Haute-Savoie · Franske Alper · Frankrike

Saint-Jean-d’Aulps: værmelding og snøvarsel

For Saint-Jean-d’Aulps viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 4. nov., 13:00, modellert snøfall på 0 mm på 970 m, 0 mm på 1 400 m og 0 mm på 1 800 m de neste 24 timene fra 4. nov., 18:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Paris). Varselkilde

Meldte forhold for Saint-Jean-d’Aulps: Heiser: 0 av 9 åpne (Saint jean d'aulps; Portes du Soleil official; Hentet 4. nov., 17:24 · kildetid ubekreftet). Løyper: 0 av 19 åpne (Saint jean d'aulps; Portes du Soleil official; Hentet 4. nov., 17:24 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon

Saint-Jean-d’Aulps er en inngang til Roc d’Enfer i Aulpsdalen.

Planlegg reisen

Siste rapporter i korte trekk

Fra de offisielle rapportene PisteWindow har hentet. Hver verdi beholder sitt eget område og sin tid.

Åpner snart
Heiser
0 av 9 åpneSaint jean d'aulps
Løyper
0 av 19 åpneSaint jean d'aulps
Snødybde
Ikke rapportert
Sesong
Åpner 19. des. · om 45 dagerOperatørens sesongdatoer · Kontrollert 4. nov. 2026
Alle rapporter og kilder

Områdets dekning: Roc d’Enfer har innganger ved La Grande Terche og Bellevaux–La Chèvrerie. Resten av Portes du Soleil nås med skyttelbuss.

Ditt vinterbilde

Gjeldende oversikt

Skjematisk fjellandskap · Saint-Jean-d’Aulps

Snøen under skiene dine.

Snødekke, preparering og overflate i de preparerte løypene.

Været fremover
Varsel tilgjengelig

1 – 10 °C · 1 400 m · 4. nov. – 6. nov.

Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · Utstedt 4. nov., 13:00

Se fjellvarselet
Kilder og metode

Lokale rapporter beskriver observerte forhold. Værvarselet vises separat og fastslår ikke løypekvalitet eller snødekke.

Illustrasjonen binder sammen de tre visningene. Den er skjematisk, ikke et løypekart eller et bilde av dagens snødekke.

Høydenivåene er høydejusterte modellestimater ved La Grande Terche (46,21420° N, 6,63417° Ø), ikke stasjonsmålinger.

Fjellet, time for time

Sammenlign de neste 48 timene i representative høyder.

Fullstendig varsel · Tilgjengelige varseltimer: 48/48

Utstedt: 4. nov. 2026, 13:00 · Europe/Paris · Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2

Temperaturvarsel time for time1,3 °C
Temperaturvarsel time for time−2°0°12°4. nov., 186. nov., 17
Varselverdier time for time
Saint-Jean-d’Aulps · 1 400 m · Europe/Paris
Lokal tidTemperatur °CNedbør mmLuftfuktighet %Vind m/s
4. nov. 2026, 18:001,30980,6
4. nov. 2026, 19:001,50890,4
4. nov. 2026, 20:001,40860,3
4. nov. 2026, 21:001,30840,5
4. nov. 2026, 22:0010870,4
4. nov. 2026, 23:001,10850,4
5. nov. 2026, 00:001,70721
5. nov. 2026, 01:002,10651,7
5. nov. 2026, 02:002,60611,4
5. nov. 2026, 03:002,80591,3
5. nov. 2026, 04:0030571,7
5. nov. 2026, 05:002,20631,9
5. nov. 2026, 06:002,80621,8
5. nov. 2026, 07:0030611,7
5. nov. 2026, 08:003,20601,6
5. nov. 2026, 09:004,60590,8
5. nov. 2026, 10:005,90710,4
5. nov. 2026, 11:007,50690,6
5. nov. 2026, 12:008,80580,4
5. nov. 2026, 13:009,60550,5
5. nov. 2026, 14:009,60580,7
5. nov. 2026, 15:008,90710,5
5. nov. 2026, 16:007,80711
5. nov. 2026, 17:006,80550,8
5. nov. 2026, 18:005,20590,7
5. nov. 2026, 19:004,70660,7
5. nov. 2026, 20:004,70671,6
5. nov. 2026, 21:0050662,2
5. nov. 2026, 22:005,20692,5
5. nov. 2026, 23:005,70632,2
6. nov. 2026, 00:004,90701,8
6. nov. 2026, 01:004,70730,7
6. nov. 2026, 02:004,20740,6
6. nov. 2026, 03:004,30751
6. nov. 2026, 04:003,80842
6. nov. 2026, 05:004,20811,6
6. nov. 2026, 06:003,70841,8
6. nov. 2026, 07:003,10891,6
6. nov. 2026, 08:003,20872
6. nov. 2026, 09:003,90841
6. nov. 2026, 10:004,10,1850,9
6. nov. 2026, 11:0041,2910,9
6. nov. 2026, 12:003,92,1911,1
6. nov. 2026, 13:003,61,9931,4
6. nov. 2026, 14:003,81,2941,4
6. nov. 2026, 15:003,70,7950,9
6. nov. 2026, 16:003,31,1930,7
6. nov. 2026, 17:002,71961,2
Modellert snøfall · neste 24 timer
0 mm vannekvivalent
Timer med våttemperatur ≤ −2 °C
0/48 h
Lengste sammenhengende periode
0 h

