Valais · Sveits

Val-d’Illiez: værmelding og snøvarsel

For Val-d’Illiez viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 5. nov., 01:00, modellert snøfall på 0 mm på 1 660 m, 0 mm på 2 022 m og 0 mm på 2 250 m de neste 24 timene fra 5. nov., 10:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Zurich). Varselkilde

PisteWindow har ingen aktuell melding om heiser, løyper eller snødybde for Val-d’Illiez og viser bare varselet. Dagens status finner du på skistedets offisielle side. Skistedets offisielle informasjon

Les Crosets og Champoussin er nabosteder i kommunen Val-d’Illiez.

Planlegg reisen

Siste rapporter i korte trekk

Fra de offisielle rapportene PisteWindow har hentet. Hver verdi beholder sitt eget område og sin tid.

Åpner snart
Heiser
Ikke rapportert
Løyper
Ikke rapportert
Snødybde
Ikke rapportert
Sesong
Åpner 28. nov. · om 23 dagerOperatørens sesongdatoer · Kontrollert 4. nov. 2026
Alle rapporter og kilder

Områdets dekning: De utvalgte kartelementene dekker bare en del av det lokale skiområdet, ikke hele Portes du Soleil.

Ditt vinterbilde

Gjeldende oversikt

Skjematisk fjellandskap · Val-d’Illiez

Snøen under skiene dine.

Snødekke, preparering og overflate i de preparerte løypene.

Været fremover
Varsel tilgjengelig

−1 – 7 °C · 2 022 m · 5. nov. – 7. nov.

Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Utstedt 5. nov., 01:00

Se fjellvarselet
Kilder og metode

Lokale rapporter beskriver observerte forhold. Værvarselet vises separat og fastslår ikke løypekvalitet eller snødekke.

Illustrasjonen binder sammen de tre visningene. Den er skjematisk, ikke et løypekart eller et bilde av dagens snødekke.

Varslene er modellverdier for ett punkt, justert til ulike høyder, ikke målt snø.

Fjellet, time for time

Sammenlign de neste 48 timene i representative høyder.

Fullstendig varsel · Tilgjengelige varseltimer: 48/48

Utstedt: 5. nov. 2026, 01:00 · Europe/Zurich · Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2

Temperaturvarsel time for time4,5 °C
Temperaturvarsel time for time−3°0°9°5. nov., 107. nov., 09
Varselverdier time for time
Val-d’Illiez · 2 022 m · Europe/Zurich
Lokal tidTemperatur °CNedbør mmLuftfuktighet %Vind m/s
5. nov. 2026, 10:004,50571,4
5. nov. 2026, 11:005,30591,6
5. nov. 2026, 12:006,20611,4
5. nov. 2026, 13:006,50571,4
5. nov. 2026, 14:006,60610,9
5. nov. 2026, 15:006,10680,9
5. nov. 2026, 16:005,50680,6
5. nov. 2026, 17:004,60680,6
5. nov. 2026, 18:003,70631,1
5. nov. 2026, 19:003,20691,2
5. nov. 2026, 20:003,20681,1
5. nov. 2026, 21:003,10680,9
5. nov. 2026, 22:002,90681
5. nov. 2026, 23:002,70701,2
6. nov. 2026, 00:002,50711,3
6. nov. 2026, 01:002,60690,5
6. nov. 2026, 02:002,50690,4
6. nov. 2026, 03:002,40700,2
6. nov. 2026, 04:002,10720,4
6. nov. 2026, 05:001,70770,3
6. nov. 2026, 06:001,20791,6
6. nov. 2026, 07:001,10791,3
6. nov. 2026, 08:000,90810,8
6. nov. 2026, 09:001,60840,7
6. nov. 2026, 10:002,50841,2
6. nov. 2026, 11:003,30821,4
6. nov. 2026, 12:003,90821,3
6. nov. 2026, 13:003,70871,1
6. nov. 2026, 14:002,90,2941,2
6. nov. 2026, 15:001,52,7980,5
6. nov. 2026, 16:000,91,1981,1
6. nov. 2026, 17:00−0,10,8991,1
6. nov. 2026, 18:00−0,20,21001,3
6. nov. 2026, 19:00−0,60,7991
6. nov. 2026, 20:00−0,50,4980,4
6. nov. 2026, 21:00−0,41,1980,1
6. nov. 2026, 22:00−0,40,9990,5
6. nov. 2026, 23:00−0,30,7980,4
7. nov. 2026, 00:00−0,70,1990,4
7. nov. 2026, 01:00−0,801000,8
7. nov. 2026, 02:00−0,60990,1
7. nov. 2026, 03:00−0,30970,5
7. nov. 2026, 04:00−0,801001
7. nov. 2026, 05:00−0,801000,8
7. nov. 2026, 06:00−0,601000,5
7. nov. 2026, 07:00−0,601000,9
7. nov. 2026, 08:00−0,701001,4
7. nov. 2026, 09:00−0,301001,7
Modellert snøfall · neste 24 timer
0 mm vannekvivalent
Timer med våttemperatur ≤ −2 °C
0/48 h
Lengste sammenhengende periode
0 h

Vann i modellert snøfall, ikke centimeter nysnø eller målt snødybde. Krever 24 fullstendige timer.

