Haute-Savoie · Franske Alpene · Frankrike
Morzine: værmelding og snøvarsel
For Morzine viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 5. nov., 04:00, modellert snøfall på 0 mm på 1 000 m, 0 mm på 1 515 m og 0 mm på 2 000 m de neste 24 timene fra 5. nov., 12:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Paris). Varselkilde
Meldte forhold for Morzine: Heiser: Antall åpne ukjent · 22 oppført (Morzine — navngitte elementer oppført av kilden; Morzine-Avoriaz tourist office; Hentet 5. nov., 11:09 · kildetid ubekreftet). Løyper: 1 av 41 åpne (Morzine — navngitte elementer oppført av kilden; Morzine-Avoriaz tourist office; Hentet 5. nov., 11:09 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon
Morzine er en landsby i de franske Alpene, knyttet til skiområdet Portes du Soleil.
Siste rapporter i korte trekk
Fra de offisielle rapportene PisteWindow har hentet. Hver verdi beholder sitt eget område og sin tid.
- Heiser
- Antall åpne ukjent · 22 oppførtMorzine — navngitte elementer oppført av kilden
- Løyper
- 1 av 41 åpneMorzine — navngitte elementer oppført av kilden
- Snødybde
- Ikke rapportert
- Sesong
- Åpner 19. des. · om 44 dagerOperatørens sesongdatoer · Kontrollert 4. nov. 2026
Områdets dekning: Den offisielle rapporten skiller Morzine og Les Gets. Navngitte anlegg er et utvalg; Super Morzine er bare med hvis det uttrykkelig er nevnt.
Ditt vinterbilde
Gjeldende oversikt
Snøen under skiene dine.
Snødekke, preparering og overflate i de preparerte løypene.
Morzine
1 – 9 °C · 1 515 m · 5. nov. – 7. nov.
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Utstedt 5. nov., 04:00
Kilder og metode
Lokale rapporter beskriver observerte forhold. Værvarselet vises separat og fastslår ikke løypekvalitet eller snødekke.
Illustrasjonen binder sammen de tre visningene. Den er skjematisk, ikke et løypekart eller et bilde av dagens snødekke.
Varslene på 1 000, 1 515 og 2 000 m er høydejusterte modellestimater ved referansepunktet Le Pleney (46,168333° N, 6,692833° Ø), ikke separate observasjoner.
Fjellet, time for time
Sammenlign de neste 48 timene i representative høyder.
Fullstendig varsel · Tilgjengelige varseltimer: 48/48
Utstedt: 5. nov. 2026, 04:00 · Europe/Paris · Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2
Varselverdier time for time
| Lokal tid | Temperatur °C | Nedbør mm | Luftfuktighet % | Vind m/s |
|---|---|---|---|---|
| 5. nov. 2026, 12:00 | 8,1 | 0 | 62 | 0,4 |
| 5. nov. 2026, 13:00 | 8,7 | 0 | 56 | 0,9 |
| 5. nov. 2026, 14:00 | 8,8 | 0 | 52 | 1 |
| 5. nov. 2026, 15:00 | 8,4 | 0 | 52 | 1 |
| 5. nov. 2026, 16:00 | 7,4 | 0 | 63 | 0,7 |
| 5. nov. 2026, 17:00 | 6 | 0 | 63 | 0,6 |
| 5. nov. 2026, 18:00 | 4,8 | 0 | 55 | 0,8 |
| 5. nov. 2026, 19:00 | 4,1 | 0 | 55 | 0,8 |