Vann i modellert snøfall, ikke centimeter nysnø eller målt snødybde. Krever 24 fullstendige timer.

Vær for snøproduksjon

Kun en værvurdering. Utstyr, vannforsyning og faktisk drift av snøkanoner måles ikke. Våttemperaturens tilnærming er ikke korrigert for lufttrykk i høyden.

Stull (2011)

Slik endret varselet seg

Temperaturendring i felles varseltimer: −0,5 °C · 66 h

4. nov. 2026, 10:00 → 4. nov. 2026, 13:00

Varselarkiv
Utforsk et scenario for snøvann

Oppgi en antatt startmengde snøvann. Dette er et eksperimentelt massebalansescenario, ikke observert snødybde, løypeforhold eller et sesongvarsel.

Sesongutsikter

En stedsspesifikk sesongutsikt er ikke tilgjengelig her. Korttidsvær er ikke et varsel for hele vinteren.

Kilde: Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 · CC BY 4.0

Fjelldata time for time
Værvarsel / Høyde

Ett fjell. Ulike forhold.

Følg varselet fra landsbyen til høyfjellet.

Europe/Paris

970 m3,5°C1 400 m1,3°C1 800 m1,5°C
Ingen 0 °C-kryssing mellom tilgjengelige høyder
Beregning

Lineær interpolasjon mellom varslede temperaturer. En inversjon kan gi flere linjer. Grensen mellom regn og snø kan være annerledes.

Skjematisk høydeprofil. Varsler for ett lokalt modellpunkt, justert for høyde.

Modellert

Varslet snøfall

Vanninnholdet i varslet snøfall.

4. nov., 18:00 → 5. nov., 18:00

970 m

0 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

1 400 m

0 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

1 800 m

0 mm vannekvivalent

Modellert · Dekning: 24/24 h

Modellert

Vær for snøproduksjon i natt

I natt · 18.00–08.00 lokal tid.

970 m

0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer

18—Over vurderingsgrensen · 3°C
19—Over vurderingsgrensen · 2,3°C
20—Over vurderingsgrensen · 1,9°C
21—Over vurderingsgrensen · 1,7°C
22—Over vurderingsgrensen · 1,6°C
23—Over vurderingsgrensen · 1,7°C
00—Over vurderingsgrensen · 1,5°C
01—Over vurderingsgrensen · 1,3°C
02—Over vurderingsgrensen · 1,5°C
03—Over vurderingsgrensen · 1,4°C
04—Over vurderingsgrensen · 1,3°C
05—Over vurderingsgrensen · 1,7°C
06—Over vurderingsgrensen · 1,7°C
07—Over vurderingsgrensen · 1,8°C
1 400 m

