Haute-Savoie · Franske Alpene · Frankrike

Avoriaz: værmelding og snøvarsel

For Avoriaz viser MET Norways varsel utstedt 4. nov., 02:17 modellert snøfall på 0 mm på 1 768 m, 0 mm på 2 000 m og 0 mm på 2 250 m de neste 24 timene fra 4. nov., 09:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Paris). Varselkilde

PisteWindow har ingen aktuell melding om heiser, løyper eller snødybde for Avoriaz og viser bare varselet. Dagens status finner du på skistedets offisielle side. Skistedets offisielle informasjon

Avoriaz er et høytliggende skisted i de franske Alpene og del av det større skiområdet Portes du Soleil.

Planlegg reisen

Siste rapporter i korte trekk

Fra de offisielle rapportene PisteWindow har hentet. Hver verdi beholder sitt eget område og sin tid.

Ingen aktuell rapport
Heiser
Ikke rapportert
Løyper
Ikke rapportert
Snødybde
Ikke rapportert
Sesong
Sesongdatoer ennå ikke kontrollert
Alle rapporter og kilder

Områdets dekning: Varselet representerer Avoriaz, ikke hver landsby eller løype i Portes du Soleil. Sjekk navngitte heiser og løyper og når opplysningene ble oppdatert før avreise.

Ditt vinterbilde

Gjeldende oversikt

Skjematisk fjellandskap · Avoriaz

Snøen under skiene dine.

Snødekke, preparering og overflate i de preparerte løypene.

Været fremover
Varsel tilgjengelig

−3 – 7 °C · 2 000 m · 4. nov. – 6. nov.

MET Norway · Utstedt 4. nov., 02:17

Se fjellvarselet
Kilder og metode

Lokale rapporter beskriver observerte forhold. Værvarselet vises separat og fastslår ikke løypekvalitet eller snødekke.

Illustrasjonen binder sammen de tre visningene. Den er skjematisk, ikke et løypekart eller et bilde av dagens snødekke.

Varslene på 1 768, 2 000 og 2 250 m er høydejusterte modellestimater ved referansepunktet Avoriaz (46,186167° N, 6,779833° Ø), ikke separate observasjoner.

Fjellet, time for time

Sammenlign de neste 48 timene i representative høyder.

Fullstendig varsel · Tilgjengelige varseltimer: 48/48

Utstedt: 4. nov. 2026, 02:17 · Europe/Paris · MET Norway

Temperaturvarsel time for time0,8 °C
Temperaturvarsel time for time−5°0°10°4. nov., 096. nov., 08
Varselverdier time for time
Avoriaz · 2 000 m · Europe/Paris
Lokal tidTemperatur °CNedbør mmLuftfuktighet %Vind m/s
4. nov. 2026, 09:000,8072,11,5
4. nov. 2026, 10:002,5063,51,3
4. nov. 2026, 11:003,6058,21,6
4. nov. 2026, 12:004,2055,31,8
4. nov. 2026, 13:004,6054,12
4. nov. 2026, 14:004,6052,71,8
4. nov. 2026, 15:004,2052,71,9
4. nov. 2026, 16:003,1058,21,8
4. nov. 2026, 17:000,2071,11,3
4. nov. 2026, 18:00−0,7067,41,3
4. nov. 2026, 19:00−1,20691,3
4. nov. 2026, 20:00−2,10731,3
4. nov. 2026, 21:00−2,5074,91,5
4. nov. 2026, 22:00−2,7075,61,6
4. nov. 2026, 23:00−2,90761,8
5. nov. 2026, 00:00−3075,61,8
5. nov. 2026, 01:00−2,9075,11,8
5. nov. 2026, 02:00−2,5074,91,9
5. nov. 2026, 03:00−2,3075,11,7
5. nov. 2026, 04:00−1071,41,8
5. nov. 2026, 05:00−2,3075,61,9
5. nov. 2026, 06:00−2,5075,12
5. nov. 2026, 07:00−2,6076,22
5. nov. 2026, 08:00−1,8075,62,3
5. nov. 2026, 09:001,9063,92,7
5. nov. 2026, 10:004,6054,72,1
5. nov. 2026, 11:006,1049,51,9
5. nov. 2026, 12:007047,81,8
5. nov. 2026, 13:007,4048,11,8
5. nov. 2026, 14:007,4051,61,8
5. nov. 2026, 15:007056,21,7
5. nov. 2026, 16:005,7066,11,1
5. nov. 2026, 17:003,1076,40,6
5. nov. 2026, 18:002,20,278,71
5. nov. 2026, 19:001,70,276,20,8
5. nov. 2026, 20:001,1075,80,8
5. nov. 2026, 21:000,50,475,50,9
5. nov. 2026, 22:000,60,578,10,7
5. nov. 2026, 23:000,30,379,60,6
6. nov. 2026, 00:00−0,30,579,80,6
6. nov. 2026, 01:00−0,40,181,30,6
6. nov. 2026, 02:00−0,30,281,30,9
6. nov. 2026, 03:000,10,3820,6
6. nov. 2026, 04:0000,583,80,6
6. nov. 2026, 05:0000,785,50,7
6. nov. 2026, 06:00−0,10,988,30,6
6. nov. 2026, 07:00−0,50,792,30,8
6. nov. 2026, 08:00−0,60,595,10,9
Modellert snøfall · neste 24 timer
0 mm vannekvivalent
Timer med våttemperatur ≤ −2 °C
16/48 h
Lengste sammenhengende periode
16 h

