Valais · Sveitsiske Alpene · Sveits
Torgon: værmelding og snøvarsel
For Torgon viser varselet fra MET Norway, utstedt 4. nov., 08:17, modellert snøfall på 0 mm på 1 100 m, 0 mm på 1 350 m og 0 mm på 1 900 m de neste 24 timene fra 4. nov., 11:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Zurich). Varselkilde
Meldte forhold for Torgon: Heiser: 0 av 5 åpne (Torgon; Portes du Soleil official; Hentet 4. nov., 10:09 · kildetid ubekreftet). Løyper: 0 av 8 åpne (Torgon; Portes du Soleil official; Hentet 4. nov., 10:09 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon
Torgon er en sveitsisk landsby i Portes du Soleil.
Siste rapporter i korte trekk
Fra de offisielle rapportene PisteWindow har hentet. Hver verdi beholder sitt eget område og sin tid.
- Heiser
- 0 av 5 åpneTorgon
- Løyper
- 0 av 8 åpneTorgon
- Snødybde
- Ikke rapportert
- Sesong
- Sesongdatoer ennå ikke kontrollert
Områdets dekning: Rapporten viser den lokale Torgonsektoren og forbindelser mot Châtel og La Chapelle; sjekk tilgangen før reisen.
Ditt vinterbilde
Gjeldende oversikt
Snøen under skiene dine.
Snødekke, preparering og overflate i de preparerte løypene.
Torgon
1 – 11 °C · 1 350 m · 4. nov. – 6. nov.
MET Norway · Utstedt 4. nov., 08:17
Kilder og metode
Lokale rapporter beskriver observerte forhold. Værvarselet vises separat og fastslår ikke løypekvalitet eller snødekke.
Illustrasjonen binder sammen de tre visningene. Den er skjematisk, ikke et løypekart eller et bilde av dagens snødekke.
Varsler på 1 100, 1 350 og 1 900 m er høydejusterte modellestimater ved Torgons landsbysentrum (46,320221° N, 6,876113° Ø), ikke separate observasjoner.
Fjellet, time for time
Sammenlign de neste 48 timene i representative høyder.
Fullstendig varsel · Tilgjengelige varseltimer: 48/48
Utstedt: 4. nov. 2026, 08:17 · Europe/Zurich · MET Norway
Varselverdier time for time
| Lokal tid | Temperatur °C | Nedbør mm | Luftfuktighet % | Vind m/s |
|---|---|---|---|---|
| 4. nov. 2026, 11:00 | 6,1 | 0 | 66,2 | 1,9 |
| 4. nov. 2026, 12:00 | 6,5 | 0 | 69,3 | 1,7 |
| 4. nov. 2026, 13:00 | 6,8 | 0 | 71,6 | 1,8 |
| 4. nov. 2026, 14:00 | 6,7 | 0 | 75 | 1,8 |
| 4. nov. 2026, 15:00 | 6,6 | 0 | 78,7 | 1,7 |
| 4. nov. 2026, 16:00 | 6,2 | 0 | 82,5 | 1,3 |
| 4. nov. 2026, 17:00 | 4,1 | 0 | 92,9 | 1,1 |
| 4. nov. 2026, 18:00 | 3,5 | 0 | 93,6 | 1,3 |
| 4. nov. 2026, 19:00 | 2,7 | 0 | 88 | 1,4 |
| 4. nov. 2026, 20:00 | 2,1 | 0 | 78,5 | 1,2 |
| 4. nov. 2026, 21:00 | 1,3 | 0 | 73,8 | 1,4 |
| 4. nov. 2026, 22:00 | 1,7 | 0 | 68,8 | 1,6 |
| 4. nov. 2026, 23:00 | 1,7 | 0 | 68,3 | 1,8 |
| 5. nov. 2026, 00:00 | 1,7 | 0 | 68,3 | 1,9 |
| 5. nov. 2026, 01:00 | 1,8 | 0 | 68,8 | 2 |
| 5. nov. 2026, 02:00 | 1,3 | 0 | 72,1 | 2,1 |