0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer

18—Over vurderingsgrensen · 1°C
19—Over vurderingsgrensen · 0,5°C
20—Over vurderingsgrensen · 0,1°C
21—Over vurderingsgrensen · −0,1°C
22—Over vurderingsgrensen · −0,2°C
23—Over vurderingsgrensen · −0,2°C
00—Over vurderingsgrensen · −0,6°C
01—Over vurderingsgrensen · −0,7°C
02—Over vurderingsgrensen · −0,6°C
03—Over vurderingsgrensen · −0,5°C
04—Over vurderingsgrensen · −0,5°C
05—Over vurderingsgrensen · −0,8°C
06—Over vurderingsgrensen · −0,3°C
07—Over vurderingsgrensen · −0,2°C
1 800 m

0 h · Egnet vær · 14/14 vurderte timer

18—Over vurderingsgrensen · 0,2°C
19—Over vurderingsgrensen · −0,3°C
20—Over vurderingsgrensen · −0,5°C
21—Over vurderingsgrensen · −0,6°C
22—Over vurderingsgrensen · −0,9°C
23—Over vurderingsgrensen · −0,9°C
00—Over vurderingsgrensen · −1°C
01—Over vurderingsgrensen · −0,9°C
02—Over vurderingsgrensen · −0,9°C
03—Over vurderingsgrensen · −0,9°C
04—Over vurderingsgrensen · −0,9°C
05—Over vurderingsgrensen · −0,6°C
06—Over vurderingsgrensen · −0,5°C
07—Over vurderingsgrensen · −0,5°C

✓ Egnet vær · — Over vurderingsgrensen · ? Utilgjengelig

Beregning for snøproduksjon

Gjenstående hele timer mellom 18.00 og 08.00 lokal tid. Stulls våttemperaturvurdering ved ≤ −2 °C; egnet vær bekrefter ikke produksjon. Se metodens begrensninger nedenfor.

På fjellet

Utsikter på kort sikt

Timevarsel, justert for høyde.

Værvarsel

Lufttemperatur

1,3°
Modellert

Mulighet for snøproduksjon

0 / 48 h

Lengste kuldeperiode: 0 h

Temperaturvarsel time for time1,3 °C
Temperaturvarsel time for time−2°0°12°4. nov., 186. nov., 17
1 400 m · Europe/Paris
ReisedatoerLufttemperatur °CNedbør mm
4. nov. 20261° / 1,5°0 mm (6 h)
5. nov. 20261,7° / 9,6°0 mm (24 h)
6. nov. 20262,7° / 4,9°9,3 mm (18 h)

Leverandørens oppdatering: 4. nov., 13:00 · Hentet: 4. nov., 17:18 · Europe/Paris

Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2 ↗
Orientering på fjellet
970 m1 400 m1 800 m

Skjematisk høydeprofil

Slik beregner vi

Våt temperatur: Stulls tilnærming (2011) nær havnivå. Lufttrykk i Alpene og svært kalde, tørre forhold begrenser nøyaktigheten. Potensielle timer bruker en grense på −2 °C; utstyr, vann og driftsbeslutninger er ukjente. Snøbalansen bruker nedbørsfordeling etter våt temperatur og en justerbar graddagsfaktor for smelting. Ikke kalibrert forskningsmodell.

Stull (2011) ↗
Utforsk et snøbalansescenario
Scenario

Scenario for snøbalanse

Utforsk en snøbalanse med din egen startverdi.

Illustrativ vannbalanse, ikke snødybde eller løypepreparering. Ingen produsert snø legges til. Stråling, vindtransport og preparering er ikke med.

Konseptuelle snølag. Tykkelsen er illustrativ, ikke målt.

Varselarkiv
Fjelljournalen

Hva har endret seg i varselet?

Sammenlign oppdateringer for de samme timene og samme høyde.

0,5°C kaldere i de felles varseltimene.

