Haute-Savoie · Frankrike
Montriond: værmelding og snøvarsel
For Montriond viser MET Norways varsel utstedt 4. nov., 02:17 modellert snøfall på 0 mm på 1 208 m, 0 mm på 1 750 m og 0 mm på 2 200 m de neste 24 timene fra 4. nov., 09:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Paris). Varselkilde
PisteWindow har ingen aktuell melding om heiser, løyper eller snødybde for Montriond og viser bare varselet. Dagens status finner du på skistedets offisielle side. Skistedets offisielle informasjon
Gondolen i Ardent gir tilgang til Les Lindarets ovenfor Montriond.
Siste rapporter i korte trekk
Fra de offisielle rapportene PisteWindow har hentet. Hver verdi beholder sitt eget område og sin tid.
- Heiser
- Ikke rapportert
- Løyper
- Ikke rapportert
- Snødybde
- Ikke rapportert
- Sesong
- Sesongdatoer ennå ikke kontrollert
Områdets dekning: Montriond er del av Portes du Soleil. De gjennomgåtte kartoppføringene for Ardent og Cuboré er bare et utvalg; sjekk offisielle åpninger før du planlegger en forbindelse.
Ditt vinterbilde
Gjeldende oversikt
Snøen under skiene dine.
Snødekke, preparering og overflate i de preparerte løypene.
−2 – 9 °C · 1 750 m · 4. nov. – 6. nov.
MET Norway · Utstedt 4. nov., 02:17
Kilder og metode
Lokale rapporter beskriver observerte forhold. Værvarselet vises separat og fastslår ikke løypekvalitet eller snødekke.
Illustrasjonen binder sammen de tre visningene. Den er skjematisk, ikke et løypekart eller et bilde av dagens snødekke.
Varselet modelleres ved gondolens dalstasjon i Ardent på 1 208 m; det er ikke en måling fra en værstasjon og beskriver ikke hver skråning.
Fjellet, time for time
Sammenlign de neste 48 timene i representative høyder.
Fullstendig varsel · Tilgjengelige varseltimer: 48/48
Utstedt: 4. nov. 2026, 02:17 · Europe/Paris · MET Norway
Varselverdier time for time
| Lokal tid | Temperatur °C | Nedbør mm | Luftfuktighet % | Vind m/s |
|---|---|---|---|---|
| 4. nov. 2026, 09:00 | 2,3 | 0 | 72,1 | 1,5 |
| 4. nov. 2026, 10:00 | 4 | 0 | 63,5 | 1,3 |
| 4. nov. 2026, 11:00 | 5,1 | 0 | 58,2 | 1,6 |
| 4. nov. 2026, 12:00 | 5,7 | 0 | 55,3 | 1,8 |
| 4. nov. 2026, 13:00 | 6,1 | 0 | 54,1 | 2 |
| 4. nov. 2026, 14:00 | 6,1 | 0 | 52,7 | 1,8 |
| 4. nov. 2026, 15:00 | 5,7 | 0 | 52,7 | 1,9 |
| 4. nov. 2026, 16:00 | 4,6 | 0 | 58,2 | 1,8 |
| 4. nov. 2026, 17:00 | 1,7 | 0 | 71,1 | 1,3 |
| 4. nov. 2026, 18:00 | 0,8 | 0 | 67,4 | 1,3 |
| 4. nov. 2026, 19:00 | 0,3 | 0 | 69 | 1,3 |
| 4. nov. 2026, 20:00 | −0,6 | 0 | 73 | 1,3 |
| 4. nov. 2026, 21:00 | −1 | 0 | 74,9 | 1,5 |
| 4. nov. 2026, 22:00 | −1,2 | 0 | 75,6 | 1,6 |
| 4. nov. 2026, 23:00 | −1,4 | 0 | 76 | 1,8 |
| 5. nov. 2026, 00:00 | −1,5 | 0 | 75,6 | 1,8 |