Vær for snøproduksjon

Kun en værvurdering. Utstyr, vannforsyning og faktisk drift av snøkanoner måles ikke. Våttemperaturens tilnærming er ikke korrigert for lufttrykk i høyden.

Stull (2011)

Slik endret varselet seg

Temperaturendring i felles varseltimer: +0,1 °C · 62 h

4. nov. 2026, 22:00 → 5. nov. 2026, 01:00

Varselarkiv
Utforsk et scenario for snøvann

Oppgi en antatt startmengde snøvann. Dette er et eksperimentelt massebalansescenario, ikke observert snødybde, løypeforhold eller et sesongvarsel.

Sesongutsikter

En stedsspesifikk sesongutsikt er ikke tilgjengelig her. Korttidsvær er ikke et varsel for hele vinteren.

Kilde: Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · CC BY 4.0

Fjelldata time for time
Værvarsel / Høyde

Ett fjell. Ulike forhold.

Følg varselet fra landsbyen til høyfjellet.

Europe/Zurich

1 660 m4,9°C2 022 m4,5°C2 250 m3°C
Ingen 0 °C-kryssing mellom tilgjengelige høyder
Beregning

Lineær interpolasjon mellom varslede temperaturer. En inversjon kan gi flere linjer. Grensen mellom regn og snø kan være annerledes.

Skjematisk høydeprofil. Varsler for ett lokalt modellpunkt, justert for høyde.

Modellert

Varslet snøfall

Vanninnholdet i varslet snøfall.

5. nov., 10:00 → 6. nov., 10:00

1 660 m

0 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

2 022 m

0 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

2 250 m

0 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

Modellert

Vær for snøproduksjon i natt

I natt · 18.00–08.00 lokal tid.

1 660 m

0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer

18—Over vurderingsgrensen · 0,9°C
19—Over vurderingsgrensen · 0,3°C
20—Over vurderingsgrensen · 0,3°C
21—Over vurderingsgrensen · 0,3°C
22—Over vurderingsgrensen · 0,2°C
23—Over vurderingsgrensen · 0,2°C
00—Over vurderingsgrensen · −0°C
01—Over vurderingsgrensen · 0,1°C
02—Over vurderingsgrensen · 0,1°C
03—Over vurderingsgrensen · −0°C
04—Over vurderingsgrensen · −0,3°C
05—Over vurderingsgrensen · −0,5°C
06—Over vurderingsgrensen · −0,4°C
07—Over vurderingsgrensen · −0,7°C
2 022 m

0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer

18—Over vurderingsgrensen · 0,6°C
19—Over vurderingsgrensen · 0,6°C
20—Over vurderingsgrensen · 0,5°C
21—Over vurderingsgrensen · 0,4°C
22—Over vurderingsgrensen · 0,2°C
23—Over vurderingsgrensen · 0,2°C
00—Over vurderingsgrensen · 0°C
01—Over vurderingsgrensen · −0°C
02—Over vurderingsgrensen · −0,1°C
03—Over vurderingsgrensen · −0,1°C
04—Over vurderingsgrensen · −0,3°C
05—Over vurderingsgrensen · −0,3°C
06—Over vurderingsgrensen · −0,6°C
07—Over vurderingsgrensen · −0,7°C
2 250 m

2 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer

18—Over vurderingsgrensen · −0,8°C
19—Over vurderingsgrensen · −0,8°C
20—Over vurderingsgrensen · −0,9°C
21—Over vurderingsgrensen · −1°C
22—Over vurderingsgrensen · −1,2°C
23—Over vurderingsgrensen · −1,2°C
00—Over vurderingsgrensen · −1,4°C
01—Over vurderingsgrensen · −1,4°C
02—Over vurderingsgrensen · −1,5°C
03—Over vurderingsgrensen · −1,5°C
04—Over vurderingsgrensen · −1,7°C
05—Over vurderingsgrensen · −1,7°C
06✓Egnet vær · −2°C
07✓Egnet vær · −2,1°C

✓ Egnet vær · — Over vurderingsgrensen · ? Utilgjengelig

Beregning for snøproduksjon

Gjenstående hele timer mellom 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls våttemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vær bekrefter ikke produksjon. Se metodens begrensninger nedenfor.