| 5. nov. 2026, 20:00 | 3,6 | 0 | 77 | 1,5 |
| 5. nov. 2026, 21:00 | 3,3 | 0 | 77 | 1,7 |
| 5. nov. 2026, 22:00 | 3,1 | 0 | 75 | 1,8 |
| 5. nov. 2026, 23:00 | 3,4 | 0 | 74 | 1,6 |
| 6. nov. 2026, 00:00 | 3,1 | 0 | 75 | 1,9 |
| 6. nov. 2026, 01:00 | 3,2 | 0 | 74 | 1,2 |
| 6. nov. 2026, 02:00 | 2,6 | 0 | 76 | 1 |
| 6. nov. 2026, 03:00 | 2,6 | 0 | 77 | 1,3 |
| 6. nov. 2026, 04:00 | 2,5 | 0 | 77 | 0,6 |
| 6. nov. 2026, 05:00 | 2 | 0 | 78 | 0,8 |
| 6. nov. 2026, 06:00 | 2 | 0 | 78 | 0,8 |
| 6. nov. 2026, 07:00 | 1,6 | 0 | 79 | 0,6 |
| 6. nov. 2026, 08:00 | 1,4 | 0 | 78 | 0,7 |
| 6. nov. 2026, 09:00 | 2,7 | 0 | 78 | 0,5 |
| 6. nov. 2026, 10:00 | 4,7 | 0 | 73 | 0,1 |
| 6. nov. 2026, 11:00 | 5,5 | 0 | 73 | 0,5 |
| 6. nov. 2026, 12:00 | 6,3 | 0 | 71 | 1 |
| 6. nov. 2026, 13:00 | 6,6 | 0 | 73 | 1,5 |
| 6. nov. 2026, 14:00 | 6,3 | 0 | 77 | 1,8 |
| 6. nov. 2026, 15:00 | 5 | 0 | 83 | 1,8 |
| 6. nov. 2026, 16:00 | 4 | 0,1 | 89 | 1,2 |
| 6. nov. 2026, 17:00 | 3 | 0,1 | 91 | 1,1 |
| 6. nov. 2026, 18:00 | 2,6 | 0,1 | 92 | 0,5 |
| 6. nov. 2026, 19:00 | 2,2 | 0 | 96 | 0,5 |
| 6. nov. 2026, 20:00 | 1,7 | 0,1 | 99 | 0,4 |
| 6. nov. 2026, 21:00 | 1,5 | 0,2 | 92 | 0,5 |
| 6. nov. 2026, 22:00 | 1,6 | 0,8 | 94 | 0,8 |
| 6. nov. 2026, 23:00 | 1,6 | 0,8 | 94 | 0,8 |
| 7. nov. 2026, 00:00 | 1,1 | 0,4 | 96 | 0,6 |
| 7. nov. 2026, 01:00 | 0,7 | 0,1 | 95 | 0,7 |
| 7. nov. 2026, 02:00 | 0,9 | 0 | 95 | 0,7 |
| 7. nov. 2026, 03:00 | 0,8 | 0 | 93 | 0,7 |
| 7. nov. 2026, 04:00 | 0,6 | 0 | 94 | 0,3 |
| 7. nov. 2026, 05:00 | 0,6 | 0 | 95 | 0,4 |
| 7. nov. 2026, 06:00 | 0,9 | 0 | 96 | 0,7 |
| 7. nov. 2026, 07:00 | 0,8 | 0 | 96 | 0,7 |
| 7. nov. 2026, 08:00 | 0,7 | 0 | 97 | 0,8 |
| 7. nov. 2026, 09:00 | 1,7 | 0 | 96 | 0,5 |
| 7. nov. 2026, 10:00 | 2,7 | 0 | 96 | 0,5 |
| 7. nov. 2026, 11:00 | 3,8 | 0 | 93 | 0,8 |
- Modellert snøfall · neste 24 timer
- 0 mm vannekvivalent
- Timer med våttemperatur ≤ −2 °C
- 0/48 h
- Lengste sammenhengende periode
- 0 h
Vann i modellert snøfall, ikke centimeter nysnø eller målt snødybde. Krever 24 fullstendige timer.
Vær for snøproduksjon
Kun en værvurdering. Utstyr, vannforsyning og faktisk drift av snøkanoner måles ikke. Våttemperaturens tilnærming er ikke korrigert for lufttrykk i høyden.
Stull (2011)Slik endret varselet seg
Temperaturendring i felles varseltimer: −0 °C · 63 h
5. nov. 2026, 01:00 → 5. nov. 2026, 04:00
Varselarkiv
Utforsk et scenario for snøvann
Oppgi en antatt startmengde snøvann. Dette er et eksperimentelt massebalansescenario, ikke observert snødybde, løypeforhold eller et sesongvarsel.
Sesongutsikter
En stedsspesifikk sesongutsikt er ikke tilgjengelig her. Korttidsvær er ikke et varsel for hele vinteren.
Fjelldata time for time
Ett fjell. Ulike forhold.