| 5. nov. 2026, 01:00 | −1,4 | 0 | 75,1 | 1,8 |
| 5. nov. 2026, 02:00 | −1 | 0 | 74,9 | 1,9 |
| 5. nov. 2026, 03:00 | −0,8 | 0 | 75,1 | 1,7 |
| 5. nov. 2026, 04:00 | 0,5 | 0 | 71,4 | 1,8 |
| 5. nov. 2026, 05:00 | −0,8 | 0 | 75,6 | 1,9 |
| 5. nov. 2026, 06:00 | −1 | 0 | 75,1 | 2 |
| 5. nov. 2026, 07:00 | −1,1 | 0 | 76,2 | 2 |
| 5. nov. 2026, 08:00 | −0,3 | 0 | 75,6 | 2,3 |
| 5. nov. 2026, 09:00 | 3,4 | 0 | 63,9 | 2,7 |
| 5. nov. 2026, 10:00 | 6,1 | 0 | 54,7 | 2,1 |
| 5. nov. 2026, 11:00 | 7,6 | 0 | 49,5 | 1,9 |
| 5. nov. 2026, 12:00 | 8,5 | 0 | 47,8 | 1,8 |
| 5. nov. 2026, 13:00 | 8,9 | 0 | 48,1 | 1,8 |
| 5. nov. 2026, 14:00 | 8,9 | 0 | 51,6 | 1,8 |
| 5. nov. 2026, 15:00 | 8,5 | 0 | 56,2 | 1,7 |
| 5. nov. 2026, 16:00 | 7,2 | 0 | 66,1 | 1,1 |
| 5. nov. 2026, 17:00 | 4,6 | 0 | 76,4 | 0,6 |
| 5. nov. 2026, 18:00 | 3,7 | 0,2 | 78,7 | 1 |
| 5. nov. 2026, 19:00 | 3,2 | 0,2 | 76,2 | 0,8 |
| 5. nov. 2026, 20:00 | 2,6 | 0 | 75,8 | 0,8 |
| 5. nov. 2026, 21:00 | 2 | 0,4 | 75,5 | 0,9 |
| 5. nov. 2026, 22:00 | 2,1 | 0,5 | 78,1 | 0,7 |
| 5. nov. 2026, 23:00 | 1,8 | 0,3 | 79,6 | 0,6 |
| 6. nov. 2026, 00:00 | 1,2 | 0,5 | 79,8 | 0,6 |
| 6. nov. 2026, 01:00 | 1,1 | 0,1 | 81,3 | 0,6 |
| 6. nov. 2026, 02:00 | 1,2 | 0,2 | 81,3 | 0,9 |
| 6. nov. 2026, 03:00 | 1,6 | 0,3 | 82 | 0,6 |
| 6. nov. 2026, 04:00 | 1,5 | 0,5 | 83,8 | 0,6 |
| 6. nov. 2026, 05:00 | 1,5 | 0,7 | 85,5 | 0,7 |
| 6. nov. 2026, 06:00 | 1,4 | 0,9 | 88,3 | 0,6 |
| 6. nov. 2026, 07:00 | 1 | 0,7 | 92,3 | 0,8 |
| 6. nov. 2026, 08:00 | 0,9 | 0,5 | 95,1 | 0,9 |
- Modellert snøfall · neste 24 timer
- 0 mm vannekvivalent
- Timer med våttemperatur ≤ −2 °C
- 13/48 h
- Lengste sammenhengende periode
- 9 h
Vann i modellert snøfall, ikke centimeter nysnø eller målt snødybde. Krever 24 fullstendige timer.
Vær for snøproduksjon
Kun en værvurdering. Utstyr, vannforsyning og faktisk drift av snøkanoner måles ikke. Våttemperaturens tilnærming er ikke korrigert for lufttrykk i høyden.
Stull (2011)Slik endret varselet seg
Temperaturendring i felles varseltimer: +0,1 °C · 52 h
4. nov. 2026, 00:17 → 4. nov. 2026, 02:17
Varselarkiv
Utforsk et scenario for snøvann
Oppgi en antatt startmengde snøvann. Dette er et eksperimentelt massebalansescenario, ikke observert snødybde, løypeforhold eller et sesongvarsel.
Sesongutsikter
En stedsspesifikk sesongutsikt er ikke tilgjengelig her. Korttidsvær er ikke et varsel for hele vinteren.
Kilde: MET Norway · CC BY 4.0
Fjelldata time for time
Ett fjell. Ulike forhold.
Følg varselet fra landsbyen til høyfjellet.
Europe/Paris
Beregning
Lineær interpolasjon mellom varslede temperaturer. En inversjon kan gi flere linjer. Grensen mellom regn og snø kan være annerledes.