Felles varselperiode4. nov. 2026, 18:00 — 7. nov. 2026, 12:0066 h · 1 400 m · Europe/Paris

Timer mellom leverandørens oppdateringer3 h

Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel
−0,5 °CTidligere varsel: 4,2 °C
Siste varsel: 3,7 °C
Samlet nedbørVærvarsel
−5,8 mmTidligere varsel: 16,9 mm
Siste varsel: 11,1 mm
Fast nedbør · mm vannModellert
+0 mmTidligere varsel: 0 mm
Siste varsel: 0 mm
Timer med egnet værModellert
+0 hTidligere varsel: 0 h
Siste varsel: 0 h
DetaljerTidligere varselSiste varselEndring
Gjennomsnittlig lufttemperaturVærvarsel4,2 °C3,7 °C−0,5 °C
Samlet nedbørVærvarsel16,9 mm11,1 mm−5,8 mm
Fast nedbør · mm vannModellert0 mm0 mm+0 mm
Timer med egnet værModellert0 h0 h+0 h

Modellert snøfallsvann og timer med vær egnet for snøproduksjon.

Slik fungerer sammenligningen+

Døgnsammenligningen velger den lagrede utstedelsen nærmest 24 timer tidligere (innen 6 timer); ukesammenligningen bruker 7 dager (innen 12 timer). Minst seks sammenhengende fremtidige timer må samsvare. Kilde og modellversjon må være like. Sammenligningen beskriver endringer i denne varselperioden.

Denne visningen bruker ett enkelt varsel. Sannsynligheter og historiske treffsikkerhetsmål er ikke tilgjengelige.

Varselstatus

970 mNytt varsel4. nov. 2026, 13:00
1 400 mNytt varsel4. nov. 2026, 13:00
1 800 mNytt varsel4. nov. 2026, 13:00

Snø og heiser

Skistedets offisielle informasjon

Rapporter fra skiområdene

Offisielle kilderapporter for områder med minst 30 km løyper. Hver sektor beholder sitt eget dekningsområde.

Portes du Soleil · Drift · Saint-Jean sector

Saint jean d'aulpsRapporttid ubekreftet

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Åpne ifølge kildens heisliste: 0 / 9

Løypestatus · 0 / 19

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Kildeinformasjon: Kun navngitte heiser og alpine løyper i utvalgte sektorer; forbindelser og andre aktiviteter er utelatt.

Heisstatus
  • Tc grande terche · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Saint jean d'aulps; Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Ts de graydon · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Saint jean d'aulps; Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Ts des tetes · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Saint jean d'aulps; Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Ts du chargeau · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Saint jean d'aulps; Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Tk d'esserailloux · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Saint jean d'aulps; Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Tk de la bray · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Saint jean d'aulps; Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Tk de la terchette · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Saint jean d'aulps; Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Tk du lac · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Saint jean d'aulps; Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Tk lanches · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Saint jean d'aulps; Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
Løypestatus
  • La bray · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Saint jean d'aulps; Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Les lanches verte · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Saint jean d'aulps; Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Terchette · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Saint jean d'aulps; Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Graydon bleue · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Saint jean d'aulps; Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Les lanches bleue · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Saint jean d'aulps; Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Les tetes bleue · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Saint jean d'aulps; Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Chanterelles · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Saint jean d'aulps; Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Graydon bis · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Saint jean d'aulps; Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Follys · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Saint jean d'aulps; Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Chargeau · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Saint jean d'aulps; Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Graydon rouge · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Saint jean d'aulps; Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • La grande terche · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Saint jean d'aulps; Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Le lac · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Saint jean d'aulps; Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Les lanches rouge · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Saint jean d'aulps; Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Les tetes rouge · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Saint jean d'aulps; Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Esserailloux · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Saint jean d'aulps; Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • Eterlou · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Saint jean d'aulps; Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • La terche · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Saint jean d'aulps; Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
  • L'aigle · Meldt stengt · Kildeinformasjon: Saint jean d'aulps; Element oppført av kilden; observasjonstidspunktet for elementet og offentlig tilgang er ikke verifisert.
Offisiell kilde ↗

Météo-France · Portes du Soleil NIVO stations

Stasjon Les Gets · nearby measurement, outside Saint-Jean-d’AulpsArkivert rapport

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
29. mars 2026, 09:35
Verdier rapportert av kilden
Målestedcm
Les Gets (1 530 m) · Målt snødybdeTotalt bakkelag av snø, is og annet materiale.116
Offisiell kilde ↗
Daglig rapportarkiv