Vann i modellert snøfall, ikke centimeter nysnø eller målt snødybde. Krever 24 fullstendige timer.

Vær for snøproduksjon

Kun en værvurdering. Utstyr, vannforsyning og faktisk drift av snøkanoner måles ikke. Våttemperaturens tilnærming er ikke korrigert for lufttrykk i høyden.

Stull (2011)

Slik endret varselet seg

Temperaturendring i felles varseltimer: +0,1 °C · 52 h

3. nov. 2026, 20:17 → 4. nov. 2026, 02:17

Varselarkiv
Utforsk et scenario for snøvann

Oppgi en antatt startmengde snøvann. Dette er et eksperimentelt massebalansescenario, ikke observert snødybde, løypeforhold eller et sesongvarsel.

Sesongutsikter

En stedsspesifikk sesongutsikt er ikke tilgjengelig her. Korttidsvær er ikke et varsel for hele vinteren.

Kilde: MET Norway · CC BY 4.0

Fjelldata time for time
Værvarsel / Høyde

Ett fjell. Ulike forhold.

Følg varselet fra landsbyen til høyfjellet.

Europe/Paris

1 768 m2,2°C2 000 m0,8°C2 250 m−0,7°C0°C · ≈ 2 133 m
Anslått 0 °C-nivå: ≈ 2 133 m
Beregning

Lineær interpolasjon mellom varslede temperaturer. En inversjon kan gi flere linjer. Grensen mellom regn og snø kan være annerledes.

Skjematisk høydeprofil. Varsler for ett lokalt modellpunkt, justert for høyde.

Modellert

Varslet snøfall

Vanninnholdet i varslet snøfall.

4. nov., 09:00 → 5. nov., 09:00

1 768 m

0 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

2 000 m

0 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

2 250 m

0 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

Modellert

Vær for snøproduksjon i natt

I natt · 18.00–08.00 lokal tid.

1 768 m

12 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer

18—Over vurderingsgrensen · −1,9°C
19✓Egnet vær · −2,2°C
20✓Egnet vær · −2,8°C
21✓Egnet vær · −3,1°C
22✓Egnet vær · −3,2°C
23✓Egnet vær · −3,4°C
00✓Egnet vær · −3,5°C
01✓Egnet vær · −3,4°C
02✓Egnet vær · −3,1°C
03✓Egnet vær · −2,9°C
04—Over vurderingsgrensen · −1,9°C
05✓Egnet vær · −2,8°C
06✓Egnet vær · −3,1°C
07✓Egnet vær · −3,1°C
2 000 m

14 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer

18✓Egnet vær · −3,2°C
19✓Egnet vær · −3,5°C
20✓Egnet vær · −4,1°C
21✓Egnet vær · −4,4°C
22✓Egnet vær · −4,5°C
23✓Egnet vær · −4,7°C
00✓Egnet vær · −4,8°C
01✓Egnet vær · −4,8°C
02✓Egnet vær · −4,4°C
03✓Egnet vær · −4,2°C
04✓Egnet vær · −3,2°C
05✓Egnet vær · −4,2°C
06✓Egnet vær · −4,4°C
07✓Egnet vær · −4,4°C
2 250 m

14 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer

18✓Egnet vær · −4,5°C
19✓Egnet vær · −4,9°C
20✓Egnet vær · −5,5°C
21✓Egnet vær · −5,8°C
22✓Egnet vær · −6°C
23✓Egnet vær · −6,1°C
00✓Egnet vær · −6,2°C
01✓Egnet vær · −6,2°C
02✓Egnet vær · −5,8°C
03✓Egnet vær · −5,6°C
04✓Egnet vær · −4,6°C
05✓Egnet vær · −5,6°C
06✓Egnet vær · −5,8°C
07✓Egnet vær · −5,8°C

✓ Egnet vær · — Over vurderingsgrensen · ? Utilgjengelig

Beregning for snøproduksjon

Gjenstående hele timer mellom 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls våttemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vær bekrefter ikke produksjon. Se metodens begrensninger nedenfor.