−0,4°C
Vind: 1,5 m/s · Nedbør: 0 mm/h
MET Norway · Varsel utstedt: 4. nov., 02:172,3°C
Vind: 1,5 m/s · Nedbør: 0 mm/h
MET Norway · Varsel utstedt: 4. nov., 02:175,6°C
Vind: 1,5 m/s · Nedbør: 0 mm/h
MET Norway · Varsel utstedt: 4. nov., 02:17Skjematisk høydeprofil. Varsler for ett lokalt modellpunkt, justert for høyde.
Varslet snøfall
Vanninnholdet i varslet snøfall.
4. nov., 09:00 → 5. nov., 09:00
1 208 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
1 750 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
2 200 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
Vær for snøproduksjon i natt
I natt · 18.00–08.00 lokal tid.
0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
12 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
14 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
✓ Egnet vær · — Over vurderingsgrensen · ? Utilgjengelig
Beregning for snøproduksjon
Gjenstående hele timer mellom 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls våttemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vær bekrefter ikke produksjon. Se metodens begrensninger nedenfor.
Utsikter på kort sikt
Timevarsel fra MET Norway, justert for høyde.
Lufttemperatur
2,3°Mulighet for snøproduksjon
13 / 48 hLengste kuldeperiode: 9 h
| Reisedatoer | Lufttemperatur °C | Nedbør mm |
|---|---|---|
| 4. nov. 2026 | −1,4° / 6,1° | 0 mm (15 h) |
| 5. nov. 2026 | −1,5° / 8,9° | 1,6 mm (24 h) |
| 6. nov. 2026 | 0,9° / 1,6° | 4,4 mm (9 h) |
Leverandørens oppdatering: 4. nov., 02:17 · Hentet: 4. nov., 06:18 · Europe/Paris
MET Norway ↗Skjematisk høydeprofil
Slik beregner vi
Våt temperatur: Stulls tilnærming (2011) nær havnivå. Lufttrykk i Alpene og svært kalde, tørre forhold begrenser nøyaktigheten. Potensielle timer bruker en grense på −2 °C; utstyr, vann og driftsbeslutninger er ukjente. Snøbalansen bruker nedbørsfordeling etter våt temperatur og en justerbar graddagsfaktor for smelting. Ikke kalibrert forskningsmodell.
Stull (2011) ↗Utforsk et snøbalansescenario
Scenario for snøbalanse
Utforsk en snøbalanse med din egen startverdi.
Illustrativ vannbalanse, ikke snødybde eller løypepreparering. Ingen produsert snø legges til. Stråling, vindtransport og preparering er ikke med.
Konseptuelle snølag. Tykkelsen er illustrativ, ikke målt.
Varselarkiv
Hva har endret seg i varselet?
Sammenlign oppdateringer for de samme timene og samme høyde.
0,1°C varmere i de felles varseltimene.
Felles varselperiode4. nov. 2026, 09:00 — 6. nov. 2026, 13:0052 h · 1 750 m · Europe/Paris
Timer mellom leverandørens oppdateringer2 h
- Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel
- +0,1 °CTidligere varsel: 2,5 °C
Siste varsel: 2,6 °C - Samlet nedbørVærvarsel
- +1,7 mmTidligere varsel: 4,4 mm
Siste varsel: 6,1 mm - Fast nedbør · mm vannModellert
- Utilgjengelig
- Timer med egnet værModellert
- Utilgjengelig
| Detaljer | Tidligere varsel | Siste varsel | Endring |
|---|---|---|---|
| Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel | 2,5 °C | 2,6 °C | +0,1 °C |
| Samlet nedbørVærvarsel | 4,4 mm | 6,1 mm | +1,7 mm |
| Fast nedbør · mm vannModellert | — | — | Utilgjengelig |
| Timer med egnet værModellert | — | — | Utilgjengelig |
Modellert snøfallsvann og timer med vær egnet for snøproduksjon.
Utstedt: 4. nov. 2026, 00:17
Hentet: 4. nov. 2026, 01:18
snow-0.1.0
Åpne lagret varsel ↗Utstedt: 4. nov. 2026, 02:17
Hentet: 4. nov. 2026, 06:18
snow-0.1.0
Åpne lagret varsel ↗Slik fungerer sammenligningen+
Døgnsammenligningen velger den lagrede utstedelsen nærmest 24 timer tidligere (innen 6 timer); ukesammenligningen bruker 7 dager (innen 12 timer). Minst seks sammenhengende fremtidige timer må samsvare. Kilde og modellversjon må være like. Sammenligningen beskriver endringer i denne varselperioden.
Denne visningen bruker ett enkelt varsel. Sannsynligheter og historiske treffsikkerhetsmål er ikke tilgjengelige.