På fjellet

Utsikter på kort sikt

Timevarsel, justert for høyde.

Værvarsel

Lufttemperatur

4,5°
Modellert

Mulighet for snøproduksjon

0 / 48 h

Lengste kuldeperiode: 0 h

Temperaturvarsel time for time4,5 °C
Temperaturvarsel time for time−3°0°9°5. nov., 107. nov., 09
2 022 m · Europe/Zurich
ReisedatoerLufttemperatur °CNedbør mm
5. nov. 20262,7° / 6,6°0 mm (14 h)
6. nov. 2026−0,6° / 3,9°8,8 mm (24 h)
7. nov. 2026−0,8° / −0,3°0,1 mm (10 h)

Leverandørens oppdatering: 5. nov., 01:00 · Hentet: 5. nov., 05:17 · Europe/Zurich

Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 ↗
Orientering på fjellet
1 660 m2 022 m2 250 m

Skjematisk høydeprofil

Slik beregner vi

Våt temperatur: Stulls tilnærming (2011) nær havnivå. Lufttrykk i Alpene og svært kalde, tørre forhold begrenser nøyaktigheten. Potensielle timer bruker en grense på −2 °C; utstyr, vann og driftsbeslutninger er ukjente. Snøbalansen bruker nedbørsfordeling etter våt temperatur og en justerbar graddagsfaktor for smelting. Ikke kalibrert forskningsmodell.

Stull (2011) ↗
Utforsk et snøbalansescenario
Scenario

Scenario for snøbalanse

Utforsk en snøbalanse med din egen startverdi.

Illustrativ vannbalanse, ikke snødybde eller løypepreparering. Ingen produsert snø legges til. Stråling, vindtransport og preparering er ikke med.

Konseptuelle snølag. Tykkelsen er illustrativ, ikke målt.

Varselarkiv
Fjelljournalen

Hva har endret seg i varselet?

Sammenlign oppdateringer for de samme timene og samme høyde.

0,1°C varmere i de felles varseltimene.

Felles varselperiode5. nov. 2026, 10:00 — 8. nov. 2026, 00:0062 h · 2 022 m · Europe/Zurich

Timer mellom leverandørens oppdateringer3 h

Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel
+0,1 °CTidligere varsel: 1,6 °C
Siste varsel: 1,7 °C
Samlet nedbørVærvarsel
+2 mmTidligere varsel: 6,9 mm
Siste varsel: 8,9 mm
Fast nedbør · mm vannModellert
+1,2 mmTidligere varsel: 3 mm
Siste varsel: 4,2 mm
Timer med egnet værModellert
+0 hTidligere varsel: 0 h
Siste varsel: 0 h
DetaljerTidligere varselSiste varselEndring
Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel1,6 °C1,7 °C+0,1 °C
Samlet nedbørVærvarsel6,9 mm8,9 mm+2 mm
Fast nedbør · mm vannModellert3 mm4,2 mm+1,2 mm
Timer med egnet værModellert0 h0 h+0 h

Modellert snøfallsvann og timer med vær egnet for snøproduksjon.

Slik fungerer sammenligningen+

Døgnsammenligningen velger den lagrede utstedelsen nærmest 24 timer tidligere (innen 6 timer); ukesammenligningen bruker 7 dager (innen 12 timer). Minst seks sammenhengende fremtidige timer må samsvare. Kilde og modellversjon må være like. Sammenligningen beskriver endringer i denne varselperioden.

Denne visningen bruker ett enkelt varsel. Sannsynligheter og historiske treffsikkerhetsmål er ikke tilgjengelige.

Varselstatus

1 660 mNytt varsel5. nov. 2026, 01:00
2 022 mNytt varsel5. nov. 2026, 01:00
2 250 mNytt varsel5. nov. 2026, 01:00

Snø og heiser

Skistedets offisielle informasjon

Rapporter fra skiområdene

Offisielle kilderapporter for områder med minst 30 km løyper. Hver sektor beholder sitt eget dekningsområde.

Intermaps · Drift i utvalgte steder i Portes du Soleil

Les Crosets og Champoussin — utvalg av heiser og løyper gjennomgått på kartetRapporttid ubekreftet

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
5. nov. 2026, 09:29

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Kildeinformasjon: Delvis kartgjennomgått oversikt; gjennomgåtte poster som mangler i dette svaret: 0. For manglende poster utledes ingen driftsstatus.