Følg varselet fra landsbyen til høyfjellet.
Europe/Paris
Beregning
Lineær interpolasjon mellom varslede temperaturer. En inversjon kan gi flere linjer. Grensen mellom regn og snø kan være annerledes.
5°C
Vind: 0,4 m/s · Nedbør: 0 mm/h
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Varsel utstedt: 5. nov., 04:008,1°C
Vind: 0,4 m/s · Nedbør: 0 mm/h
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Varsel utstedt: 5. nov., 04:008,6°C
Vind: 0,1 m/s · Nedbør: 0 mm/h
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Varsel utstedt: 5. nov., 04:00Skjematisk høydeprofil. Varsler for ett lokalt modellpunkt, justert for høyde.
Varslet snøfall
Vanninnholdet i varslet snøfall.
5. nov., 12:00 → 6. nov., 12:00
1 000 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
1 515 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
2 000 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
Vær for snøproduksjon i natt
I natt · 18.00–08.00 lokal tid.
0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
9 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
✓ Egnet vær · — Over vurderingsgrensen · ? Utilgjengelig
Beregning for snøproduksjon
Gjenstående hele timer mellom 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls våttemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vær bekrefter ikke produksjon. Se metodens begrensninger nedenfor.
Utsikter på kort sikt
Timevarsel, justert for høyde.
Lufttemperatur
8,1°Mulighet for snøproduksjon
0 / 48 hLengste kuldeperiode: 0 h
| Reisedatoer | Lufttemperatur °C | Nedbør mm |
|---|---|---|
| 5. nov. 2026 | 3,1° / 8,8° | 0 mm (12 h) |
| 6. nov. 2026 | 1,4° / 6,6° | 2,2 mm (24 h) |
| 7. nov. 2026 | 0,6° / 3,8° | 0,5 mm (12 h) |
Leverandørens oppdatering: 5. nov., 04:00 · Hentet: 5. nov., 08:17 · Europe/Paris
Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 ↗Skjematisk høydeprofil
Slik beregner vi
Våt temperatur: Stulls tilnærming (2011) nær havnivå. Lufttrykk i Alpene og svært kalde, tørre forhold begrenser nøyaktigheten. Potensielle timer bruker en grense på −2 °C; utstyr, vann og driftsbeslutninger er ukjente. Snøbalansen bruker nedbørsfordeling etter våt temperatur og en justerbar graddagsfaktor for smelting. Ikke kalibrert forskningsmodell.
Stull (2011) ↗Utforsk et snøbalansescenario
Scenario for snøbalanse
Utforsk en snøbalanse med din egen startverdi.
Illustrativ vannbalanse, ikke snødybde eller løypepreparering. Ingen produsert snø legges til. Stråling, vindtransport og preparering er ikke med.
Konseptuelle snølag. Tykkelsen er illustrativ, ikke målt.
Varselarkiv
Hva har endret seg i varselet?
Sammenlign oppdateringer for de samme timene og samme høyde.
Middeltemperaturen er uendret med den viste presisjonen.
Felles varselperiode5. nov. 2026, 12:00 — 8. nov. 2026, 03:0063 h · 1 515 m · Europe/Paris
Timer mellom leverandørens oppdateringer3 h
- Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel
- +0 °CTidligere varsel: 3,2 °C
Siste varsel: 3,2 °C - Samlet nedbørVærvarsel
- −2,9 mmTidligere varsel: 5,6 mm
Siste varsel: 2,7 mm - Fast nedbør · mm vannModellert
- +0,1 mmTidligere varsel: 0 mm
Siste varsel: 0,2 mm - Timer med egnet værModellert
- +0 hTidligere varsel: 0 h
Siste varsel: 0 h
| Detaljer | Tidligere varsel | Siste varsel | Endring |
|---|---|---|---|
| Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel | 3,2 °C | 3,2 °C | +0 °C |
| Samlet nedbørVærvarsel | 5,6 mm | 2,7 mm | −2,9 mm |
| Fast nedbør · mm vannModellert | 0 mm | 0,2 mm | +0,1 mm |
| Timer med egnet værModellert | 0 h | 0 h | +0 h |
Modellert snøfallsvann og timer med vær egnet for snøproduksjon.
