
07—Over vurderingsgrensen · 2,5°C
2 022 m

0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer

18—Over vurderingsgrensen · −1°C
19—Over vurderingsgrensen · −1,1°C
20—Over vurderingsgrensen · −1,4°C
21—Over vurderingsgrensen · −1,6°C
22—Over vurderingsgrensen · −1,8°C
23—Over vurderingsgrensen · −1,9°C
00—Over vurderingsgrensen · −1,8°C
01—Over vurderingsgrensen · −1,7°C
02—Over vurderingsgrensen · −1,5°C
03—Over vurderingsgrensen · −1,3°C
04—Over vurderingsgrensen · −1,3°C
05—Over vurderingsgrensen · −1,4°C
06—Over vurderingsgrensen · −1,2°C
07—Over vurderingsgrensen · −1,3°C
2 200 m

14 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer

18✓Egnet vær · −2°C
19✓Egnet vær · −2,3°C
20✓Egnet vær · −2,6°C
21✓Egnet vær · −2,7°C
22✓Egnet vær · −2,8°C
23✓Egnet vær · −2,8°C
00✓Egnet vær · −2,8°C
01✓Egnet vær · −2,7°C
02✓Egnet vær · −2,5°C
03✓Egnet vær · −2,4°C
04✓Egnet vær · −2,3°C
05✓Egnet vær · −2,3°C
06✓Egnet vær · −2,2°C
07✓Egnet vær · −2,2°C

✓ Egnet vær · — Over vurderingsgrensen · ? Utilgjengelig

Beregning for snøproduksjon

Gjenstående hele timer mellom 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls våttemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vær bekrefter ikke produksjon. Se metodens begrensninger nedenfor.

På fjellet

Utsikter på kort sikt

Timevarsel, justert for høyde.

Værvarsel

Lufttemperatur

2,4°
Modellert

Mulighet for snøproduksjon

0 / 48 h

Lengste kuldeperiode: 0 h

Temperaturvarsel time for time2,4 °C
Temperaturvarsel time for time−2°0°9°4. nov., 116. nov., 10
2 022 m · Europe/Zurich
ReisedatoerLufttemperatur °CNedbør mm
4. nov. 20260,9° / 3,4°0 mm (13 h)
5. nov. 20261,4° / 6,8°0 mm (24 h)
6. nov. 20260° / 2,9°5,4 mm (11 h)

Leverandørens oppdatering: 4. nov., 07:00 · Hentet: 4. nov., 09:18 · Europe/Zurich

Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 ↗
Orientering på fjellet
1 055 m2 022 m2 200 m

Skjematisk høydeprofil

Slik beregner vi

Våt temperatur: Stulls tilnærming (2011) nær havnivå. Lufttrykk i Alpene og svært kalde, tørre forhold begrenser nøyaktigheten. Potensielle timer bruker en grense på −2 °C; utstyr, vann og driftsbeslutninger er ukjente. Snøbalansen bruker nedbørsfordeling etter våt temperatur og en justerbar graddagsfaktor for smelting. Ikke kalibrert forskningsmodell.

Stull (2011) ↗
Utforsk et snøbalansescenario
Scenario

Scenario for snøbalanse

Utforsk en snøbalanse med din egen startverdi.

Illustrativ vannbalanse, ikke snødybde eller løypepreparering. Ingen produsert snø legges til. Stråling, vindtransport og preparering er ikke med.

Konseptuelle snølag. Tykkelsen er illustrativ, ikke målt.

Varselarkiv

Hva har endret seg i varselet?

Varselkilden eller beregningen er endret.

Sammenligningsdetaljer

Sammenlign oppdateringer for de samme timene og samme høyde.

Utstedt: 4. nov. 2026, 07:00 · Hentet: 4. nov. 2026, 09:18
Åpne lagret varsel ↗

Døgnsammenligningen velger den lagrede utstedelsen nærmest 24 timer tidligere (innen 6 timer); ukesammenligningen bruker 7 dager (innen 12 timer). Minst seks sammenhengende fremtidige timer må samsvare. Kilde og modellversjon må være like. Sammenligningen beskriver endringer i denne varselperioden.

Denne visningen bruker ett enkelt varsel. Sannsynligheter og historiske treffsikkerhetsmål er ikke tilgjengelige.

Snø og heiser

Skistedets offisielle informasjon

Rapporter fra skiområdene

Offisielle kilderapporter for områder med minst 30 km løyper. Hver sektor beholder sitt eget dekningsområde.

Portes du Soleil Suisse · Champéry og Morgins

Champéry — navngitt bulletinsektor, elementer oppført av kildenRapporttid ubekreftet

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Åpne ifølge kildens heisliste: — / 17

Løypestatus · 0 / 22

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Kildeinformasjon: Kun elementer i den eksplisitt betitlede bulletinsektoren; ikke en total for hele området. Ikke-alpine aktiviteter er utelatt; tilgang og observasjonstidspunkt er ikke verifisert.