| 5. nov. 2026, 03:00 | 1,5 | 0 | 72,3 | 2,3 |
| 5. nov. 2026, 04:00 | 2 | 0 | 71,7 | 2,2 |
| 5. nov. 2026, 05:00 | 1,2 | 0 | 75 | 2 |
| 5. nov. 2026, 06:00 | 1,4 | 0 | 74 | 2,1 |
| 5. nov. 2026, 07:00 | 0,7 | 0 | 75,4 | 2,1 |
| 5. nov. 2026, 08:00 | 1,4 | 0 | 73,5 | 2,4 |
| 5. nov. 2026, 09:00 | 4,9 | 0 | 64,3 | 2,7 |
| 5. nov. 2026, 10:00 | 7,6 | 0 | 56,8 | 2,4 |
| 5. nov. 2026, 11:00 | 9,7 | 0 | 51,4 | 2 |
| 5. nov. 2026, 12:00 | 10,9 | 0 | 47,6 | 2,1 |
| 5. nov. 2026, 13:00 | 11,3 | 0 | 47,3 | 1,9 |
| 5. nov. 2026, 14:00 | 11,2 | 0 | 50,5 | 1,7 |
| 5. nov. 2026, 15:00 | 10,4 | 0 | 58,1 | 1,6 |
| 5. nov. 2026, 16:00 | 9,1 | 0 | 69,9 | 1,4 |
| 5. nov. 2026, 17:00 | 6,4 | 0 | 80,1 | 0,9 |
| 5. nov. 2026, 18:00 | 5,1 | 0 | 81 | 0,8 |
| 5. nov. 2026, 19:00 | 4,2 | 0 | 78,6 | 0,9 |
| 5. nov. 2026, 20:00 | 3,2 | 0 | 76,6 | 1,1 |
| 5. nov. 2026, 21:00 | 2,9 | 0 | 74,9 | 1,3 |
| 5. nov. 2026, 22:00 | 3,2 | 0 | 73,4 | 1,3 |
| 5. nov. 2026, 23:00 | 3,2 | 0,8 | 77,6 | 1,4 |
| 6. nov. 2026, 00:00 | 2,7 | 0,3 | 86,3 | 1,1 |
| 6. nov. 2026, 01:00 | 2,9 | 0,5 | 83,4 | 1,1 |
| 6. nov. 2026, 02:00 | 3,2 | 0,2 | 82,3 | 0,5 |
| 6. nov. 2026, 03:00 | 3 | 0,5 | 82,7 | 0,4 |
| 6. nov. 2026, 04:00 | 3,2 | 0,1 | 83,3 | 0,3 |
| 6. nov. 2026, 05:00 | 3,2 | 0,2 | 84,3 | 0,2 |
| 6. nov. 2026, 06:00 | 3 | 0 | 84,1 | 0,4 |
| 6. nov. 2026, 07:00 | 3,1 | 0 | 82,2 | 0,5 |
| 6. nov. 2026, 08:00 | 3,1 | 0 | 83,2 | 0,6 |
| 6. nov. 2026, 09:00 | 3,9 | 0,7 | 90,4 | 1,1 |
| 6. nov. 2026, 10:00 | 4,4 | 1,2 | 91,3 | 0,8 |
- Modellert snøfall · neste 24 timer
- 0 mm vannekvivalent
- Timer med våttemperatur ≤ −2 °C
- 0/48 h
- Lengste sammenhengende periode
- 0 h
Vann i modellert snøfall, ikke centimeter nysnø eller målt snødybde. Krever 24 fullstendige timer.
Vær for snøproduksjon
Kun en værvurdering. Utstyr, vannforsyning og faktisk drift av snøkanoner måles ikke. Våttemperaturens tilnærming er ikke korrigert for lufttrykk i høyden.
Stull (2011)Slik endret varselet seg
Temperaturendring i felles varseltimer: −0,2 °C · 56 h
4. nov. 2026, 02:17 → 4. nov. 2026, 08:17
Varselarkiv
Utforsk et scenario for snøvann
Oppgi en antatt startmengde snøvann. Dette er et eksperimentelt massebalansescenario, ikke observert snødybde, løypeforhold eller et sesongvarsel.
Sesongutsikter
En stedsspesifikk sesongutsikt er ikke tilgjengelig her. Korttidsvær er ikke et varsel for hele vinteren.
Kilde: MET Norway · CC BY 4.0
Fjelldata time for time
Ett fjell. Ulike forhold.
Følg varselet fra landsbyen til høyfjellet.
Europe/Zurich
Beregning
Lineær interpolasjon mellom varslede temperaturer. En inversjon kan gi flere linjer. Grensen mellom regn og snø kan være annerledes.