Utstedt: 5. nov. 2026, 01:00
Hentet: 5. nov. 2026, 03:17
snow-0.1.0
Åpne lagret varsel ↗Utstedt: 5. nov. 2026, 04:00
Hentet: 5. nov. 2026, 08:17
snow-0.1.0
Åpne lagret varsel ↗Slik fungerer sammenligningen+
Døgnsammenligningen velger den lagrede utstedelsen nærmest 24 timer tidligere (innen 6 timer); ukesammenligningen bruker 7 dager (innen 12 timer). Minst seks sammenhengende fremtidige timer må samsvare. Kilde og modellversjon må være like. Sammenligningen beskriver endringer i denne varselperioden.
Denne visningen bruker ett enkelt varsel. Sannsynligheter og historiske treffsikkerhetsmål er ikke tilgjengelige.
Varselstatus
Snø og heiser
Skistedets offisielle informasjonRapporter fra skiområdene
Offisielle kilderapporter for områder med minst 30 km løyper. Hver sektor beholder sitt eget dekningsområde.
Morzine turisme · Bulletin Morzine og Les Gets
Morzine — navngitte elementer oppført av kildenRapporttid ubekreftet
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 5. nov. 2026, 11:03
Åpne ifølge kildens heisliste: — / 22
Løypestatus · 1 / 41
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Kildeinformasjon: Kun navngitte elementer i denne stasjonsblokken; ikke en total for hele området. Planlagte åpninger er ukjente, ikke åpne.
Heisstatus
- TSD Chamossière · Ukjent · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- TSD la Charniaz · Ukjent · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- TS Les Têtes · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- TPH Pointe de Nyon · Ukjent · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- TSD Les Troncs · Ukjent · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- TS des Raverettes · Ukjent · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- TS du Pré Favre · Ukjent · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- TS Pointe de Nyon · Ukjent · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- TK du Poireau 1 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- TK du Poireau 2 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Tapis de l’Aiglon · Ukjent · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- TC du Pleney · Ukjent · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- TSD Belvédère · Ukjent · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- TS d’Atray · Ukjent · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- TS de la Crusaz · Ukjent · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- TS de Nabor · Ukjent · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- TS des Fys · Ukjent · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- TS des Mouilles · Ukjent · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- TK du Bouchet · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- TK du Mas Verjus · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Tapis de Nabor · Ukjent · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Tapis Viking · Ukjent · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
Løypestatus
- La Chouette · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Zone Débutants · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Mas Verjus · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Zone Débutants · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Le Tétras · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Les Choucas · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Le Lièvre · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Les Freux · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Les Granges · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Les Paquerages · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Les Poireaux · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Les Raverettes · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Atray · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Corbeau · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Daguet · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Daim · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Grizzli · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Le Bouchet · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Nabor · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Piste B · Rapportert åpent · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Piste B Partie Basse · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Piste B Partie Haute · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Retour des Nants · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Bellemouille · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- L’Eterlou · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Les Arbis · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Les Blanchots · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Les Chevrelles · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- L’Aigle Rouge · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- La Combe · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Le Chamois · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Les Coutalays · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Les Lanches · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Abeille · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Fouine · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Hermine · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Le Stade · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Renard · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Les Creux · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- L’Aigle Noir · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Olympique · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
Intermaps · Drift i utvalgte steder i Portes du Soleil
Morzine — utvalg av heiser og løyper gjennomgått på kartetRapporttid ubekreftet
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 5. nov. 2026, 11:09
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Kildeinformasjon: Delvis kartgjennomgått oversikt; gjennomgåtte poster som mangler i dette svaret: 0. For manglende poster utledes ingen driftsstatus.