Daglig rapportarkiv

Portes du Soleil · Drift · Saint-Jean sector

Saint jean d'aulps4. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Åpne ifølge kildens heisliste: 0 / 9

Løypestatus · 0 / 19

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗

Portes du Soleil · Drift · Saint-Jean sector

Saint jean d'aulps3. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
Ikke oppgitt

Åpne ifølge kildens heisliste: 0 / 9

Løypestatus · 0 / 19

Ingen verifisert gjeldende snødybde i rapporten

Offisiell kilde ↗

Météo-France · Portes du Soleil NIVO stations

Stasjon Les Gets · nearby measurement, outside Saint-Jean-d’Aulps4. nov. 2026

Lagrede kildeverdier bekrefter ikke forhold eller heisdrift akkurat nå.

Hentet
Kildetid
29. mars 2026, 09:35
Verdier rapportert av kilden
Målestedcm
Les Gets (1 530 m) · Målt snødybdeTotalt bakkelag av snø, is og annet materiale.116
Offisiell kilde ↗

Spørsmål om snø og heiser

Hvor mye snø kommer det i Saint-Jean-d’Aulps?

For Saint-Jean-d’Aulps viser varselet fra Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2, utstedt 4. nov., 13:00, modellert snøfall på 0 mm på 970 m, 0 mm på 1 400 m og 0 mm på 1 800 m de neste 24 timene fra 4. nov., 18:00. Mengdene er millimeter vann i snøen, ikke snødybde. Alle tider er lokal tid (Europe/Paris). Varselkilde ↗

Hvor mye snø ligger det i Saint-Jean-d’Aulps?

PisteWindow har ingen aktuell melding om snødybden i Saint-Jean-d’Aulps. Varselverdier er modellert snøfall, ikke snødybde. Skistedets offisielle informasjon ↗

Hvilke heiser er åpne i Saint-Jean-d’Aulps?

Heiser: 0 av 9 åpne (Saint jean d'aulps; Portes du Soleil official; Hentet 4. nov., 17:24 · kildetid ubekreftet). Løyper: 0 av 19 åpne (Saint jean d'aulps; Portes du Soleil official; Hentet 4. nov., 17:24 · kildetid ubekreftet). Skistedets offisielle informasjon ↗

Hva er forskjellen på nysnø og snødybde?

Nysnø er snøen som faller i en periode. Snødybde er hele snødekket på bakken og påvirkes også av tidligere snø, smelting og setning. PisteWindows varsel viser modellert snøfall som vann i millimeter, ikke dybde.

Interaktivt atlas er ikke tilgjengelig her.

Det finnes ingen lokal fjelljournal for destinasjonen.

Haute-Savoie · Franske Alper · Frankrike

Bli kjent med fjellet

Skjematiske fjell og skogkledde sider, ikke et kart eller aktuelle forhold.

Innganger
La Grande Terche · La Chèvrerie[1]
Forbindelse
Portes du Soleil · skyttelbuss[1]
Skiområdets høyde
970–1 800 m[5]

Før skidagen

Hvordan kommer jeg til resten av Portes du Soleil?

Kommunen beskriver en skyttelbuss fra Saint-Jean-d’Aulps. Sjekk transport og heiser.[1]

Tilhører begge inngangene samme skiområde?

La Grande Terche og Bellevaux–La Chèvrerie er innganger til Roc d’Enfer.[1]

Måler varselet snødybden?

Nei. Det er et modellestimat, ikke en målt snødybde.[4]

Destinasjonens kilder

PisteWindow · Gjennomgått

  1. Saint-Jean-d’Aulps · SkiområdeSaint-Jean-d’Aulps kommune
  2. Roc d’Enfer · LøypekartVallée d’Aulps Tourisme
  3. Saint-Jean-d’Aulps · Heis- og løypestatusPortes du Soleil
  4. La Grande Terche · Plassering og høydeMappy
  5. Vallée d’Aulps · SkiområdeVallée d’Aulps Tourisme
  6. Open-Meteo · MeteoSwiss ICON-CH1/CH2Open-Meteo