2,8°C
Vind: 1,9 m/s · Nedbør: 0 mm/h
MET Norway · Varsel utstedt: 4. nov., 08:176,1°C
Vind: 1,9 m/s · Nedbør: 0 mm/h
MET Norway · Varsel utstedt: 4. nov., 08:177,4°C
Vind: 1,9 m/s · Nedbør: 0 mm/h
MET Norway · Varsel utstedt: 4. nov., 08:17Skjematisk høydeprofil. Varsler for ett lokalt modellpunkt, justert for høyde.
Varslet snøfall
Vanninnholdet i varslet snøfall.
4. nov., 11:00 → 5. nov., 11:00
1 100 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
1 350 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
1 900 m
0 mm vannekvivalentModellert · Dekning: 24/24 h
Vær for snøproduksjon i natt
I natt · 18.00–08.00 lokal tid.
0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
12 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer
✓ Egnet vær · — Over vurderingsgrensen · ? Utilgjengelig
Beregning for snøproduksjon
Gjenstående hele timer mellom 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls våttemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vær bekrefter ikke produksjon. Se metodens begrensninger nedenfor.
Utsikter på kort sikt
Timevarsel, justert for høyde.
Lufttemperatur
6,1°Mulighet for snøproduksjon
0 / 48 hLengste kuldeperiode: 0 h
| Reisedatoer | Lufttemperatur °C | Nedbør mm |
|---|---|---|
| 4. nov. 2026 | 1,3° / 6,8° | 0 mm (13 h) |
| 5. nov. 2026 | 0,7° / 11,3° | 0,8 mm (24 h) |
| 6. nov. 2026 | 2,7° / 4,4° | 3,7 mm (11 h) |
Leverandørens oppdatering: 4. nov., 08:17 · Hentet: 4. nov., 08:17 · Europe/Zurich
MET Norway ↗Skjematisk høydeprofil
Slik beregner vi
Våt temperatur: Stulls tilnærming (2011) nær havnivå. Lufttrykk i Alpene og svært kalde, tørre forhold begrenser nøyaktigheten. Potensielle timer bruker en grense på −2 °C; utstyr, vann og driftsbeslutninger er ukjente. Snøbalansen bruker nedbørsfordeling etter våt temperatur og en justerbar graddagsfaktor for smelting. Ikke kalibrert forskningsmodell.
Stull (2011) ↗Utforsk et snøbalansescenario
Scenario for snøbalanse
Utforsk en snøbalanse med din egen startverdi.
Illustrativ vannbalanse, ikke snødybde eller løypepreparering. Ingen produsert snø legges til. Stråling, vindtransport og preparering er ikke med.
Konseptuelle snølag. Tykkelsen er illustrativ, ikke målt.
Varselarkiv
Hva har endret seg i varselet?
Sammenlign oppdateringer for de samme timene og samme høyde.
0,2°C kaldere i de felles varseltimene.
Felles varselperiode4. nov. 2026, 11:00 — 6. nov. 2026, 19:0056 h · 1 350 m · Europe/Zurich
Timer mellom leverandørens oppdateringer6 h
- Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel
- −0,2 °CTidligere varsel: 4,6 °C
Siste varsel: 4,4 °C - Samlet nedbørVærvarsel
- +1,6 mmTidligere varsel: 15 mm
Siste varsel: 16,6 mm - Fast nedbør · mm vannModellert
- +0 mmTidligere varsel: 0 mm
Siste varsel: 0 mm - Timer med egnet værModellert
- +0 hTidligere varsel: 0 h
Siste varsel: 0 h
| Detaljer | Tidligere varsel | Siste varsel | Endring |
|---|---|---|---|
| Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel | 4,6 °C | 4,4 °C | −0,2 °C |
| Samlet nedbørVærvarsel | 15 mm | 16,6 mm | +1,6 mm |
| Fast nedbør · mm vannModellert | 0 mm | 0 mm | +0 mm |
| Timer med egnet værModellert | 0 h | 0 h | +0 h |
Modellert snøfallsvann og timer med vær egnet for snøproduksjon.
Utstedt: 4. nov. 2026, 02:17
Hentet: 4. nov. 2026, 03:17
snow-0.1.0
Åpne lagret varsel ↗Utstedt: 4. nov. 2026, 08:17
Hentet: 4. nov. 2026, 08:17
snow-0.1.0
Åpne lagret varsel ↗Slik fungerer sammenligningen+
Døgnsammenligningen velger den lagrede utstedelsen nærmest 24 timer tidligere (innen 6 timer); ukesammenligningen bruker 7 dager (innen 12 timer). Minst seks sammenhengende fremtidige timer må samsvare. Kilde og modellversjon må være like. Sammenligningen beskriver endringer i denne varselperioden.