Heisstatus
- TPH Pointe de Nyon · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element gjennomgått på kartet; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- TC du Pleney · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element gjennomgått på kartet; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
Løypestatus
- Les Raverettes · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element gjennomgått på kartet; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
Météo-France · Stasjon Le Pleney daily
Le Pleney, Morzine · Stasjon LE PLENEYArkivert rapport
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 9. okt. 2026
| Målested | cm |
|---|---|
| Le Pleney, Morzine (1 515 m) · Målt snødybde | 0 |
Daglig rapportarkiv
Daglig rapportarkiv
Morzine turisme · Bulletin Morzine og Les Gets
Morzine — navngitte elementer oppført av kilden5. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 5. nov. 2026, 11:03
Åpne ifølge kildens heisliste: — / 22
Løypestatus · 1 / 41
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Morzine turisme · Bulletin Morzine og Les Gets
Morzine — navngitte elementer oppført av kilden4. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 4. nov. 2026, 23:33
Åpne ifølge kildens heisliste: — / 22
Løypestatus · 1 / 41
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Morzine turisme · Bulletin Morzine og Les Gets
Morzine — navngitte elementer oppført av kilden3. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 3. nov. 2026, 23:33
Åpne ifølge kildens heisliste: — / 22
Løypestatus · 1 / 41
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Intermaps · Drift i utvalgte steder i Portes du Soleil
Morzine — utvalg av heiser og løyper gjennomgått på kartet5. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 5. nov. 2026, 11:09
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Intermaps · Drift i utvalgte steder i Portes du Soleil
Morzine — utvalg av heiser og løyper gjennomgått på kartet4. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 4. nov. 2026, 23:54
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Intermaps · Drift i utvalgte steder i Portes du Soleil
Morzine — utvalg av heiser og løyper gjennomgått på kartet3. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 3. nov. 2026, 23:57
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Météo-France · Stasjon Le Pleney daily
Le Pleney, Morzine · Stasjon LE PLENEY5. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 9. okt. 2026
| Målested | cm |
|---|---|
| Le Pleney, Morzine (1 515 m) · Målt snødybde | 0 |
Météo-France · Stasjon Le Pleney daily
Le Pleney, Morzine · Stasjon LE PLENEY4. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 9. okt. 2026
| Målested | cm |
|---|---|
| Le Pleney, Morzine (1 515 m) · Målt snødybde | 0 |
Spørsmål om snø og heiser
Hvor mye snø kommer det i Morzine?
For Morzine viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 5. nov., 04:00, modellert snøfall på 0 mm på 1 000 m, 0 mm på 1 515 m og 0 mm på 2 000 m de neste 24 timene fra 5. nov., 12:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Paris). Varselkilde ↗
Hvor mye snø ligger det i Morzine?
PisteWindow har ingen aktuell melding om snødybden i Morzine. Varselverdier er modellert snøfall, ikke snødybde. Skistedets offisielle informasjon ↗
Hvilke heiser er åpne i Morzine?
Heiser: Antall åpne ukjent · 22 oppført (Morzine — navngitte elementer oppført av kilden; Morzine-Avoriaz tourist office; Hentet 5. nov., 11:09 · kildetid ubekreftet). Løyper: 1 av 41 åpne (Morzine — navngitte elementer oppført av kilden; Morzine-Avoriaz tourist office; Hentet 5. nov., 11:09 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon ↗
Hva er forskjellen på nysnø og snødybde?
Nysnø er snøen som faller i en periode. Snødybde er hele snødekket på bakken og påvirkes også av tidligere snø, smelting og setning. PisteWindows varsel viser modellert snøfall som vann i millimeter, ikke dybde.
Interaktivt atlas er ikke tilgjengelig her.
Det finnes ingen lokal fjelljournal for destinasjonen.
Bli kjent med fjellet
Den originale skjematiske illustrasjonen viser en fjellandsby. Den er ikke et kart eller et bilde av aktuelle forhold.
Før skidagen
Dekker rapporten hele Portes du Soleil?
Nei. Se delene for Morzine og Les Gets; listene er ikke en samlet status for området.[1]
Er planlagte åpninger allerede åpne?
En planlagt åpning bekrefter ikke aktuell drift. Sjekk den offisielle rapporten og oppdateringen.[1]
Hva betyr oppdateringstidspunktet?
Siden oppgir en oppdateringstid, men tidssonen og observasjonstiden for hvert element er ikke verifisert.[1]
Destinasjonens kilder
PisteWindow · Gjennomgått
- Morzine–Les Gets · Vær-, heis- og løyperapportMorzine-Avoriaz turistkontor
- Le Pleney · Plassering og høydeMétéo-France
- Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2Open-Meteo