Heisstatus
  • Crosets · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Element gjennomgått på kartet; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Champeys · Ukjent · Kildeinformasjon: Element gjennomgått på kartet; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Derrière-Pertuis · Ukjent · Kildeinformasjon: Element gjennomgått på kartet; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
Løypestatus
  • Champeys · Ukjent · Kildeinformasjon: Element gjennomgått på kartet; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Pertuis · Ukjent · Kildeinformasjon: Element gjennomgått på kartet; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
Offisiell kilde ↗

SLF · Stasjon Les Collines

Stasjon Les CollinesArkivert rapport

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
1. nov. 2026
Verdier rapportert av kilden
Målestedcm
Les Collines (2 022 m) · Målt snødybdeDaglig total snødekkedybde (HS), median av målte dybder. Eksporten angir dagsraden ved midnatt UTC.2
Offisiell kilde ↗
Daglig rapportarkiv

Daglig rapportarkiv

Intermaps · Drift i utvalgte steder i Portes du Soleil

Les Crosets og Champoussin — utvalg av heiser og løyper gjennomgått på kartet5. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
5. nov. 2026, 09:29

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗

Intermaps · Drift i utvalgte steder i Portes du Soleil

Les Crosets og Champoussin — utvalg av heiser og løyper gjennomgått på kartet4. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
4. nov. 2026, 23:54

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗

Intermaps · Drift i utvalgte steder i Portes du Soleil

Les Crosets og Champoussin — utvalg av heiser og løyper gjennomgått på kartet3. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
3. nov. 2026, 23:57

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗

SLF · Stasjon Les Collines

Stasjon Les Collines5. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
1. nov. 2026
Verdier rapportert av kilden
Målestedcm
Les Collines (2 022 m) · Målt snødybdeDaglig total snødekkedybde (HS), median av målte dybder. Eksporten angir dagsraden ved midnatt UTC.2
Offisiell kilde ↗

SLF · Stasjon Les Collines

Stasjon Les Collines4. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
1. nov. 2026
Verdier rapportert av kilden
Målestedcm
Les Collines (2 022 m) · Målt snødybdeDaglig total snødekkedybde (HS), median av målte dybder. Eksporten angir dagsraden ved midnatt UTC.2
Offisiell kilde ↗

Spørsmål om snø og heiser

Hvor mye snø kommer det i Val-d’Illiez?

For Val-d’Illiez viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 5. nov., 01:00, modellert snøfall på 0 mm på 1 660 m, 0 mm på 2 022 m og 0 mm på 2 250 m de neste 24 timene fra 5. nov., 10:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Zurich). Varselkilde ↗

Hvor mye snø ligger det i Val-d’Illiez?

PisteWindow har ingen aktuell melding om snødybden i Val-d’Illiez. Varselverdier er modellert snøfall, ikke snødybde. Skistedets offisielle informasjon ↗

Hvilke heiser er åpne i Val-d’Illiez?

PisteWindow har ingen aktuell melding om heiser eller løyper i Val-d’Illiez. Åpne heiser og løyper utledes ikke fra varselet. Skistedets offisielle informasjon ↗

Hva er forskjellen på nysnø og snødybde?

Nysnø er snøen som faller i en periode. Snødybde er hele snødekket på bakken og påvirkes også av tidligere snø, smelting og setning. PisteWindows varsel viser modellert snøfall som vann i millimeter, ikke dybde.

Interaktivt atlas er ikke tilgjengelig her.

Det finnes ingen lokal fjelljournal for destinasjonen.

Valais · Sveits

Bli kjent med fjellet

Illustrasjonen er skjematisk, ikke et kart eller en visning av aktuelle forhold.

Kommune
Val-d’Illiez[1]
Steder
Les Crosets · Champoussin[1]
Skiområde
Portes du Soleil[1]

Før skidagen

Ligger begge stedene i samme kommune?

Ja, begge ligger i Val-d’Illiez.[1]

Dekker rapporten alle heiser og løyper?

Nei, de kontrollerte kartelementene er et delvis utvalg.[3]

Er varslet snøfall en måling av snødybden?

Nei, varslet snøfall og målt snødybde beskriver ulike ting.[2]

Destinasjonens kilder

PisteWindow · Gjennomgått

  1. Les Crosets · Champoussin · SkiområdePortes du Soleil
  2. SLF · Les Collines · Plassering og høydeSLF
  3. Les Crosets · Champoussin · LøypekartPortes du Soleil
  4. Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2Open-Meteo