Heisstatus
  • 7 CHAMPERY-CROIX DE CULET · Rapportert åpent · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 2 CHAVANETTE · Ukjent · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 5 GRAND PARADIS · Ukjent · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 6 PLANACHAUX · Ukjent · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 10 CROSETS · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 12 PAUVRE CONCHE · Ukjent · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 14 GRAND CONCHE · Ukjent · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 15 MOSSETTES · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 1 RIPAILLE 1 · Ukjent · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 1 RIPAILLE 2 · Ukjent · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 3 LECHEREUSE · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 8 MARCHEUSON · Ukjent · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 9 HAMEAU · Ukjent · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 11 CHAPELLE · Ukjent · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 13 CUBORE · Ukjent · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 18 BABY PLANACHAUX · Ukjent · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • KIDS CLUB · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
Løypestatus
  • 1 LA CHAPELLE · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 2 LE HAMEAU · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 5 PLANACHAUX BLEUE · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 6 LES CROSETS · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 7 MARCHEUSON BLEUE · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 8 LECHEREUSE · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 10 RIPAILLE · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 14 GRAND CONCHE BLEUE · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 17 PAUVRE CONCHE · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 25 MOSSETTES GRAND CONCHE · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 27 CUBORE · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 3 LES CROSETS ROUGE · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 4 MARCHEUSON ROUGE · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 9 PLANACHAUX · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 11 RIPAILLE - GRAND PARADIS · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 16 GRAND CONCHE ROUGE · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 21 LES MOSSETTES · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 26 LES CASES · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 15 GRAND CONCHE NOIRE · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 18 PAUVRE CONCHE · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 22 LE LOQUET · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • 23 CONCHETTE · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
Offisiell kilde ↗

SLF · Stasjon Les Collines

Stasjon Les CollinesArkivert rapport

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
1. nov. 2026
Verdier rapportert av kilden
Målestedcm
Les Collines (2 022 m) · Målt snødybdeDaglig total snødekkedybde (HS), median av målte dybder. Eksporten angir dagsraden ved midnatt UTC.2
Offisiell kilde ↗
Daglig rapportarkiv

Daglig rapportarkiv

Portes du Soleil Suisse · Champéry og Morgins

Champéry — navngitt bulletinsektor, elementer oppført av kilden4. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Åpne ifølge kildens heisliste: — / 17

Løypestatus · 0 / 22

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗

Portes du Soleil Suisse · Champéry og Morgins

Champéry — navngitt bulletinsektor, elementer oppført av kilden3. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Åpne ifølge kildens heisliste: — / 17

Løypestatus · 0 / 22

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗

SLF · Stasjon Les Collines

Stasjon Les Collines4. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
1. nov. 2026
Verdier rapportert av kilden
Målestedcm
Les Collines (2 022 m) · Målt snødybdeDaglig total snødekkedybde (HS), median av målte dybder. Eksporten angir dagsraden ved midnatt UTC.2
Offisiell kilde ↗

Spørsmål om snø og heiser

Hvor mye snø kommer det i Champéry?

For Champéry viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 4. nov., 07:00, modellert snøfall på 0 mm på 1 055 m, 0 mm på 2 022 m og 0 mm på 2 200 m de neste 24 timene fra 4. nov., 11:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Zurich). Varselkilde ↗

Hvor mye snø ligger det i Champéry?

PisteWindow har ingen aktuell melding om snødybden i Champéry. Varselverdier er modellert snøfall, ikke snødybde. Skistedets offisielle informasjon ↗

Hvilke heiser er åpne i Champéry?

Heiser: Antall åpne ukjent · 17 oppført (Champéry — navngitt bulletinsektor, elementer oppført av kilden; Portes du Soleil Suisse / Lumiplan; Hentet 4. nov., 10:09 · kildetid ubekreftet). Løyper: 0 av 22 åpne (Champéry — navngitt bulletinsektor, elementer oppført av kilden; Portes du Soleil Suisse / Lumiplan; Hentet 4. nov., 10:09 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon ↗

Hva er forskjellen på nysnø og snødybde?

Nysnø er snøen som faller i en periode. Snødybde er hele snødekket på bakken og påvirkes også av tidligere snø, smelting og setning. PisteWindows varsel viser modellert snøfall som vann i millimeter, ikke dybde.

Interaktivt atlas er ikke tilgjengelig her.

Det finnes ingen lokal fjelljournal for destinasjonen.

Valais · Sveits

Bli kjent med fjellet

Den originale fjellandsbyillustrasjonen er skjematisk, ikke et kart eller et bilde av aktuelle forhold.

Rapportsektor
Champéry–Les Crosets[1]
Stasjon
Les Collines · ILI2[2]
Stasjonshøyde
2 022 m[2]

Før skidagen

Er Morgins med i rapporten?

Nei. Morgins er en egen sektor med sin egen rapport.[1]

Hva måler stasjonen?

Les Collines er en SLF-stasjon; målt snødybde er forskjellig fra varslet snøfall.[2]

Er alle tre varslene observasjoner?

Nei. Det er modellverdier ved ett punkt for tre høyder.[2]

Destinasjonens kilder

PisteWindow · Gjennomgått

  1. Champéry · Les Crosets · Heis- og løypestatusPortes du Soleil Suisse
  2. SLF · Les Collines · Plassering og høydeSLF
  3. Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2Open-Meteo