På fjellet

Utsikter på kort sikt

Timevarsel fra MET Norway, justert for høyde.

Værvarsel

Lufttemperatur

0,8°
Modellert

Mulighet for snøproduksjon

16 / 48 h

Lengste kuldeperiode: 16 h

Temperaturvarsel time for time0,8 °C
Temperaturvarsel time for time−5°0°10°4. nov., 096. nov., 08
2 000 m · Europe/Paris
ReisedatoerLufttemperatur °CNedbør mm
4. nov. 2026−2,9° / 4,6°0 mm (15 h)
5. nov. 2026−3° / 7,4°1,6 mm (24 h)
6. nov. 2026−0,6° / 0,1°4,4 mm (9 h)

Leverandørens oppdatering: 4. nov., 02:17 · Hentet: 4. nov., 04:17 · Europe/Paris

MET Norway ↗
Orientering på fjellet
1 768 m2 000 m2 250 m

Skjematisk høydeprofil

Slik beregner vi

Våt temperatur: Stulls tilnærming (2011) nær havnivå. Lufttrykk i Alpene og svært kalde, tørre forhold begrenser nøyaktigheten. Potensielle timer bruker en grense på −2 °C; utstyr, vann og driftsbeslutninger er ukjente. Snøbalansen bruker nedbørsfordeling etter våt temperatur og en justerbar graddagsfaktor for smelting. Ikke kalibrert forskningsmodell.

Stull (2011) ↗
Utforsk et snøbalansescenario
Scenario

Scenario for snøbalanse

Utforsk en snøbalanse med din egen startverdi.

Illustrativ vannbalanse, ikke snødybde eller løypepreparering. Ingen produsert snø legges til. Stråling, vindtransport og preparering er ikke med.

Konseptuelle snølag. Tykkelsen er illustrativ, ikke målt.

Varselarkiv
Fjelljournalen

Hva har endret seg i varselet?

Sammenlign oppdateringer for de samme timene og samme høyde.

0,1°C varmere i de felles varseltimene.

Felles varselperiode4. nov. 2026, 09:00 — 6. nov. 2026, 13:0052 h · 2 000 m · Europe/Paris

Timer mellom leverandørens oppdateringer6 h

Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel
+0,1 °CTidligere varsel: 1 °C
Siste varsel: 1,1 °C
Samlet nedbørVærvarsel
+1,7 mmTidligere varsel: 4,4 mm
Siste varsel: 6,1 mm
Fast nedbør · mm vannModellert
Utilgjengelig
Timer med egnet værModellert
Utilgjengelig
DetaljerTidligere varselSiste varselEndring
Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel1 °C1,1 °C+0,1 °C
Samlet nedbørVærvarsel4,4 mm6,1 mm+1,7 mm
Fast nedbør · mm vannModellert——Utilgjengelig
Timer med egnet værModellert——Utilgjengelig

Modellert snøfallsvann og timer med vær egnet for snøproduksjon.

Slik fungerer sammenligningen+

Døgnsammenligningen velger den lagrede utstedelsen nærmest 24 timer tidligere (innen 6 timer); ukesammenligningen bruker 7 dager (innen 12 timer). Minst seks sammenhengende fremtidige timer må samsvare. Kilde og modellversjon må være like. Sammenligningen beskriver endringer i denne varselperioden.

Denne visningen bruker ett enkelt varsel. Sannsynligheter og historiske treffsikkerhetsmål er ikke tilgjengelige.

Varselstatus

1 768 mNytt varsel4. nov. 2026, 02:17
2 000 mNytt varsel4. nov. 2026, 02:17
2 250 mNytt varsel4. nov. 2026, 02:17

Snø og heiser

Skistedets offisielle informasjon

Rapporter fra skiområdene

Offisielle kilderapporter for områder med minst 30 km løyper. Hver sektor beholder sitt eget dekningsområde.

Intermaps · Drift i utvalgte steder i Portes du Soleil

Avoriaz — utvalg av heiser og løyper gjennomgått på kartetRapporttid ubekreftet

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
4. nov. 2026, 08:25

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Kildeinformasjon: Delvis kartgjennomgått oversikt; gjennomgåtte poster som mangler i dette svaret: 0. For manglende poster utledes ingen driftsstatus.