Denne visningen bruker ett enkelt varsel. Sannsynligheter og historiske treffsikkerhetsmål er ikke tilgjengelige.
Varselstatus
Snø og heiser
Skistedets offisielle informasjonRapporter fra skiområdene
Offisielle kilderapporter for områder med minst 30 km løyper. Hver sektor beholder sitt eget dekningsområde.
Portes du Soleil · Drift · Torgon sector
TorgonRapporttid ubekreftet
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Åpne ifølge kildens heisliste: 0 / 5
Løypestatus · 0 / 8
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Kildeinformasjon: Kun navngitte heiser og alpine løyper i utvalgte sektorer; forbindelser og andre aktiviteter er utelatt.
Heisstatus
- Tk conche 2000 · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Torgon; Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Tk djeu des tÊtes · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Torgon; Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Ts du tronchey · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Torgon; Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Fil neige mini moilles · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Torgon; Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Tapis plan de croix · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Torgon; Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
Løypestatus
- Espace débutant · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Torgon; Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Recon · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Torgon; Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Col de croix · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Torgon; Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Lac léman · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Torgon; Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Stade de slalom · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Torgon; Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Djeu des têtes · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Torgon; Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Conche · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Torgon; Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
- Freeride tronchey · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Torgon; Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
SLF · Stasjon Morgins manual
Stasjon Morgins · nearby measurement, outside TorgonArkivert rapport
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 24. okt. 2026, 08:00
| Målested | cm |
|---|---|
| Morgins (1 320 m) · Målt snødybdeManuelt målt total snødybde på bakken (HS) i centimeter. | 3 |
Daglig rapportarkiv
Daglig rapportarkiv
Portes du Soleil · Drift · Torgon sector
Torgon4. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Åpne ifølge kildens heisliste: 0 / 5
Løypestatus · 0 / 8
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗Portes du Soleil · Drift · Torgon sector
Torgon3. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- Ikke oppgitt
Åpne ifølge kildens heisliste: 0 / 5
Løypestatus · 0 / 8
Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten
Offisiell kilde ↗SLF · Stasjon Morgins manual
Stasjon Morgins · nearby measurement, outside Torgon4. nov. 2026
Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.
- Hentet
- Kildetid
- 24. okt. 2026, 08:00
| Målested | cm |
|---|---|
| Morgins (1 320 m) · Målt snødybdeManuelt målt total snødybde på bakken (HS) i centimeter. | 3 |
Spørsmål om snø og heiser
Hvor mye snø kommer det i Torgon?
For Torgon viser varselet fra MET Norway, utstedt 4. nov., 08:17, modellert snøfall på 0 mm på 1 100 m, 0 mm på 1 350 m og 0 mm på 1 900 m de neste 24 timene fra 4. nov., 11:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Zurich). Varselkilde ↗
Hvor mye snø ligger det i Torgon?
PisteWindow har ingen aktuell melding om snødybden i Torgon. Varselverdier er modellert snøfall, ikke snødybde. Skistedets offisielle informasjon ↗
Hvilke heiser er åpne i Torgon?
Heiser: 0 av 5 åpne (Torgon; Portes du Soleil official; Hentet 4. nov., 10:09 · kildetid ubekreftet). Løyper: 0 av 8 åpne (Torgon; Portes du Soleil official; Hentet 4. nov., 10:09 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon ↗
Hva er forskjellen på nysnø og snødybde?
Nysnø er snøen som faller i en periode. Snødybde er hele snødekket på bakken og påvirkes også av tidligere snø, smelting og setning. PisteWindows varsel viser modellert snøfall som vann i millimeter, ikke dybde.
Interaktivt atlas er ikke tilgjengelig her.
Det finnes ingen lokal fjelljournal for destinasjonen.
Bli kjent med fjellet
Den skjematiske illustrasjonen er ikke et kart eller et bilde av aktuelle forhold.
Før skidagen
Dekker rapporten hele Portes du Soleil?
Nei. Den viser den lokale Torgonsektoren og oppgir forbindelsene separat.[1]
Er forbindelsene ved Torgon alltid åpne?
Nei. Sjekk den offisielle rapporten før reisen.[1]
Er dette målte snødybder?
Nei. Det er modellestimater; ingen lokal snødybdestasjon er fastslått for siden.[2]
Destinasjonens kilder
PisteWindow · Gjennomgått
- Torgon · Heis- og løypestatusPortes du Soleil
- Torgon · Plassering og høydeTorgon Tourisme
- Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2Open-Meteo