Varselstatus
Snø og heiser
Skistedets offisielle informasjonRapporter fra skiområdene
Offisielle kilderapporter for områder med minst 30 km løyper. Hver sektor beholder sitt eget dekningsområde.
Intermaps · Drift i utvalgte steder i Portes du Soleil
Montriond · Ardent og Cuboré — utvalg av heiser og løyper gjennomgått på kartetRapporttid ubekreftet
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 4. nov. 2026, 08:25
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Kildeinformasjon: Delvis kartgjennomgått oversikt; gjennomgåtte poster som mangler i dette svaret: 0. For manglende poster utledes ingen driftsstatus.
Heisstatus
- TS3 CUBORE MONTRIOND · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element gjennomgått på kartet; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- TLC ARDENT · Ukjent · Kildeinformasjon: Element gjennomgått på kartet; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
Løypestatus
- CUBORE MONTRIOND · Ukjent · Kildeinformasjon: Element gjennomgått på kartet; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
Météo-France · Portes du Soleil NIVO stations
Stasjon Avoriaz · nearby measurement, outside MontriondArkivert rapport
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 17. apr. 2026, 09:30
| Målested | cm |
|---|---|
| Avoriaz (1 768 m) · Målt snødybdeTotalt bakkelag av snø, is og annet materiale. | 125 |
Daglig rapportarkiv
Daglig rapportarkiv
Intermaps · Drift i utvalgte steder i Portes du Soleil
Montriond · Ardent og Cuboré — utvalg av heiser og løyper gjennomgått på kartet4. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 4. nov. 2026, 08:25
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Intermaps · Drift i utvalgte steder i Portes du Soleil
Montriond · Ardent og Cuboré — utvalg av heiser og løyper gjennomgått på kartet3. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 3. nov. 2026, 23:57
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Météo-France · Portes du Soleil NIVO stations
Stasjon Avoriaz · nearby measurement, outside Montriond4. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 17. apr. 2026, 09:30
| Målested | cm |
|---|---|
| Avoriaz (1 768 m) · Målt snødybdeTotalt bakkelag av snø, is og annet materiale. | 125 |
Spørsmål om snø og heiser
Hvor mye snø kommer det i Montriond?
For Montriond viser MET Norways varsel utstedt 4. nov., 02:17 modellert snøfall på 0 mm på 1 208 m, 0 mm på 1 750 m og 0 mm på 2 200 m de neste 24 timene fra 4. nov., 09:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Paris). Varselkilde ↗
Hvor mye snø ligger det i Montriond?
PisteWindow har ingen aktuell melding om snødybden i Montriond. Varselverdier er modellert snøfall, ikke snødybde. Skistedets offisielle informasjon ↗
Hvilke heiser er åpne i Montriond?
PisteWindow har ingen aktuell melding om heiser eller løyper i Montriond. Åpne heiser og løyper utledes ikke fra varselet. Skistedets offisielle informasjon ↗
Hva er forskjellen på nysnø og snødybde?
Nysnø er snøen som faller i en periode. Snødybde er hele snødekket på bakken og påvirkes også av tidligere snø, smelting og setning. PisteWindows varsel viser modellert snøfall som vann i millimeter, ikke dybde.
Interaktivt atlas er ikke tilgjengelig her.
Det finnes ingen lokal fjelljournal for destinasjonen.
Bli kjent med fjellet
Den originale skjematiske illustrasjonen viser en skogkledd dal og en fjellheis; den er verken kart eller bilde av aktuelle forhold.
Før skidagen
Hvordan når jeg Les Lindarets?
Gondolen i Ardent gir tilgang til Les Lindarets. Sjekk driften før avreise.[1][3]
Beskriver varselet hver skråning?
Nei. Det gjelder et modellert punkt ved Ardent; været kan variere med høyde og himmelretning.[4][5]
Dekker kartutvalget hele området?
Nei. Ardent og Cuboré er et gjennomgått utvalg; se den offisielle rapporten for større dekning.[3]
Destinasjonens kilder
PisteWindow · Gjennomgått
- Ardent · Tilgangsvilkår for skikjøringVallée d’Aulps Tourisme
- Montriond · SkiområdePortes du Soleil
- Montriond · Heis- og løypestatusPortes du Soleil
- Ardent · Plassering og høydeVallée d’Aulps Tourisme via Cirkwi
- Ardent · Plassering og høydePortes du Soleil