Heisstatus
  • TD6 LAC-INTRETS · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element gjennomgått på kartet; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • TSD STADE · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element gjennomgått på kartet; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • TD4 CHOUCAS · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element gjennomgått på kartet; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • TD6 FORNET · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element gjennomgått på kartet; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • TK ECOLES 1 · Ukjent · Kildeinformasjon: Element gjennomgått på kartet; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • TD6 PROCLOU · Ukjent · Kildeinformasjon: Element gjennomgått på kartet; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • TD6 CHAUX FLEURIE · Ukjent · Kildeinformasjon: Element gjennomgått på kartet; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • TD6 PROLAYS · Ukjent · Kildeinformasjon: Element gjennomgått på kartet; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
Løypestatus
  • BLEUE D'ARARE · Ukjent · Kildeinformasjon: Element gjennomgått på kartet; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • BLEUE DU LAC · Ukjent · Kildeinformasjon: Element gjennomgått på kartet; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • COMBE A FLORET · Ukjent · Kildeinformasjon: Element gjennomgått på kartet; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • COVAGNES · Ukjent · Kildeinformasjon: Element gjennomgått på kartet; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • GRAND PLAN · Ukjent · Kildeinformasjon: Element gjennomgått på kartet; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • PARCHETS · Ukjent · Kildeinformasjon: Element gjennomgått på kartet; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • PROCLOU · Ukjent · Kildeinformasjon: Element gjennomgått på kartet; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
Offisiell kilde ↗

Météo-France · Portes du Soleil NIVO stations

Stasjon AvoriazArkivert rapport

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
17. apr. 2026, 09:30
Verdier rapportert av kilden
Målestedcm
Avoriaz (1 768 m) · Målt snødybdeTotalt bakkelag av snø, is og annet materiale.125
Offisiell kilde ↗
Daglig rapportarkiv

Daglig rapportarkiv

Intermaps · Drift i utvalgte steder i Portes du Soleil

Avoriaz — utvalg av heiser og løyper gjennomgått på kartet4. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
4. nov. 2026, 08:25

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗

Intermaps · Drift i utvalgte steder i Portes du Soleil

Avoriaz — utvalg av heiser og løyper gjennomgått på kartet3. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
3. nov. 2026, 23:57

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗

Météo-France · Portes du Soleil NIVO stations

Stasjon Avoriaz4. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
17. apr. 2026, 09:30
Verdier rapportert av kilden
Målestedcm
Avoriaz (1 768 m) · Målt snødybdeTotalt bakkelag av snø, is og annet materiale.125
Offisiell kilde ↗

Spørsmål om snø og heiser

Hvor mye snø kommer det i Avoriaz?

For Avoriaz viser MET Norways varsel utstedt 4. nov., 02:17 modellert snøfall på 0 mm på 1 768 m, 0 mm på 2 000 m og 0 mm på 2 250 m de neste 24 timene fra 4. nov., 09:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Paris). Varselkilde ↗

Hvor mye snø ligger det i Avoriaz?

PisteWindow har ingen aktuell melding om snødybden i Avoriaz. Varselverdier er modellert snøfall, ikke snødybde. Skistedets offisielle informasjon ↗

Hvilke heiser er åpne i Avoriaz?

PisteWindow har ingen aktuell melding om heiser eller løyper i Avoriaz. Åpne heiser og løyper utledes ikke fra varselet. Skistedets offisielle informasjon ↗

Hva er forskjellen på nysnø og snødybde?

Nysnø er snøen som faller i en periode. Snødybde er hele snødekket på bakken og påvirkes også av tidligere snø, smelting og setning. PisteWindows varsel viser modellert snøfall som vann i millimeter, ikke dybde.

Interaktivt atlas er ikke tilgjengelig her.

Det finnes ingen lokal fjelljournal for destinasjonen.

Haute-Savoie · Franske Alpene · Frankrike

Bli kjent med fjellet

Avoriaz ligger over dalene rundt og er knyttet til det grenseoverskridende skiområdet. Illustrasjonen er skjematisk, ikke et løypekart eller et bilde av aktuelle forhold.

Varselpunkt
Avoriaz · 1 768 m[3]
Skiområde
Portes du Soleil[1]
Arkivert snødybde ved stasjonen
125 cm · 17. april 2026, 07.30 UTC[3]

Før skidagen

Dekker varselet hele Portes du Soleil?

Nei. Det bruker ett punkt i Avoriaz; vær og drift kan variere i det sammenkoblede området.[1]

Beskriver én snømåling alle løypene ved Avoriaz?

Nei. En stasjons snødybde beskriver målestedet, ikke overflaten eller dybden på hver preparerte løype ved Avoriaz. Sjekk tidspunkt og aktualitet.[3]

Kan en åpningsmelding bekrefte at en heis ved Avoriaz er i drift?

Sjekk den nevnte heisen eller løypa og rapportens oppdateringstid. En planlagt åpning eller et gammelt øyeblikksbilde bekrefter ikke dagens drift ved Avoriaz.[2]

Destinasjonens kilder

PisteWindow · Gjennomgått

  1. Avoriaz · SkiområdeAvoriaz turistkontor
  2. Avoriaz · Heis- og løypestatusSki Pass Avoriaz
  3. Météo-France · NIVO · SnørapportMétéo-France